Bitlis Boşanma İstatistikleri

Bitlis Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Bitlis’te boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Bitlis boşanma oranları.

2015 yılında Bitlis nüfusu 340.449 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 77 olmuştur.

Boşanma sayısı
77
%0,02
Türkiye’de 79.

Boşanma / Evlenme Oranı
%2,72
Türkiye’de 80.

Nüfus
340.449
%0,72
55. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı0,000,000,000,000,000,000,00
381Bilinmeyen22,6056,5822,5333,5324,0046,0611,82
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,000,000,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer0,0011,3211,2722,3512,0011,520,00
385Geçimsizlik7496,106990,797594,947992,944794,006192,425498,18
386Terk11,3011,3211,2711,180,000,000,00
387Zina0,000,000,000,000,000,000,00
9999Toplam77100,0076100,0079100,0085100,0050100,0066100,0055100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az11,3056,5811,2767,060,0057,5811,82
3011 yıl1114,291317,11810,13910,59816,0069,09916,36
3022 yıl45,1956,5878,8678,24510,0046,06712,73
3033 yıl911,69810,531012,6667,06510,00710,6135,45
3044 yıl810,3967,8945,0689,41612,0069,0935,45
3055 yıl79,0945,2656,331011,7624,0057,5847,27
3076 yıl56,4967,8956,3322,3524,0023,0359,09
3087 yıl22,6011,3256,3344,710,0057,5823,64
3098 yıl22,6045,2656,3333,53612,0011,5211,82
3109 yıl67,7922,6333,8022,350,000,000,00
31110 yıl11,3022,6322,5322,3512,0023,0335,45
31311 yıl22,6022,6322,5344,7124,0011,5211,82
31412 yıl33,9011,3233,8011,180,0023,0347,27
31513 yıl56,4922,6322,5344,7136,0046,0611,82
31614 yıl22,6033,9522,5333,5312,000,0011,82
31715 yıl22,600,0022,5322,3524,000,0047,27
31916 yıl11,3033,9522,530,0012,0023,0311,82
32017 yıl22,6011,3211,2711,1836,0023,0311,82
32118 yıl0,0011,3256,3311,180,0011,5211,82
32219 yıl0,0011,320,0011,1812,0011,520,00
32420+ yıl45,1967,8956,33910,5924,001015,1523,64
350Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,0011,82
9999Toplam77100,0076100,0079100,0085100,0050100,0066100,0055100,00
İlginizi çekebilir:  Ordu Boşanma İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2411,300,0011,2711,180,0034,5523,64
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2922,600,000,0022,350,000,000,00
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-340,000,000,0011,1812,000,000,00
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-190,000,000,0011,180,000,000,00
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2456,4945,2622,5322,350,0023,0323,64
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2945,1945,2656,3389,41612,0034,55712,73
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3456,491013,1667,5978,2412,0034,5523,64
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3933,9011,3245,0622,3512,0011,520,00
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,0034,550,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,000,0011,1812,000,000,00
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2422,600,0011,2722,350,0011,520,00
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-2979,0967,8933,8055,8824,00710,6159,09
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-34810,39810,53911,3989,41918,00710,61712,73
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3911,3022,6356,3322,3536,0011,5235,45
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4411,3011,3222,5311,180,000,000,00
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-490,0011,320,000,000,0023,0311,82
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-5411,300,000,000,000,0011,520,00
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-5911,300,000,000,000,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,000,0012,000,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2922,600,000,0011,1812,0011,520,00
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-3433,90810,531012,6633,5348,0023,0359,09
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39911,6956,5867,5978,2448,0023,0323,64
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4422,6022,63810,1333,5336,0011,520,00
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4933,9011,320,0022,350,0011,520,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,000,0011,180,000,000,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,0011,82
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3433,9033,9511,2767,060,0011,520,00
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-3911,3045,2611,270,0012,0057,5823,64
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4411,3056,5822,5311,1848,0034,5523,64
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-490,000,0033,8022,3512,0011,5223,64
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0011,520,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-340,000,000,0011,1812,000,0011,82
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3911,300,0011,2711,180,000,0011,82
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-4433,9011,3211,2722,350,000,0011,82
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4933,900,0033,8011,1812,0034,5523,64
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-540,0011,320,0044,7112,0011,520,00
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5911,300,000,000,000,000,000,00
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0011,320,000,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,000,0024,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4411,300,000,000,000,000,0023,64
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4922,6011,320,0033,530,0011,520,00
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-540,000,0011,2711,180,0011,5211,82
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-590,0011,320,0011,180,000,000,00
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,0011,320,0011,180,0011,520,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-3911,300,000,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,0011,520,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0011,3211,270,000,000,0011,82
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-540,000,000,000,0012,000,0011,82
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-590,0011,320,000,000,000,000,00
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,0011,270,000,000,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-590,0011,320,000,0012,0011,520,00
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+0,0011,3211,270,000,0011,520,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,000,000,000,000,0011,520,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+0,0011,3211,2711,180,000,000,00
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,000,000,0011,520,00
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,000,000,000,000,0011,5211,82
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,000,000,000,000,0011,5211,82
9999Toplam77100,0076100,0079100,0085100,0050100,0066100,0055100,00
İlginizi çekebilir:  Bitlisliler'in Yaşadığı İller


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit33,9079,2156,3333,5336,0046,0659,09
2511 Yaş810,3945,2656,3333,5336,0046,0647,27
2522 Yaş56,49810,5367,5955,8848,000,0047,27
2533 Yaş45,190,0056,331011,76612,00710,6147,27
2544 Yaş45,1956,5867,5944,7124,00710,6159,09
2555 Yaş810,39810,5345,0622,35612,00710,6147,27
2566 Yaş810,3945,2656,3389,41510,0034,5535,45
2577 Yaş33,9067,8956,3311,1824,0023,0347,27
2588 Yaş22,6033,9556,331112,9412,0046,0647,27
2599 Yaş33,9045,2645,0633,5336,0011,5223,64
26010 Yaş0,0056,5833,8044,7124,0011,5223,64
26111+ Yaş1316,88911,841620,251517,65612,001218,1835,45
262Damat Küçük1620,781317,111012,661618,82714,001015,15916,36
263Bilinmeyen0,000,000,000,000,0046,0623,64
9999Toplam77100,0076100,0079100,0085100,0050100,0066100,0055100,00


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az1924,682330,261924,052428,242244,002233,331730,91
4022-4 ay2025,971317,111012,662023,53714,001522,731221,82
4035-8 ay1418,18911,841215,191011,76714,00812,121221,82
4049-12 ay79,091013,161518,991112,94510,00812,1247,27
40513-18 ay79,09911,841215,1955,8824,00710,61610,91
40619-24 ay22,60810,5356,3378,240,0011,5211,82
40725-35 ay67,7911,3267,5922,35510,0034,5535,45
40836+ ay22,6033,950,0067,0624,0011,520,00
409Bilinmeyen0,000,000,000,000,0011,520,00
9999Toplam77100,0076100,0079100,0085100,0050100,0066100,0055100,00
İlginizi çekebilir:  Bitlis'te Yaşayanların Memleketleri



Bitlis boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz