Amasya’da Yaşayanların Memleketleri

Amasya İkametgah İstatistikleri 2015-2007 yıllarını kapsamaktadır. Amasya’da en çok hangi ilden insan yaşıyor? Amasya’da yaşayan kişilerin memleketlerine göre dağılımını gösteren ve TÜİK’in sunduğu istatistiği bulabilirsiniz. Toplam il nüfusu ve ilde yaşayan diğer illerden kişi sayıları birbirinden farklı olabilir.

 

 


Tablo Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Amasya’da en çok hangi ilden insan yaşıyor

Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
Adana6790,216440,205890,185680,185420,175880,185900,185140,165830,18
Adıyaman2380,072360,072110,071780,061790,062560,082040,061560,052080,06
Afyonkarahisar2550,082580,082460,082730,092860,094160,123490,113160,103330,10
Ağrı3830,123840,123830,123550,113270,103560,113320,104020,124270,13
Aksaray2190,071900,061990,061510,051820,062700,081540,051490,051860,06
Amasya261.77481,74263.42882,11264.85582,61266.54383,06268.14583,15270.28980,80270.78583,57273.05784,38273.42383,21
Ankara9910,319350,298720,279030,289210,299350,289960,318760,279420,29
Antalya1580,051550,051410,041730,051570,051910,061630,051620,051920,06
Ardahan2120,072110,071980,061950,061970,063170,091850,061780,062580,08
Artvin4120,134080,134150,134220,134260,134360,134130,134010,124040,12
Aydın2750,092600,082790,092680,082920,093230,103000,092930,093320,10
Balıkesir4040,134160,134160,133690,113620,114410,134370,134130,135260,16
Bartın850,03940,03750,02590,02720,021280,04780,02860,03970,03
Batman950,03860,03850,03700,021140,042080,06840,03770,021510,05
Bayburt1080,03980,031070,031080,03910,031260,041080,03870,031110,03
Bilecik520,02570,02520,02800,02750,02920,03680,02710,02740,02
Bingöl840,03820,03750,02770,02740,021210,04810,03560,02880,03
Bitlis1160,041140,041170,041170,041420,041910,06960,03980,031120,03
Bolu1130,041260,041340,041390,041450,041260,041180,041000,031030,03
Burdur930,03840,03760,02680,02880,031010,03960,03820,031110,03
Bursa2770,092780,092550,082270,072760,093840,113080,102390,073110,09
Çanakkale1740,051600,051560,051470,051690,051750,051510,051390,041770,05
Çankırı3430,113360,103390,113250,103240,103660,113510,113020,093260,10
Çorum7.1302,236.9912,186.7302,106.6852,086.6042,056.5931,976.4241,986.0791,886.1751,88
Denizli2030,062130,071790,061790,061660,052500,071880,061900,062670,08
Diyarbakır2400,073020,092570,082230,072920,093440,102410,072200,073040,09
Düzce1390,041240,041270,041320,041240,042090,061380,041390,041650,05
Edirne870,031080,031120,031210,041170,041540,051380,041290,041630,05
Elazığ3080,103000,092780,092920,092820,093530,112990,093110,103190,10
Erzincan2900,092860,092870,092510,082650,082980,092440,082510,082800,09
Erzurum7500,237620,247690,247370,237770,249850,297590,237840,248660,26
Eskişehir4240,134190,134160,134260,134570,145490,164700,154740,154940,15
Gaziantep3030,093140,102900,092920,093050,094450,133350,103220,104300,13
Giresun5090,165130,164980,164960,155380,176040,184620,144390,145330,16
Gümüşhane4080,133990,123900,123410,113130,103760,113380,103370,103780,12
Hakkari200,01330,01210,01230,01650,02680,02250,01140,00350,01
Hatay4100,133690,123840,124560,143470,115570,173790,123170,103740,11
Iğdır1050,031100,031060,03910,03810,031390,04840,031160,041330,04
Isparta1430,041480,051620,051550,051400,042630,081850,061670,051570,05
İstanbul4950,155040,164870,154690,155070,168920,275090,165070,166550,20
İzmir4550,144790,154750,155330,175410,178550,265810,185570,176190,19
Kahramanmaraş5760,185040,165030,164560,144290,137630,234400,143480,114480,14
Karabük1660,051760,051440,041440,041580,051890,061640,051690,051840,06
Karaman1160,04990,031010,031090,03870,031690,05920,03890,031140,03
Kars5400,175360,175090,164990,164780,156960,214810,154490,145730,17
Kastamonu3910,123870,123810,123960,123930,125460,163680,113340,103910,12
Kayseri6130,196190,196380,205700,185440,178060,245850,185590,176850,21
Kilis820,03830,03620,02790,02840,031280,04680,02830,031030,03
Kırıkkale5220,165400,175570,175580,175600,176280,195780,184820,155690,17
Kırklareli760,02790,02690,02570,02870,031620,05910,03770,021220,04
Kırşehir3750,123710,123590,113230,103140,103940,123120,102750,083450,10
Kocaeli940,03840,03750,021100,03860,032470,07970,031200,041620,05
Konya6630,216710,216700,215970,196280,191.0890,336320,205860,186220,19
Kütahya1600,051690,051320,041580,051680,052870,091690,051440,041730,05
Malatya6650,216330,205730,185610,175630,178210,256110,195760,187150,22
Manisa3950,124210,133770,124240,133630,116190,193780,123630,113900,12
Mardin1930,062300,071980,061490,051690,055250,161750,051120,032520,08
Mersin5060,164920,154640,144580,144210,136070,184220,133540,113710,11
Muğla1420,041500,051410,041230,041270,042190,071110,031060,031630,05
Muş1100,031130,041060,03800,02890,032930,091190,04870,031730,05
Nevşehir2050,061890,061970,061800,062140,073020,091870,061800,062160,07
Niğde4120,134200,134020,133830,123910,125270,164040,123980,124210,13
Ordu2.7950,872.7330,852.7030,842.4610,772.6190,812.7370,822.3940,742.2750,702.2250,68
Osmaniye2720,082500,082440,082430,082400,073580,112680,082430,082740,08
Rize2580,082570,082300,072190,072170,073200,102170,071930,062440,07
Sakarya1940,061900,061800,061740,051770,053690,111720,051400,042130,06
Samsun16.8645,2716.4445,1316.1205,0315.9574,9715.6214,8415.8474,7414.9364,6114.6194,5214.6674,46
Şanlıurfa4040,133070,102760,092270,073060,097370,223180,102550,086120,19
Siirt740,02740,02840,03660,02740,022610,08790,02720,021210,04
Sinop5010,164970,154700,154430,144070,135190,163910,123620,113890,12
Şırnak660,02840,03640,02360,01450,011460,04490,02330,011070,03
Sivas1.7780,561.8030,561.7510,551.6560,521.6550,511.9980,601.6430,511.5070,471.5860,48
Tekirdağ690,02850,03890,03930,03910,031860,06990,031080,031460,04
Tokat6.8062,136.6652,086.4592,016.2451,956.1601,916.2181,865.6701,755.4801,695.7401,75
Trabzon1.5530,481.5370,481.5430,481.4550,451.4690,461.7490,521.5910,491.5790,491.6560,50
Tunceli850,03860,03810,03860,03840,031180,04950,03770,02820,02
Uşak810,03930,03870,031300,041100,031690,051260,041120,031450,04
Van2170,071770,061740,051780,062580,086000,181740,051270,043080,09
Yalova180,01180,01150,00210,01210,01360,01230,01160,00230,01
Yozgat1.0180,329190,298890,288680,278360,261.0540,328110,257230,228230,25
Zonguldak2310,072290,072350,072280,072370,073030,092170,071850,062200,07
Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
∑ = 320.245
İlginizi çekebilir:  Hamamözü Nüfusu 2015 - Amasya



Amasya ikametgah bilgileri sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz