Bolu Boşanma İstatistikleri

Bolu Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Bolu’da boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Bolu boşanma oranları.

2015 yılında Bolu nüfusu 291.095 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 366 olmuştur.

Boşanma sayısı
366
%0,13
Türkiye’de 50.

Boşanma / Evlenme Oranı
%19,30
Türkiye’de 44.

Nüfus
291.095
%2,21
60. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı20,5510,250,000,000,000,000,00
381Bilinmeyen20,5541,0030,6720,46267,1251,350,00
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,000,000,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer41,0971,75102,2271,6130,820,0030,86
385Geçimsizlik35697,2738796,7543696,8942697,9333290,9636598,3834198,27
386Terk20,5510,2510,220,0020,5510,2710,29
387Zina0,000,000,000,0020,550,0020,58
9999Toplam366100,00400100,00450100,00435100,00365100,00371100,00347100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az61,64102,50173,7871,6161,6430,8130,86
3011 yıl3810,385112,755011,11378,513910,68369,704512,97
3022 yıl246,564411,00357,78306,90297,953810,24318,93
3033 yıl256,83235,75337,33327,36287,67225,93308,65
3044 yıl236,28276,75296,44255,75287,67297,82329,22
3055 yıl277,38215,25306,67235,29215,75328,63164,61
3076 yıl215,74246,00224,89286,44184,93287,55185,19
3087 yıl133,55184,50235,11296,67143,84154,04174,90
3098 yıl205,46102,50153,33214,83113,01164,31102,88
3109 yıl123,28133,25204,44163,68133,56215,6692,59
31110 yıl92,4682,00153,33112,53102,74143,7792,59
31311 yıl143,83143,50112,44235,29143,8492,4392,59
31412 yıl154,10123,0071,5692,07123,29184,8561,73
31513 yıl82,19143,50102,2292,0792,4792,4372,02
31614 yıl133,55133,25153,33194,37102,7451,3592,59
31715 yıl102,73123,00153,3392,0792,4751,35154,32
31916 yıl82,19143,50102,2271,61174,66112,9630,86
32017 yıl82,1941,00163,56122,7641,1071,8982,31
32118 yıl82,1971,7530,67132,9992,4741,0892,59
32219 yıl51,37112,75122,6740,92113,0161,6282,31
32420+ yıl5916,125012,506213,787116,325314,524111,055315,27
350Bilinmeyen0,000,000,000,000,0020,540,00
9999Toplam366100,00400100,00450100,00435100,00365100,00371100,00347100,00
İlginizi çekebilir:  Yeniçağa Nüfusu 2015 - Bolu


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-190,000,000,000,0010,2720,540,00
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2430,8220,5051,1130,6910,2730,8141,15
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2951,3720,5010,2220,4630,8220,5410,29
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-3430,8220,5020,440,000,000,000,00
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,000,000,000,0010,2710,270,00
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-1910,270,0010,220,000,0010,270,00
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2441,09174,25153,33122,76102,74143,77195,48
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29226,01256,25255,56419,43328,77369,70288,07
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-34123,28143,50132,89102,30164,3861,62154,32
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3910,2720,5010,2251,1510,2720,5441,15
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,270,0010,2220,460,0010,270,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,0010,29
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,0010,29
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,0010,2720,540,00
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2410,2730,7530,6710,2310,2741,0841,15
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29256,83276,75368,00286,44287,674311,593510,09
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-344211,484411,005412,00429,66328,774211,32329,22
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3992,46153,75112,44122,76102,7482,16102,88
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4420,5510,2581,7861,3830,8220,540,00
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4920,5510,250,000,0010,270,0020,58
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,0010,250,000,0010,270,0020,58
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,0010,250,000,000,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,0010,29
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0020,5410,29
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2951,3792,2581,7840,9241,10102,7051,44
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34205,46235,754910,89429,663810,41349,16226,34
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-393810,384310,75429,33286,44277,40297,82257,20
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-44113,01143,50122,67153,45102,74133,5082,31
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4930,8210,2520,4440,9230,8220,5420,58
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5420,550,0010,2220,4610,2710,270,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-5910,270,0010,2210,2310,270,0010,29
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,000,0010,230,000,000,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,220,000,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,0010,2520,4420,460,000,000,00
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3441,0930,7551,1161,3861,6441,0851,44
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39164,37266,50224,89276,21164,38133,50185,19
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44205,46215,25235,11194,37246,58154,04195,48
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4982,1992,2592,0061,38113,0141,0851,44
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5410,270,0020,4410,2310,2741,0810,29
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,000,0030,6710,2310,270,0010,29
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+10,270,000,000,000,000,0020,58
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,220,0010,270,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-340,0020,500,0020,460,000,0020,58
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3971,9141,0040,8930,6920,5530,8130,86
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44133,55174,25184,00153,4561,6492,43102,88
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-49184,92153,75112,44194,37123,2941,0882,31
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5482,1930,7551,1161,3851,3771,8930,86
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5920,5530,7520,4420,4610,2720,5410,29
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0010,250,0010,2320,550,0010,29
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-3410,270,000,000,000,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3920,5520,500,000,000,0010,2710,29
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,0030,7510,2210,2330,8220,5420,58
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-49102,7392,2571,56173,9161,6430,8172,02
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5461,6430,7571,5651,1571,9282,1682,31
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5930,8210,2520,4440,9251,3730,8110,29
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,0030,750,0040,9210,2720,5420,58
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,0010,270,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-4410,2710,250,0010,230,0010,270,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-4920,5510,2520,4430,6910,270,0010,29
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5441,0930,7581,7840,9220,5551,3520,58
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5951,3761,5051,1151,1530,8251,3520,58
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+20,5530,7540,8940,9241,1030,8130,86
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-390,000,000,000,0010,270,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,0010,220,000,000,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,0010,250,000,0010,270,0010,29
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-5410,270,0010,2210,230,0010,2720,58
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5951,3741,0020,4430,6930,8210,2730,86
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+51,3710,2530,6740,9271,9230,8120,58
805Kadın 60+ ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
806Kadın 60+ ve Erkek 45-490,000,000,000,0010,270,000,00
807Kadın 60+ ve Erkek 50-5410,270,000,000,000,000,0010,29
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,0010,2510,2210,2320,550,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+41,0941,0051,1171,6141,1030,8172,02
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,000,000,0010,270,00
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3420,5510,250,000,000,0020,540,00
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,000,0010,220,000,000,000,00
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-440,0010,250,000,000,000,000,00
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-490,000,0010,220,000,000,000,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-5410,270,000,000,000,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+0,000,000,000,000,0010,270,00
9999Toplam366100,00400100,00450100,00435100,00365100,00371100,00347100,00
İlginizi çekebilir:  Van Boşanma İstatistikleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit246,56297,25357,78276,21277,40287,55246,92
2511 Yaş267,10297,25357,784710,80195,214612,40226,34
2522 Yaş339,02338,25429,33368,28369,86359,434212,10
2533 Yaş4010,934310,754910,894811,03369,863810,244111,82
2544 Yaş328,74399,75429,33439,89297,95318,36308,65
2555 Yaş277,38338,25347,56378,51339,04318,36236,63
2566 Yaş339,02297,25306,67286,44256,85338,89195,48
2577 Yaş236,28225,50245,33225,06277,40174,58246,92
2588 Yaş215,74215,25194,22276,21133,5671,89144,03
2599 Yaş143,83112,75122,67132,99215,75112,96113,17
26010 Yaş92,4692,25132,8981,8461,6482,1672,02
26111+ Yaş339,02379,25398,67419,434010,96267,013710,66
262Damat Küçük4813,116315,757216,005813,335113,975214,025214,99
263Bilinmeyen30,8220,5040,890,0020,5582,1610,29
9999Toplam366100,00400100,00450100,00435100,00365100,00371100,00347100,00
İlginizi çekebilir:  Niğde Boşanma İstatistikleri


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az9726,509423,508919,789822,537721,106016,175515,85
4022-4 ay7921,5811929,7512327,3310323,6811330,9612533,6910229,39
4035-8 ay4813,116817,007115,787316,785314,526718,066919,88
4049-12 ay3910,664411,005612,44378,51339,043810,243710,66
40513-18 ay4913,39338,255011,11358,05369,86287,55288,07
40619-24 ay339,02256,25286,22347,82143,84133,50164,61
40725-35 ay133,55123,00204,44388,74267,12256,74257,20
40836+ ay82,1951,25132,89173,91133,56133,50154,32
409Bilinmeyen0,000,000,000,000,0020,540,00
9999Toplam366100,00400100,00450100,00435100,00365100,00371100,00347100,00



Bolu boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz