Aksaray Doğum İstatistikleri

Aksaray Doğum İstatistikleri 2015-2009 yıllarını kapsamaktadır. Aksaray’da doğan bebek sayısı ve doğum oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu üç istatistiği bulabilirsiniz: Cinsiyete göre, Bebeğin dünyaya geldiği aya göre ve Bebeğin annesinin yaşına göre toplam doğum sayıları ve Aksaray doğum oranları.

2015 yılında Aksaray’daki nüfus artışı 2.262 kişi ve doğan bebek sayısı 6.664 olarak gerçekleşmiştir.

Doğum sayısı
6.664
%1,72
Türkiye’de 24.

Nüfus Değişimi
2.262
%0,59
Türkiye’de 49.


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Cinsiyete Göre Doğum

Cinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
Erkek3.43651,563.57451,363.52050,993.59051,273.66750,763.67549,753.97352,17
Kız3.22848,443.38548,643.38349,013.41248,733.55749,243.71250,253.64347,83
Toplam6.664100,006.959100,006.903100,007.002100,007.224100,007.387100,007.616100,00


Aya Göre Doğum

#Doğum Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak6069,095718,215598,106048,636468,946048,186298,26
102Şubat4937,405027,215477,925047,204986,895767,805417,10
103Mart5047,565828,366178,946148,776098,436679,036168,09
104Nisan5428,135708,195297,665628,035978,266608,936017,89
105Mayıs5838,756258,986549,476599,416038,356779,166959,13
106Haziran6149,216248,976339,175958,505737,936458,737179,41
107Temmuz6589,876449,256279,086659,507039,736699,067179,41
108Ağustos5978,966589,466569,506459,217069,776518,817399,70
109Eylül5868,795648,105588,085988,546398,855877,956949,11
110Ekim5187,776068,715447,885467,805978,265487,426508,53
111Kasım4827,235467,855217,555187,405367,425777,815066,64
112Aralık4817,224676,714586,634927,035177,165267,125116,71
9.999Toplam6.664100,006.959100,006.903100,007.002100,007.224100,007.387100,007.616100,00
İlginizi çekebilir:  Ağaçören Nüfusu 2015 - Aksaray


Annenin Yaşına Göre Doğum

#Annenin Yaşı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
203Yaş -150,0010,010,000,0060,080,0030,04
204Yaş 15-196449,6671310,2574410,7874710,6776610,6085511,5791111,96
206Yaş 20-241.77126,581.87426,931.97928,672.03829,112.26731,382.33031,542.54233,38
208Yaş 25-291.99729,972.02629,111.99628,912.03229,022.06128,532.11628,642.24429,46
210Yaş 30-341.36720,511.42420,461.41520,501.42420,341.40319,421.35318,321.21215,91
211Yaş 35-396559,836669,576108,845678,105647,815677,685337,00
213Yaş 40-441542,311532,201081,561311,87971,34981,331001,31
214Yaş 45-4940,0680,1130,0480,11150,2190,1280,11
215Yaş 50+0,000,000,000,0010,010,0010,01
249Bilinmeyen721,08941,35480,70550,79440,61590,80620,81
9999Toplam6.664100,006.959100,006.903100,007.002100,007.224100,007.387100,007.616100,00



Aksaray doğum oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz