Ardahan Evlenme İstatistikleri

Ardahan Evlenme İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Ardahan’da evlenen kişi sayısı, oranları ve yapılan evlilik sayılarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Ortalama evlilik yaşı, Aya, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Önceki medeni duruma göre toplam evlenme sayıları ve Ardahan evlenme oranları.

2015 yılında Ardahan nüfusu 99.265 kişi ve gerçekleşen evlenme sayısı 657 olmuştur.

Evlenme sayısı
657
%0,66
Türkiye’de 61.

Nüfus
99.265
-%1,53
79. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Aya Göre Evlenme

#Evlilik Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak243,65303,94323,85566,27485,37323,43616,88
102Şubat274,11162,10293,49333,70414,59495,26212,37
103Mart294,41233,02374,45364,03293,24515,47455,07
104Nisan314,72466,04394,69546,05586,49475,04495,52
105Mayıs7210,968010,51839,99819,07859,51707,51707,89
106Haziran7411,2613517,7414417,3314416,1315016,7814415,4514216,01
107Temmuz7411,26638,28738,78819,0710411,6310911,7012514,09
108Ağustos487,31719,33667,94657,28303,36424,51485,41
109Eylül7711,728611,308510,239710,8611012,3012313,209410,60
110Ekim10515,9811915,6412715,2810812,0910611,8611912,7712013,53
111Kasım588,83547,10617,349210,309010,07788,37657,33
112Aralık385,78384,99556,62465,15434,81687,30475,30
9999Toplam657100,00761100,00831100,00893100,00894100,00932100,00887100,00


Ortalama Evlilik Yaşı

#GrupCinsiyet201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001
281Ort. Evl. YaşıErkek27,9027,9027,9028,3028,1027,5027,5027,5027,0027,0027,4027,1027,5027,0027,00
281Ort. Evl. YaşıKadın22,7022,9022,9022,7022,7022,2022,5022,4022,4022,2022,5022,5022,6022,6022,10
282Ort. İlk Evl. YaşıErkek26,8027,1026,7026,6026,7026,5026,5026,4026,1026,2026,3026,3026,5026,0026,10
282Ort. İlk Evl. YaşıKadın22,0022,4022,2021,6021,9021,7022,0021,8021,8021,6021,9022,1022,1022,1021,70


Eşlerin Yaş Farkına Göre Evlenme

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit467,00526,83485,78364,03444,92394,18465,19
2511 Yaş426,39435,65506,02647,17647,16464,94535,98
2522 Yaş497,46678,80566,74697,73728,05818,69778,68
2533 Yaş609,13688,94738,78748,29667,38737,83657,33
2544 Yaş527,91496,448810,59829,18758,39707,519010,15
2555 Yaş629,44668,67688,18819,07738,17697,40758,46
2566 Yaş578,68547,10688,18839,29758,39808,58677,55
2577 Yaş568,52597,75546,50717,95667,38879,33556,20
2588 Yaş436,54476,18516,14515,71576,38677,19606,76
2599 Yaş304,57364,73364,33353,92566,26404,29485,41
26010 Yaş203,04324,20293,49323,58353,91525,58414,62
26111+ Yaş8112,338110,648410,1111913,3310812,0811111,9110111,39
262Damat Küçük527,918411,0410012,03768,51778,6110811,599110,26
263Bilinmeyen71,07233,02263,13202,24262,9190,97182,03
9999Toplam657100,00761100,00831100,00893100,00894100,00932100,00887100,00
İlginizi çekebilir:  Ardahan'da Medeni Durum


İlk Evlenmeye Göre Yaş Grupları

#Yaş GrubuCinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
205Yaş 16-19Erkek191,55211,49221,44241,47201,22221,25261,58
205Yaş 16-19Kadın22918,6325518,0327517,9636122,1233120,2437721,4933420,33
206Yaş 20-24Kadın23419,0424917,6128318,4826516,2429718,1730517,3929117,71
206Yaş 20-24Erkek18014,6519914,0723715,4824515,0123814,5627915,9124214,73
208Yaş 25-29Erkek26021,1630621,6433922,1436622,4337723,0639422,4639023,74
208Yaş 25-29Kadın1098,8714510,251449,411448,821368,321418,041499,07
210Yaş 30-34Kadın312,52372,62342,22352,14342,08331,88291,77
210Yaş 30-34Erkek12610,2514410,181348,751519,251559,481538,721207,30
211Yaş 35-39Erkek231,87332,33372,42191,16191,16160,91281,70
211Yaş 35-39Kadın80,6590,64161,05110,67120,73150,86171,03
213Yaş 40-44Kadın30,2440,2830,2020,1230,1890,5160,37
213Yaş 40-44Erkek40,3370,5040,2610,0660,3750,2960,37
214Yaş 45-49Erkek0,0020,140,0040,2520,1220,110,00
214Yaş 45-49Kadın0,0010,070,0010,0630,1820,1130,18
216Yaş 50-54Kadın0,0020,1410,0710,060,0010,060,00
216Yaş 50-54Erkek0,000,000,0010,060,000,000,00
217Yaş 55-59Erkek0,000,0010,070,000,000,000,00
217Yaş 55-59Kadın20,160,0010,0710,0610,060,000,00
218Yaş 60+Erkek10,080,000,000,000,000,0010,06
218Yaş 60+Kadın0,000,000,000,0010,060,0010,06
9991Toplam ErkekErkek61349,8871250,3577450,5681149,6981749,9787149,6681349,48
9993Toplam KadınKadın61650,1270249,6575749,4482150,3181850,0388350,3483050,52
9995Toplam KişiTümü1.229100,001.414100,001.531100,001.632100,001.635100,001.754100,001.643100,00


Çiftlerin Yaş Grubu

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-19162,44182,37131,56222,46171,90161,72212,37
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-249915,079812,8811714,0815617,4712313,7614815,8812213,75
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-298512,9410513,8010913,1213214,7814516,2216517,7015317,25
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-34294,41283,68283,37495,49394,36444,72343,83
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,0050,6660,7220,2260,6730,3230,34
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,0020,240,0010,110,0010,11
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
709Kadın 16-19 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen0,0010,130,000,000,0010,110,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-1910,1530,3980,9610,1130,3460,6420,23
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-247811,878611,3010612,76738,179410,5111111,919510,71
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2910716,2911715,3713115,7613915,5715317,1114315,3414816,69
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-34426,39445,78384,57465,15465,15444,72434,85
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3991,3750,66101,2080,9060,6740,4360,68
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,1510,1310,1210,1110,110,0020,23
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,000,000,0010,1130,320,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,0010,11
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,0010,1310,1210,110,000,0010,11
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-1910,150,0010,120,000,000,0020,23
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2440,61151,97131,56151,68171,90192,04192,14
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29609,13749,72829,87859,52687,61707,51879,81
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-34436,54506,57465,54444,93515,70475,04364,06
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3930,46141,84101,2050,5691,0190,97131,47
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4440,6120,2610,1210,1120,2230,3220,23
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-490,0030,3920,2420,2220,2210,110,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,0010,130,0010,110,000,000,00
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-5910,150,000,000,000,0010,110,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen10,1520,2610,120,000,0010,1110,11
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,0010,1220,2220,2210,1120,23
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2950,7670,92121,44131,46101,12141,50101,13
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34142,13212,76131,56212,35212,35212,25121,35
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39162,4491,18131,5670,78101,1280,8691,01
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4430,4640,5310,1210,110,000,0040,45
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4910,1510,1310,1230,3410,1110,1120,23
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5410,150,000,000,0010,110,0010,11
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,0010,120,000,0010,110,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,0020,2610,120,0010,110,0020,23
745Kadın 35-39 ve Erkek 16-1910,150,000,000,000,000,000,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,0010,11
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-2930,4620,2610,1210,1120,2250,5420,23
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3420,3050,66101,2020,2240,4560,6480,90
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-3920,3030,3960,7270,7830,3420,2170,79
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4430,4630,3950,6030,3450,5660,6440,45
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4920,300,0030,3630,3420,220,0010,11
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5410,150,000,0010,1110,110,0010,11
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+0,000,0010,120,000,000,000,00
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,0010,110,000,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2910,1510,130,000,000,0010,1120,23
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3410,1520,260,0010,1110,1130,3220,23
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-390,0010,1320,2420,220,0030,3210,11
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-4430,4620,260,0010,1120,220,000,00
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-490,000,000,0020,2210,1110,1120,23
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5410,150,0020,240,000,0030,320,00
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5920,300,0010,120,0010,110,0010,11
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0010,130,000,000,0020,2110,11
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,0010,110,0010,11
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,0010,1110,110,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,000,000,000,0020,220,000,00
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4910,150,000,0020,2210,1110,1120,23
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-540,000,0010,1220,220,0010,1110,11
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-590,0010,130,0010,1110,110,000,00
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,000,000,0030,3420,2230,3210,11
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,120,000,000,000,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,0010,130,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,0010,130,000,000,000,000,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-540,0010,1310,120,0010,110,000,00
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-590,000,0010,1220,2210,110,000,00
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+10,1510,1310,120,0020,2220,210,00
790Kadın 55-59 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,000,000,0020,2210,110,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-590,000,0010,1210,1110,110,000,00
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+20,3010,1310,1220,2220,2210,110,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+10,1510,1320,2450,5620,220,0020,23
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-190,000,000,0010,110,000,0010,11
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,0010,120,0020,2210,1130,34
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-2910,1570,9260,7250,5650,5620,2110,11
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3410,1540,5360,7210,1170,7810,1120,23
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,0020,2610,1220,2220,220,0020,23
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-4420,300,0010,1210,1120,220,000,00
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-490,000,0030,3610,1120,2220,210,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,0010,1310,1210,1110,110,0010,11
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-5910,1510,130,0020,2210,1110,1120,23
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+10,1520,2630,3650,5610,110,0010,11
9999Toplam657100,00761100,00831100,00893100,00894100,00932100,00887100,00
İlginizi çekebilir:  Muş Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Önceki Medeni Durumu

#Önceki Medeni Durum20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
931Kadın Bilinmeyen ve Erkek Boşandı40,6140,5370,8460,6760,6720,2160,68
932Kadın Bilinmeyen ve Erkek Eşi Öldü10,1520,2620,2440,4510,1110,1110,11
933Kadın Bilinmeyen ve Erkek Hiç Evlenmedi10,15111,45141,6891,01161,7950,5460,68
934Kadın Boşandı ve Erkek Bilinmeyen0,0020,2610,120,0020,220,0010,11
935Kadın Boşandı ve Erkek Boşandı20,30131,71151,81242,69262,91171,82212,37
936Kadın Boşandı ve Erkek Eşi Öldü10,1550,6650,60111,2350,5640,4370,79
937Kadın Boşandı ve Erkek Hiç Evlenmedi20,30192,50263,13121,34111,23131,39101,13
938Kadın Eşi Öldü ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,0010,110,000,00
939Kadın Eşi Öldü ve Erkek Boşandı10,150,0020,2410,1110,110,0020,23
940Kadın Eşi Öldü ve Erkek Eşi Öldü192,8920,2620,2450,5670,7830,3220,23
941Kadın Eşi Öldü ve Erkek Hiç Evlenmedi101,5210,130,000,000,0040,4310,11
942Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Bilinmeyen10,1540,5330,3610,110,0020,2140,45
943Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Boşandı20,30131,71151,81262,91222,46242,58232,59
944Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Eşi Öldü131,9840,5350,6040,4560,6780,8670,79
945Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Hiç Evlenmedi60091,3268189,4973488,3379088,4779088,3784991,0979689,74
9999Toplam657100,00761100,00831100,00893100,00894100,00932100,00887100,00
İlginizi çekebilir:  Bilecik Evlenme İstatistikleri



Ardahan evlilik oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz