Gümüşhane Boşanma İstatistikleri

Gümüşhane Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Gümüşhane’de boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Gümüşhane boşanma oranları.

2015 yılında Gümüşhane nüfusu 151.449 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 81 olmuştur.

Boşanma sayısı
81
%0,05
Türkiye’de 68.

Boşanma / Evlenme Oranı
%9,19
Türkiye’de 67.

Nüfus
151.449
%3,48
77. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı0,0011,100,0011,100,000,000,00
381Bilinmeyen11,2311,1021,920,0011,9255,0544,35
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,000,000,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer0,000,000,000,000,0011,0111,09
385Geçimsizlik7997,538997,8010298,089098,905198,089393,948592,39
386Terk0,000,000,000,000,000,0011,09
387Zina11,230,000,000,000,000,0011,09
9999Toplam81100,0091100,00104100,0091100,0052100,0099100,0092100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az56,171112,09109,6266,5935,7777,0799,78
3011 yıl911,111112,091110,581112,09611,542121,211415,22
3022 yıl56,171112,0998,651314,29815,3866,0666,52
3033 yıl78,6499,8987,691314,2959,6266,0655,43
3044 yıl33,7011,1098,6588,7947,6999,0944,35
3055 yıl67,4133,3076,7344,4023,8522,0222,17
3076 yıl56,1788,7954,8122,2047,6977,0777,61
3087 yıl89,8822,2054,8133,3035,7711,0144,35
3098 yıl56,1755,4965,7755,4911,9244,0455,43
3109 yıl33,700,0043,8522,200,0033,0333,26
31110 yıl22,4744,4054,8144,4011,9266,0633,26
31311 yıl22,4711,1010,9622,2011,9244,0444,35
31412 yıl11,2311,1032,8811,1011,9211,0122,17
31513 yıl11,2322,2065,7733,3011,9222,0211,09
31614 yıl22,4744,400,0011,1011,9211,0133,26
31715 yıl22,4711,1043,8522,2023,8511,0111,09
31916 yıl44,9422,2010,9611,100,0022,0222,17
32017 yıl11,2322,2021,920,0011,9211,0111,09
32118 yıl11,2311,1010,960,000,000,000,00
32219 yıl11,230,0010,9611,1011,920,0044,35
32420+ yıl89,881213,1965,7799,89713,461515,151213,04
350Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
9999Toplam81100,0091100,00104100,0091100,0052100,0099100,0092100,00
İlginizi çekebilir:  Gümüşhane Ölüm İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2411,2322,2032,8811,1011,920,000,00
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-290,0022,2032,8822,2023,8544,0433,26
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,0011,0111,09
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,0011,09
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2422,4755,4921,9255,4935,7766,0644,35
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2911,231112,091312,501314,2947,6955,051111,96
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3478,6499,8976,7377,6935,7744,0422,17
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-390,0022,2010,9622,200,000,000,00
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+11,230,000,000,000,000,000,00
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-240,000,0010,9611,100,0022,0211,09
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-2967,4166,5976,7388,790,001414,1466,52
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-3489,8844,40109,621010,99713,4699,091010,87
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3944,9466,5932,8855,4959,6255,0511,09
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4411,2311,100,0022,200,0011,0111,09
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4911,230,000,000,000,0011,010,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,000,000,0011,100,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen11,230,000,000,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2933,7033,3032,8811,1023,8522,0211,09
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-3444,9444,4065,7722,2011,9299,0966,52
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3989,8888,791211,5444,4059,6222,0266,52
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4422,470,0010,9611,1011,9222,0211,09
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4911,230,000,0011,100,0011,0111,09
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-540,0022,200,000,000,000,000,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-5911,230,000,000,000,000,000,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,0011,09
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,000,0010,9611,100,000,000,00
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3433,700,000,0011,100,0011,0111,09
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-3911,2333,3032,8822,2011,9222,0222,17
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4467,4122,2054,8133,3011,9211,0133,26
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-490,0011,100,0011,100,0011,0111,09
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-540,0011,100,000,000,000,000,00
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,000,000,000,0011,9222,0211,09
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+11,230,0010,9611,100,000,0011,09
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-340,000,0010,960,000,000,000,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3922,470,000,0011,1011,9211,0111,09
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-440,0011,100,0022,200,0011,0122,17
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4922,4711,1032,880,0023,8522,0222,17
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-540,0011,100,0011,100,0011,010,00
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-590,000,000,000,0011,920,000,00
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0011,1032,880,000,000,000,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0022,17
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4911,2322,2021,9222,2035,7733,030,00
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5411,2311,100,000,0011,9211,010,00
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-590,0011,100,000,000,0022,020,00
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,000,0043,8511,1011,920,0011,09
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,0011,100,000,000,000,000,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0011,1010,960,000,0011,010,00
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5422,4733,300,0033,300,0022,020,00
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-590,0011,100,0011,100,0022,0233,26
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+33,7011,1010,9633,3011,920,0011,09
791Kadın 55-59 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0011,09
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,000,000,000,0011,920,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5911,2311,1010,960,0011,920,0011,09
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+11,230,000,000,000,0022,0222,17
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,0011,09
809Kadın 60+ ve Erkek 60+11,2311,100,000,0023,8533,0322,17
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-2911,230,0010,960,0011,9211,0111,09
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-340,000,0010,960,000,0022,0211,09
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,0011,1010,960,000,000,0033,26
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0011,09
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-490,0011,1021,9211,100,000,000,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-5411,230,0010,960,000,000,0011,09
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-5911,230,000,0011,100,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+11,230,000,000,000,000,000,00
9999Toplam81100,0091100,00104100,0091100,0052100,0099100,0092100,00
İlginizi çekebilir:  Gümüşhane'de Yaşayanların Memleketleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit44,9466,5965,7744,400,0055,0544,35
2511 Yaş67,4177,6954,811010,9935,7766,0677,61
2522 Yaş44,9466,5943,8566,5947,691616,161111,96
2533 Yaş67,4155,491211,5455,4947,6955,0522,17
2544 Yaş44,9477,69109,6277,69611,5455,0599,78
2555 Yaş89,8877,6987,691010,9947,6922,0299,78
2566 Yaş56,171010,9998,6566,5947,6911,011213,04
2577 Yaş44,9444,4087,6977,6935,771111,1133,26
2588 Yaş44,9433,3043,8555,4923,8566,0622,17
2599 Yaş33,7033,3043,8533,3047,6988,080,00
26010 Yaş56,1755,4921,9233,3023,8544,0411,09
26111+ Yaş1113,581516,481413,461314,29713,4699,0999,78
262Damat Küçük1214,811112,091211,541010,99815,381818,181516,30
263Bilinmeyen56,1722,2065,7722,2011,9233,0388,70
9999Toplam81100,0091100,00104100,0091100,0052100,0099100,0092100,00


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az3239,513032,972120,192021,981019,232222,222527,17
4022-4 ay78,641617,582120,191920,88917,312424,242223,91
4035-8 ay1619,751314,291918,271819,781121,152121,211920,65
4049-12 ay78,641010,991211,5466,59815,3888,0855,43
40513-18 ay911,1177,691514,4299,8959,6299,0966,52
40619-24 ay44,9477,6965,7799,8947,6933,0344,35
40725-35 ay33,7055,4954,8188,7947,6988,0844,35
40836+ ay33,7011,1032,8822,2011,9233,0344,35
409Bilinmeyen0,0022,2021,920,000,0011,0133,26
9999Toplam81100,0091100,00104100,0091100,0052100,0099100,0092100,00
İlginizi çekebilir:  Kürtün Nüfusu 2015 - Gümüşhane



Gümüşhane boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz