Bayburt Evlenme İstatistikleri

Bayburt Evlenme İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Bayburt’ta evlenen kişi sayısı, oranları ve yapılan evlilik sayılarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Ortalama evlilik yaşı, Aya, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Önceki medeni duruma göre toplam evlenme sayıları ve Bayburt evlenme oranları.

2015 yılında Bayburt nüfusu 78.550 kişi ve gerçekleşen evlenme sayısı 495 olmuştur.

Evlenme sayısı
495
%0,63
Türkiye’de 71.

Nüfus
78.550
-%2,55
en az nüfuslu il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Aya Göre Evlenme

#Evlilik Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak112,22254,73244,39417,50203,29274,46264,34
102Şubat193,84244,55244,39203,66223,62304,96376,18
103Mart193,84244,55213,84213,84254,11284,63244,01
104Nisan193,84244,55325,85285,12335,43447,27376,18
105Mayıs438,69346,44488,78376,76437,07437,11284,67
106Haziran285,666512,317313,355910,799014,807412,237011,69
107Temmuz8717,58397,39376,767213,1611118,2612520,6612621,04
108Ağustos11022,2214026,5212021,949918,10376,09447,277312,19
109Eylül5310,71499,285510,05549,8710417,116110,08518,51
110Ekim5310,715911,17549,87468,41264,28437,11406,68
111Kasım377,47244,55305,48386,95508,22467,60335,51
112Aralık163,23213,98295,30325,85477,73406,61549,02
9999Toplam495100,00528100,00547100,00547100,00608100,00605100,00599100,00


Ortalama Evlilik Yaşı

#GrupCinsiyet201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001
281Ort. Evl. YaşıErkek28,3028,0027,4028,2027,3027,4027,3027,4027,0027,1027,3027,0026,7027,3026,90
281Ort. Evl. YaşıKadın23,7023,2022,7023,2022,7022,6022,4022,8022,4022,4022,5022,6022,2022,9022,50
282Ort. İlk Evl. YaşıErkek26,7026,6026,3026,5026,0026,2025,9026,1025,9025,9026,1025,8025,5025,6025,20
282Ort. İlk Evl. YaşıKadın22,6022,5022,0022,1022,3021,9021,7022,1021,7021,8022,1022,0021,6022,5021,90


Eşlerin Yaş Farkına Göre Evlenme

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit346,87326,06407,31386,95365,92355,79315,18
2511 Yaş499,90356,63427,68376,76569,21477,77366,01
2522 Yaş469,295610,61437,86407,31487,89498,10518,51
2533 Yaş5010,10468,716612,07468,417812,83559,09538,85
2544 Yaş499,905911,17519,326612,07437,07457,446010,02
2555 Yaş408,08529,85407,31427,68548,88609,92498,18
2566 Yaş367,27305,68488,78437,866510,696510,746410,68
2577 Yaş469,29427,95498,96356,40437,07508,26447,35
2588 Yaş326,46275,11295,30376,76406,58335,45335,51
2599 Yaş204,04275,11244,39325,85233,78355,79437,18
26010 Yaş173,43224,17234,20132,38152,47193,14223,67
26111+ Yaş357,07377,01417,50519,32386,25487,93416,84
262Damat Küçük346,87458,52407,31488,78569,21579,42518,51
263Bilinmeyen71,41183,41112,01193,47132,1471,16213,51
9999Toplam495100,00528100,00547100,00547100,00608100,00605100,00599100,00
İlginizi çekebilir:  Bayburt Boşanma İstatistikleri


İlk Evlenmeye Göre Yaş Grupları

#Yaş GrubuCinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
205Yaş 16-19Kadın10812,0413814,3316116,1515816,1419216,9218716,5221219,41
205Yaş 16-19Erkek60,6770,73131,30121,23141,23151,33100,92
206Yaş 20-24Erkek12914,3812512,9815715,7513713,9920217,8017915,8119617,95
206Yaş 20-24Kadın22925,5323424,3021421,4621221,6525022,0326223,1422120,24
208Yaş 25-29Kadın859,48828,52989,83979,91928,11978,57797,23
208Yaş 25-29Erkek22925,5325826,7923823,8724725,2325122,1128625,2727124,82
210Yaş 30-34Erkek667,36727,48818,12798,07726,34645,65585,31
210Yaş 30-34Kadın182,01151,56171,71171,74252,20121,06242,20
211Yaş 35-39Erkek131,45141,4590,9090,92151,32131,15111,01
211Yaş 35-39Kadın20,2280,8310,1010,1090,79100,8870,64
213Yaş 40-44Erkek40,4510,1040,4040,4150,4420,180,00
213Yaş 40-44Kadın30,3340,4210,1030,3130,2620,180,00
214Yaş 45-49Erkek30,330,000,000,0010,0920,180,00
214Yaş 45-49Kadın10,1130,3120,2020,2030,260,0020,18
216Yaş 50-54Erkek0,0010,100,000,000,000,000,00
216Yaş 50-54Kadın10,1110,100,000,000,000,000,00
217Yaş 55-59Erkek0,000,000,000,000,000,000,00
217Yaş 55-59Kadın0,000,0010,1010,100,000,000,00
218Yaş 60+Erkek0,000,000,000,000,000,000,00
218Yaş 60+Kadın0,000,000,000,0010,0910,0910,09
9991Toplam ErkekErkek45050,1747849,6450250,3548849,8556049,3456149,5654650,00
9993Toplam KadınKadın44749,8348550,3649549,6549150,1557550,6657150,4454650,00
9995Toplam KişiTümü897100,00963100,00997100,00979100,001.135100,001.132100,001.092100,00


Çiftlerin Yaş Grubu

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-1951,0140,76132,3871,28121,97132,1571,17
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-245210,515510,427112,986010,978714,317913,069215,36
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-29499,906612,506612,077112,988113,328714,3810717,86
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-3430,61122,27122,19173,11111,8181,3261,00
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,0010,190,0020,370,000,000,00
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen10,200,000,0010,1810,160,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-1910,2030,570,0030,5520,3320,3310,17
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-247314,756812,887513,716311,529916,288313,729115,19
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2912625,4513826,1410318,8311821,5712019,7413922,9811118,53
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-34306,06285,30417,50285,12284,61315,12244,01
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3930,6120,3830,5520,3720,3371,160,00
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,200,0010,180,0010,160,000,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-4910,200,000,000,000,0010,170,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,0010,170,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,0010,190,000,0020,330,000,00
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2430,6150,95112,01142,56132,14172,81101,67
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-295911,92519,666311,525610,24437,07559,09467,68
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-34244,85234,36305,48264,75304,93243,97203,34
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3971,4161,1450,9161,1081,3250,8361,00
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4440,8110,1910,1820,3710,160,000,00
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,000,000,0010,180,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,1810,1810,1610,1720,33
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,17
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-2410,200,0010,1810,1820,330,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2920,4040,7650,9150,9181,3250,8361,00
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34102,02101,89101,83101,8391,4830,50122,00
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3961,2161,1440,7350,9171,1530,50111,84
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4420,4010,1930,5510,1840,6650,8310,17
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4930,610,0020,370,000,0020,3330,50
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5410,200,000,000,000,0020,330,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,0010,180,000,000,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,0010,17
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,1810,180,000,000,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,0010,170,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,0010,190,0010,1810,1610,170,00
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3410,2010,190,0020,3740,6630,5040,67
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-3910,2071,330,0030,5540,6650,8320,33
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4410,200,0030,5520,3740,6610,1710,17
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4910,200,000,0030,550,0040,6610,17
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5410,2010,190,000,0010,160,0030,50
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,0010,190,0010,1820,330,000,00
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+0,000,000,000,0010,160,0010,17
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-290,000,000,000,0010,1610,170,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3410,200,0010,180,000,000,000,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-390,0020,380,0010,1810,160,000,00
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-4430,610,0010,1810,180,000,0020,33
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4920,4020,380,0010,1810,160,000,00
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-540,0010,1910,1810,180,000,000,00
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-590,000,000,0010,180,0010,170,00
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,000,000,0020,370,0010,170,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,000,000,0020,370,0010,170,00
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-490,0010,190,0020,370,000,000,00
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-540,000,0010,180,0020,330,0010,17
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5910,200,0010,180,0020,330,0010,17
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+20,4020,3830,5510,180,0020,3320,33
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-540,0010,190,0010,1810,1610,170,00
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-590,0010,1910,180,000,0010,170,00
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+30,610,0010,180,000,0010,170,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,0010,190,000,000,000,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-590,000,0010,180,000,0010,170,00
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+10,200,0010,1830,5510,160,0030,50
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,000,000,0010,180,000,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+40,8140,760,0010,1810,1610,1710,17
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-190,000,000,0020,370,000,0010,17
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-2410,200,000,000,0010,1610,1740,67
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-2930,6161,1430,5540,7310,1630,5071,17
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3410,2050,9540,7350,9110,160,0040,67
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-3910,2020,380,0010,1820,3310,1710,17
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-440,0020,3810,1820,370,000,0010,17
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,0010,17
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,0010,1910,180,000,0010,170,00
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-590,0010,190,000,000,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+0,000,000,0020,3740,660,000,00
9999Toplam495100,00528100,00547100,00547100,00608100,00605100,00599100,00
İlginizi çekebilir:  Çanakkale Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Önceki Medeni Durumu

#Önceki Medeni Durum20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
931Kadın Bilinmeyen ve Erkek Boşandı0,0071,3330,5540,7320,3320,3340,67
932Kadın Bilinmeyen ve Erkek Eşi Öldü20,400,000,0010,1830,490,000,00
933Kadın Bilinmeyen ve Erkek Hiç Evlenmedi40,81132,4691,65112,0140,6640,66152,50
934Kadın Boşandı ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,180,000,000,00
935Kadın Boşandı ve Erkek Boşandı40,81101,89213,84183,29152,47132,15162,67
936Kadın Boşandı ve Erkek Eşi Öldü10,2040,7650,9161,1030,4960,9991,50
937Kadın Boşandı ve Erkek Hiç Evlenmedi0,0061,14122,19101,8360,9960,9971,17
939Kadın Eşi Öldü ve Erkek Boşandı71,4110,190,0010,180,000,000,00
940Kadın Eşi Öldü ve Erkek Eşi Öldü214,2420,3820,3740,730,0030,5020,33
941Kadın Eşi Öldü ve Erkek Hiç Evlenmedi91,820,000,000,000,000,000,00
942Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Bilinmeyen10,2010,1920,3720,3740,6610,1720,33
943Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Boşandı30,61234,3681,46173,11162,63121,98152,50
944Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Eşi Öldü61,2120,3840,7350,9150,8271,1650,83
945Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Hiç Evlenmedi43788,2845986,9348187,9346785,3755090,4655191,0752487,48
9999Toplam495100,00528100,00547100,00547100,00608100,00605100,00599100,00
İlginizi çekebilir:  Aydıntepe Nüfusu 2015 - Bayburt



Bayburt evlilik oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz