Amasya Evlenme İstatistikleri

Amasya Evlenme İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Amasya’da evlenen kişi sayısı, oranları ve yapılan evlilik sayılarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Ortalama evlilik yaşı, Aya, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Önceki medeni duruma göre toplam evlenme sayıları ve Amasya evlenme oranları.

2015 yılında Amasya nüfusu 322.167 kişi ve gerçekleşen evlenme sayısı 2.227 olmuştur.

Evlenme sayısı
2.227
%0,69
Türkiye’de 58.

Nüfus
322.167
%0,08
57. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Aya Göre Evlenme

#Evlilik Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak883,95924,17713,18893,67893,77863,52883,47
102Şubat974,361004,53944,21984,041064,49883,60953,75
103Mart954,27984,441145,111154,74964,071204,91903,55
104Nisan1617,231637,381536,851546,351466,191566,391636,44
105Mayıs2139,562079,381988,872118,702179,201877,661716,75
106Haziran2069,2527812,5931914,2933713,8933114,0333913,8833413,19
107Temmuz28912,981988,972119,4533313,7340517,1746519,0447518,75
108Ağustos39217,6042419,2041118,4134514,221898,012058,3933113,07
109Eylül27312,2624411,052189,7626510,9231513,3527311,182419,51
110Ekim2079,302109,5123910,702409,891787,551857,582459,67
111Kasım1064,761094,941195,331355,561867,882279,301485,84
112Aralık1004,49853,85863,851044,291014,281114,551526,00
9999Toplam2.227100,002.208100,002.233100,002.426100,002.359100,002.442100,002.533100,00


Ortalama Evlilik Yaşı

#GrupCinsiyet201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001
281Ort. Evl. YaşıErkek29,2028,8028,5028,5027,9027,8027,5027,0026,6026,8026,6026,3026,3026,3026,00
281Ort. Evl. YaşıKadın25,4025,0024,7024,7024,1024,0023,6023,1022,9023,1022,7022,5022,3022,6022,00
282Ort. İlk Evl. YaşıErkek26,6026,5026,4026,2025,9025,9025,7025,3025,1025,0025,0024,6024,5024,5024,20
282Ort. İlk Evl. YaşıKadın23,8023,6023,4023,0022,9022,9022,3022,1022,0021,9021,8021,7021,3021,5021,00


Eşlerin Yaş Farkına Göre Evlenme

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit22410,0622810,332189,761897,792209,332098,561837,22
2511 Yaş23010,331999,012149,5825810,6325910,982329,502188,61
2522 Yaş2119,4722310,102179,722369,7326911,402399,792208,69
2533 Yaş22410,062089,422079,272239,1923710,052359,6227911,01
2544 Yaş1898,491928,702129,492138,782139,032138,722309,08
2555 Yaş1667,451828,241938,641917,872128,992219,052349,24
2566 Yaş1305,841788,061456,492008,241415,981937,901877,38
2577 Yaş1235,521155,211305,821405,771325,601445,901726,79
2588 Yaş1125,03853,851034,61984,04853,601094,461054,15
2599 Yaş662,96642,90512,28652,68823,48793,24903,55
26010 Yaş522,33482,17512,28692,84401,70542,21622,45
26111+ Yaş1536,871496,751436,401626,681546,531676,841596,28
262Damat Küçük31314,0530013,5929913,3933813,9328111,9131813,0235614,05
263Bilinmeyen341,53371,68502,24441,81341,44291,19381,50
9999Toplam2.227100,002.208100,002.233100,002.426100,002.359100,002.442100,002.533100,00
İlginizi çekebilir:  Merkez Nüfusu 2015 - Amasya


İlk Evlenmeye Göre Yaş Grupları

#Yaş GrubuCinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
205Yaş 16-19Erkek360,96391,02421,08421,00451,07551,26621,37
205Yaş 16-19Kadın3429,0841710,9445711,8050812,1452412,4760013,7768015,07
206Yaş 20-24Kadın84422,4182621,6780020,6591921,9693322,2093421,4497921,69
206Yaş 20-24Erkek57815,3558515,3561415,8575117,9575718,0180518,4891120,19
208Yaş 25-29Erkek85322,6589323,4391823,7093722,3998123,3497522,3898221,76
208Yaş 25-29Kadın51913,7847812,5451713,3552112,4549611,8050011,4846310,26
210Yaş 30-34Kadın1183,131253,281263,251042,491102,62922,11982,17
210Yaş 30-34Erkek3198,472977,792947,592826,742526,002555,852405,32
211Yaş 35-39Erkek661,75611,60481,24501,19461,09491,12400,89
211Yaş 35-39Kadın421,12451,18270,70280,67290,69330,76260,58
213Yaş 40-44Erkek140,37120,3180,21130,3150,12140,32100,22
213Yaş 40-44Kadın150,40150,39120,31130,31130,31230,5390,20
214Yaş 45-49Erkek40,1120,0530,0870,1730,0740,0920,04
214Yaş 45-49Kadın80,21120,3180,2130,0790,2180,1840,09
216Yaş 50-54Erkek10,0310,030,0020,050,0010,020,00
216Yaş 50-54Kadın50,1320,050,000,000,0030,0740,09
217Yaş 55-59Erkek0,000,000,000,000,000,0010,02
217Yaş 55-59Kadın0,000,000,0020,050,0030,070,00
218Yaş 60+Erkek0,000,000,0010,020,000,0020,04
218Yaş 60+Kadın20,0520,050,0020,050,0030,070,00
9991Toplam ErkekErkek1.87149,681.89049,581.92749,742.08549,822.08949,702.15849,532.25049,86
9993Toplam KadınKadın1.89550,321.92250,421.94750,262.10050,182.11450,302.19950,472.26350,14
9995Toplam KişiTümü3.766100,003.812100,003.874100,004.185100,004.203100,004.357100,004.513100,00


Çiftlerin Yaş Grubu

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-19331,48321,45351,57341,40371,57481,97481,89
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-241657,412039,1924110,7926510,9226211,1132013,1038815,32
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-291145,121526,881546,901847,581898,012068,442108,29
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-34241,08241,09241,07240,99361,53220,90301,18
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-3960,2770,3210,0450,2120,0850,2030,12
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-4410,040,0020,090,000,0010,0430,12
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-4910,040,000,000,000,000,0010,04
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen20,0910,0530,1310,0410,040,0010,04
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-1930,1370,3250,2280,3380,3470,29110,43
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2436816,5232714,8131614,1540316,6142417,9740516,5844017,37
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2939117,5641418,7540918,3242217,3944618,9143017,6146818,48
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-341084,851024,62853,811054,33662,801014,14873,43
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-39120,54120,54110,49130,5490,38160,6690,36
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,0410,050,0020,0870,3010,0430,12
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-4920,0910,050,0010,040,000,000,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,0010,0410,040,00
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen10,0440,1820,090,0020,0820,0810,04
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,000,0010,040,000,000,0020,08
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-24452,02522,36472,10733,01612,59732,99793,12
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-2932814,7331714,3635515,9032613,4433414,1631212,7829311,57
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-341647,361225,531335,961435,891114,711225,001034,07
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-39381,71281,27210,94190,78241,02311,27220,87
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4430,1340,1880,36110,4560,2550,2090,36
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4910,0420,0910,0410,0450,2110,0430,12
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,0010,0510,040,0010,040,0020,08
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-5910,040,0010,040,0010,0410,0420,08
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+10,040,000,000,000,000,000,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen10,0410,050,0030,1210,0420,080,00
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-190,000,0010,040,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-2430,1340,1880,3690,37140,5990,3790,36
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-29361,62281,27291,30391,61291,23391,60361,42
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34813,64803,62783,49492,02682,88461,88522,05
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39462,07351,59371,66331,36311,31291,19271,07
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-44120,54160,72120,54170,7050,2190,3790,36
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4970,3150,23100,4590,3790,3870,2950,20
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5420,090,000,0030,1240,170,0030,12
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,0010,0510,040,0020,080,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+10,0420,090,000,0020,080,0030,12
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,0020,0930,1310,0410,0410,040,00
745Kadın 35-39 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-2410,040,0020,0920,080,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-2950,2260,2730,1320,0820,0870,2960,24
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-34170,76180,82170,7680,33100,42160,66130,51
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39241,08391,77160,72220,91120,51150,61150,59
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44231,03100,45130,58170,7080,34140,5760,24
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4960,2760,2790,4080,3390,3870,2930,12
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5460,2730,1450,2240,1630,1330,1220,08
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-5910,0410,0530,130,0010,040,000,00
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+0,0010,050,0030,1210,0410,0420,08
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen10,0410,050,000,000,0010,040,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-2410,040,000,000,000,000,0010,04
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2910,0430,1430,1330,120,0020,0810,04
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3450,2240,1850,2220,0810,0440,1620,08
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3940,1850,2330,1350,2140,1740,1620,08
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44120,54110,5040,18100,41100,4290,3720,08
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4970,31130,5970,31100,41100,4260,2550,20
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-54100,4540,1810,0450,21110,4770,2940,16
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5920,0920,0930,1350,2110,0440,1630,12
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+60,2730,1430,1330,1220,0840,1630,12
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,0010,040,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,0010,040,000,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3910,0430,140,000,0020,0810,040,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4430,1320,0910,0440,160,000,0020,08
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4960,2770,3270,3140,1640,1750,2060,24
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5470,3150,2330,1360,2540,1750,2040,16
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5950,2240,1840,1840,1620,0860,2530,12
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+30,13110,50120,54150,6250,2190,3740,16
779Kadın 50-54 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-290,0010,050,000,000,000,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0010,04
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0020,090,0010,0410,0410,0410,04
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-540,0020,0920,0920,0860,2530,1260,24
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5950,2230,1440,1850,2110,0430,1240,16
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+120,5410,0580,3650,2140,1780,3390,36
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0010,04
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-5410,040,000,0010,0420,080,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-590,0020,0920,0910,0410,0440,1610,04
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+60,2760,2720,0950,2130,1340,1650,20
806Kadın 60+ ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,000,000,000,0010,040,0010,04
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,0010,050,0010,040,0010,0410,04
809Kadın 60+ ve Erkek 60+150,67130,59120,54210,87100,42130,53160,63
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,04
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-2440,1840,1850,2250,2120,0860,2550,20
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-2970,3170,3270,3160,2580,3480,33120,47
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3450,2210,0580,36110,4570,3040,1640,16
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-3920,0930,1470,3130,1230,1320,0830,12
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-4420,0920,0950,2230,1230,1310,0460,24
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-490,000,0010,0470,2920,0810,0410,04
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-5420,0930,1420,0920,080,000,0010,04
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-5920,0930,1410,040,0010,040,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+50,2250,2360,2720,0830,1310,0430,12
9999Toplam2.227100,002.208100,002.233100,002.426100,002.359100,002.442100,002.533100,00
İlginizi çekebilir:  Amasya'da Yaşayanların Memleketleri


Çiftlerin Önceki Medeni Durumu

#Önceki Medeni Durum20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
931Kadın Bilinmeyen ve Erkek Boşandı70,31100,45140,63150,6240,1750,20110,43
932Kadın Bilinmeyen ve Erkek Eşi Öldü80,3670,3260,2730,1240,1710,0410,04
933Kadın Bilinmeyen ve Erkek Hiç Evlenmedi231,03160,72251,12220,91210,89180,74240,95
934Kadın Boşandı ve Erkek Bilinmeyen0,0010,050,000,0020,080,000,00
935Kadın Boşandı ve Erkek Boşandı150,671486,701366,091666,841215,131124,591164,58
936Kadın Boşandı ve Erkek Eşi Öldü50,22221,00281,25341,40301,27341,39291,14
937Kadın Boşandı ve Erkek Hiç Evlenmedi0,00622,81542,42612,51512,16542,21642,53
938Kadın Eşi Öldü ve Erkek Bilinmeyen10,040,000,000,000,000,000,00
939Kadın Eşi Öldü ve Erkek Boşandı351,5770,3250,2270,2930,13120,4990,36
940Kadın Eşi Öldü ve Erkek Eşi Öldü1627,27110,50160,72150,6280,3470,29140,55
941Kadın Eşi Öldü ve Erkek Hiç Evlenmedi763,4120,0920,0930,1210,040,0020,08
942Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Bilinmeyen40,1880,3680,3650,2130,1360,2520,08
943Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Boşandı150,67924,17823,67853,50783,31893,64933,67
944Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Eşi Öldü1044,67120,54110,49110,45170,72180,7480,32
945Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Hiç Evlenmedi1.77279,571.81081,971.84682,671.99982,402.01685,462.08685,422.16085,27
9999Toplam2.227100,002.208100,002.233100,002.426100,002.359100,002.442100,002.533100,00
İlginizi çekebilir:  Antalya Evlenme İstatistikleri



Amasya evlilik oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz