Adıyaman’da Yaşayanların Memleketleri

Adıyaman İkametgah İstatistikleri 2015-2007 yıllarını kapsamaktadır. Adıyaman’da en çok hangi ilden insan yaşıyor? Adıyaman’da yaşayan kişilerin memleketlerine göre dağılımını gösteren ve TÜİK’in sunduğu istatistiği bulabilirsiniz. Toplam il nüfusu ve ilde yaşayan diğer illerden kişi sayıları birbirinden farklı olabilir.

 

 


Tablo Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Adıyaman’da en çok hangi ilden insan yaşıyor

Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
Adana2.1780,361.9740,331.8410,311.6990,291.6230,271.5400,261.4990,251.5130,261.5150,26
Adıyaman559.71192,93557.38093,30557.84593,48556.58093,54558.46094,06557.88494,44556.09894,52553.94994,69550.97894,56
Afyonkarahisar2530,042840,052660,042770,052320,042300,042430,042820,052550,04
Ağrı2100,031820,031690,031740,031510,031260,021380,021340,021260,02
Aksaray1340,021270,021500,031500,031810,031650,031720,031710,031650,03
Amasya1810,031620,031650,031980,031860,031890,031620,031550,031130,02
Ankara3720,063880,064330,074480,084490,084080,074100,074310,074340,07
Antalya1280,021420,021500,031460,021420,021450,021620,031840,031610,03
Ardahan730,01550,01530,01610,01670,01540,01610,01610,01890,02
Artvin760,01660,01690,01780,01570,01630,01670,01750,01790,01
Aydın1490,021410,021570,031430,021650,031260,021320,021270,021350,02
Balıkesir1370,021540,031530,031830,032010,031500,031710,031880,031750,03
Bartın310,01290,00290,00410,01300,01280,00230,00300,01310,01
Batman5830,105340,095760,105830,105050,094610,084490,084610,084870,08
Bayburt370,01400,01420,01390,01390,01280,00220,00200,00210,00
Bilecik420,01390,01310,01420,01300,01330,01390,01370,01460,01
Bingöl1710,031710,031780,031880,031520,031380,021020,02890,02920,02
Bitlis1700,031520,031630,031400,022220,041090,02930,021040,02950,02
Bolu610,01640,01660,01580,01490,01350,01460,01460,01470,01
Burdur630,01760,01740,01960,02820,01700,01610,01550,01500,01
Bursa1090,021200,021070,021650,03900,02730,01950,021220,021140,02
Çanakkale450,01520,01590,01800,01680,01550,01610,01580,01540,01
Çankırı1470,021530,031530,031600,031230,021130,021180,021160,021170,02
Çorum3110,053190,053040,053620,063270,063140,052900,052520,042200,04
Denizli1510,031510,031370,021610,031240,021130,021240,021280,021290,02
Diyarbakır1.7400,291.6260,271.5070,251.4530,241.3710,231.1630,201.0900,199020,159530,16
Düzce230,00190,00160,00370,01280,00110,00160,00240,00150,00
Edirne350,01350,01450,01550,01570,01600,01490,01520,01450,01
Elazığ1.2540,211.0920,181.0470,181.0660,189950,178930,158830,158890,159810,17
Erzincan1210,021090,021030,021170,02940,02720,01920,02830,011020,02
Erzurum4240,074160,074380,074340,073690,063630,063780,063680,063130,05
Eskişehir1160,021290,021220,021240,021320,021170,021260,021520,031720,03
Gaziantep3.3590,563.0570,512.9910,502.8730,482.8030,472.7650,472.7440,472.6030,442.6450,45
Giresun1120,021060,021210,021560,031110,021170,021210,021220,021020,02
Gümüşhane640,01590,01660,01420,01450,01440,01560,01490,01480,01
Hakkari1450,021210,021250,021180,021000,02850,01850,01660,01790,01
Hatay1.3340,221.2010,201.1210,191.0330,179240,168620,158940,158720,159740,17
Iğdır550,01600,01490,01550,01550,01450,01520,01510,01610,01
Isparta1380,021360,021170,021580,031260,021540,031450,021340,021290,02
İstanbul2430,042330,042240,042360,041820,031840,032340,042210,042460,04
İzmir2070,032180,041940,032460,041760,031600,032130,042170,042290,04
Kahramanmaraş3.5960,603.2120,543.1900,532.9610,502.7570,462.5420,432.3950,412.2670,392.4530,42
Karabük540,01610,01530,01440,01400,01470,01550,01420,01410,01
Karaman800,01810,01810,01820,01700,01710,01770,01810,01750,01
Kars1080,021140,021140,021420,021130,021040,02940,02880,021100,02
Kastamonu1400,021350,021240,021350,02900,02830,01900,021180,021090,02
Kayseri4310,074120,074100,074820,083730,063560,063590,063590,063790,07
Kilis3950,073500,063060,052610,042610,042540,042640,042330,042240,04
Kırıkkale1540,031660,031840,031980,031740,031830,031890,032190,042580,04
Kırklareli360,01410,01380,01550,01620,01350,01310,01340,01280,00
Kırşehir2240,042220,041770,032130,042250,042030,031990,031840,031890,03
Kocaeli620,01590,01480,01600,01550,01480,01420,01430,01340,01
Konya6780,116810,116990,127770,136850,126080,105880,105680,105280,09
Kütahya900,01690,01790,011000,02950,02910,021070,021120,021040,02
Malatya5.9710,995.9060,995.7780,975.5370,935.2150,885.0850,864.7610,814.5700,784.6680,80
Manisa2020,032030,031890,032200,041900,031740,031820,031710,031640,03
Mardin7720,137030,126540,116630,115890,105220,094800,083870,074400,08
Mersin2.3400,392.3440,392.2480,382.0670,351.8870,321.8600,311.7910,301.8180,311.8040,31
Muğla710,01690,01850,01760,01610,01460,01660,01770,01840,01
Muş2490,042300,042160,042110,041590,031440,021320,021240,021060,02
Nevşehir1670,031650,031800,031740,031980,031720,031910,031580,031330,02
Niğde2560,042530,042570,042760,052670,041820,031840,031840,031990,03
Ordu2180,042080,032010,032300,041760,031470,021590,031420,021620,03
Osmaniye1.2690,211.1660,201.0740,189380,168050,148090,147840,138130,148800,15
Rize540,01530,01500,01640,01650,01540,01680,01630,01710,01
Sakarya600,01500,01490,01620,01490,01450,01650,01730,01980,02
Samsun2610,042390,042330,042960,052300,042200,042380,042340,041990,03
Şanlıurfa6.7031,116.1651,035.7870,975.4970,925.1060,864.7500,804.5950,784.2090,724.1940,72
Siirt3920,073390,063210,052720,052400,042140,042370,042210,042340,04
Sinop1350,021090,021170,021130,02890,01610,01610,01640,01720,01
Şırnak2660,042360,042630,042370,042190,041980,032090,041830,031910,03
Sivas5000,084310,074240,074850,084320,074210,074150,073990,074040,07
Tekirdağ370,01340,01430,01490,01560,01380,01320,01280,00230,00
Tokat2220,042160,042380,043280,062720,052320,042380,042240,042040,04
Trabzon1760,031660,031640,031880,031310,021420,021230,021370,021150,02
Tunceli1330,021210,021290,021350,021410,021500,031580,031550,031820,03
Uşak340,01490,01540,01740,01680,01540,01540,01710,01800,01
Van4320,073420,063460,063930,072750,051840,031930,031750,032100,04
Yalova110,00130,00110,00220,00100,0090,0040,0050,0040,00
Yozgat3330,063410,063710,063730,063740,063430,063070,053230,063290,06
Zonguldak870,01790,01870,01850,01800,01720,01820,01860,01760,01
Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
∑ = 602.292
İlginizi çekebilir:  Çanakkale'de Yaşayanların Memleketleri



Adıyaman ikametgah bilgileri sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz