Bingöl Boşanma İstatistikleri

Bingöl Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Bingöl’de boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Bingöl boşanma oranları.

2015 yılında Bingöl nüfusu 267.184 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 122 olmuştur.

Boşanma sayısı
122
%0,05
Türkiye’de 72.

Boşanma / Evlenme Oranı
%5,68
Türkiye’de 72.

Nüfus
267.184
%0,44
64. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı0,000,000,000,000,000,000,00
381Bilinmeyen10,8275,2221,4843,0333,610,00106,41
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,000,0010,760,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer10,820,0053,700,000,0063,8510,64
385Geçimsizlik12098,3612391,7912894,8112594,707995,1815096,1514592,95
386Terk0,0032,240,0021,5211,200,000,00
387Zina0,0010,750,000,000,000,000,00
9999Toplam122100,00134100,00135100,00132100,0083100,00156100,00156100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az108,20118,21139,6343,0367,23106,4195,77
3011 yıl1411,481410,4553,7096,82910,84127,6995,77
3022 yıl1310,66118,211410,3786,0667,23117,0585,13
3033 yıl64,92139,7096,67118,331012,05117,052214,10
3044 yıl86,5685,97107,41129,0989,641710,902918,59
3055 yıl129,8496,7275,19118,3356,02138,331610,26
3076 yıl119,0264,48139,6364,5556,021610,262214,10
3087 yıl64,9264,4896,6796,8244,82117,0553,21
3098 yıl54,1042,99107,41107,5833,6153,21117,05
3109 yıl43,28107,4696,6764,5556,0263,8542,56
31110 yıl43,2842,9953,7053,7911,2095,7731,92
31311 yıl54,1053,7332,2275,3022,4195,7753,21
31412 yıl10,8232,2410,7453,7933,6142,5631,92
31513 yıl32,4664,4832,2232,2778,4331,9210,64
31614 yıl32,4632,2442,9632,2711,2021,280,00
31715 yıl21,6410,7521,4821,520,0042,5610,64
31916 yıl10,8253,7332,2232,270,0010,6410,64
32017 yıl10,8221,4932,2232,270,0031,9231,92
32118 yıl32,4621,4932,2210,760,0010,640,00
32219 yıl10,8210,7521,4810,7622,4131,920,00
32420+ yıl86,56107,4675,19139,8567,2353,2142,56
350Bilinmeyen10,820,000,000,000,000,000,00
9999Toplam122100,00134100,00135100,00132100,0083100,00156100,00156100,00
İlginizi çekebilir:  Ağrı Boşanma İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-1910,820,000,000,000,000,0010,64
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2410,8210,7521,4810,760,0021,2821,28
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-290,0021,490,0010,760,0010,640,00
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-340,000,0010,740,000,000,0010,64
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-4910,820,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,0010,64
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2464,9264,4821,4821,5211,2031,9221,28
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29108,20118,2196,6775,301012,0563,85117,05
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3464,9253,7396,6732,2756,0285,1321,28
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3943,2821,4910,740,0033,6121,2810,64
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-440,000,0010,740,000,000,000,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,0010,740,0011,200,000,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,7611,2010,6421,28
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2410,8210,7521,4832,2711,200,0010,64
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29119,02107,46107,411511,3689,64138,33117,05
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-341310,661712,691410,371612,12910,8485,1374,49
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3921,6464,4842,9632,2722,4142,5653,21
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4410,8221,4932,2210,7611,2010,6410,64
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4910,8210,750,000,000,0010,640,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,000,000,000,0011,200,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,0010,6410,64
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,7611,2010,6410,64
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2921,6421,490,0010,7611,2010,6410,64
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-3497,3885,9775,19107,5833,6163,8553,21
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3986,56107,46139,6353,7989,6474,4942,56
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4443,2821,4921,4843,0333,6142,5610,64
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4910,820,0010,740,0022,4121,2810,64
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-540,0010,7510,740,000,000,000,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,0010,740,000,0021,280,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen10,8210,7510,7410,7611,200,000,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,000,0010,740,000,000,000,00
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3432,4632,2410,7421,5211,2063,8521,28
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-3943,2875,22118,1553,7911,2031,9253,21
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4454,1053,7353,7043,0311,2053,210,00
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4932,4610,7521,4810,7611,2010,6410,64
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5410,8210,750,000,000,0021,2821,28
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+0,0010,750,000,000,000,0010,64
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0010,640,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2910,820,000,000,000,000,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3410,820,000,000,000,000,000,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3910,8221,4910,7410,760,0021,280,00
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-4421,6464,4821,4821,5233,6131,920,00
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4932,4632,2432,2243,0322,4121,2831,92
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-540,0010,7510,7410,760,0021,2810,64
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,0010,64
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0010,7510,740,000,0010,640,00
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0010,640,00
768Kadın 45-49 ve Erkek 20-2410,820,000,000,000,000,000,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-390,000,0010,740,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,000,0032,2221,5211,200,000,00
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-490,0021,4942,9632,270,000,0031,92
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5410,8210,750,000,0011,2010,6410,64
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5910,8210,750,000,000,000,000,00
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,0010,750,000,000,000,000,00
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,0010,640,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0010,750,000,000,000,000,00
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5410,820,0010,7421,520,000,0021,28
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5910,820,000,0010,760,000,000,00
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+10,8210,750,000,000,000,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,000,000,0011,200,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5910,820,0010,7410,760,000,000,00
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+21,640,000,0021,520,0010,640,00
802Kadın 60+ ve Erkek 25-290,0010,750,000,000,000,000,00
804Kadın 60+ ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
806Kadın 60+ ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+21,640,0010,7410,7611,200,000,00
810Kadın 60+ ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,760,000,000,00
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,0010,750,0010,7611,2063,8553,21
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,000,0032,2243,0333,61127,692113,46
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3421,6432,2442,9664,5522,41106,412616,67
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,000,0010,7443,0322,411610,26138,33
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-4410,8210,7521,4843,030,0031,9274,49
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-4910,8210,750,0043,030,0021,280,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,0010,750,0010,760,0010,640,00
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-590,000,0010,740,000,000,000,00
9999Toplam122100,00134100,00135100,00132100,0083100,00156100,00156100,00
İlginizi çekebilir:  Diyarbakır Boşanma İstatistikleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit97,3875,2242,9675,3011,2063,8574,49
2511 Yaş86,5675,221410,37107,5856,0253,2174,49
2522 Yaş1613,11118,2185,9386,0689,64106,4163,85
2533 Yaş119,02139,70128,89107,5867,2374,4953,21
2544 Yaş108,201511,1985,9386,0656,0274,4974,49
2555 Yaş64,92118,2185,93107,5878,43106,41106,41
2566 Yaş64,9242,99107,41107,5833,6153,2131,92
2577 Yaş86,5685,9785,9396,8267,2331,9263,85
2588 Yaş64,92107,4664,4432,2744,8253,2121,28
2599 Yaş32,4664,4875,1932,2756,0263,8521,28
26010 Yaş54,1032,2432,2210,7633,6131,9221,28
26111+ Yaş1411,48139,701410,3753,791012,051811,54117,05
262Damat Küçük1512,301813,432115,562015,15910,841710,90127,69
263Bilinmeyen54,1085,97128,892821,211113,255434,627648,72
9999Toplam122100,00134100,00135100,00132100,0083100,00156100,00156100,00


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az5645,904936,575037,046549,243440,968453,858051,28
4022-4 ay2318,852820,902115,561511,361619,28159,62106,41
4035-8 ay1512,302417,912115,561612,1289,6495,771710,90
4049-12 ay108,2042,99139,63129,091012,0553,2153,21
40513-18 ay1310,66107,46128,8996,8233,61138,3321,28
40619-24 ay10,8253,7385,9375,3033,6153,2121,28
40725-35 ay10,8296,7253,7064,5533,610,0021,28
40836+ ay21,6432,2421,4821,5233,6110,6421,28
409Bilinmeyen10,8221,4932,220,0033,612415,383623,08
9999Toplam122100,00134100,00135100,00132100,0083100,00156100,00156100,00
İlginizi çekebilir:  Adaklı Nüfusu 2015 - Bingöl



Bingöl boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz