Gümüşhane’de Yaşayanların Memleketleri

Gümüşhane İkametgah İstatistikleri 2015-2007 yıllarını kapsamaktadır. Gümüşhane’de en çok hangi ilden insan yaşıyor? Gümüşhane’de yaşayan kişilerin memleketlerine göre dağılımını gösteren ve TÜİK’in sunduğu istatistiği bulabilirsiniz. Toplam il nüfusu ve ilde yaşayan diğer illerden kişi sayıları birbirinden farklı olabilir.

 

 


Tablo Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Gümüşhane’de en çok hangi ilden insan yaşıyor

Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
Adana6310,425280,364260,304150,312560,191960,151710,131280,101270,10
Adıyaman3720,253540,242390,171710,131010,08740,06590,05470,04310,02
Afyonkarahisar2180,152240,152110,151800,131500,111090,08980,08990,085970,46
Ağrı3820,253040,212730,192440,182110,161680,131520,121290,102730,21
Aksaray1540,101560,11960,07830,06730,06610,05420,03300,02470,04
Amasya2460,162190,151920,141610,121430,111270,101140,091080,081020,08
Ankara5110,344740,333990,284000,303100,242310,182020,151930,151720,13
Antalya1620,111680,121420,101370,101010,08640,05680,05750,06670,05
Ardahan1880,131330,091160,08960,07880,07630,05480,04360,03290,02
Artvin2640,182500,172090,152010,151480,111400,111170,091050,081320,10
Aydın1480,101470,101130,081010,08750,06550,04580,04650,05700,05
Balıkesir2280,152330,162010,141680,121330,101100,091000,081270,101230,09
Bartın1580,11430,03470,03310,02230,02240,02200,02480,04190,01
Batman1390,091460,101310,093450,26510,04390,03290,02270,02190,01
Bayburt7370,497110,496950,496240,465610,436010,475650,434500,344330,33
Bilecik280,02350,02330,02350,03290,02110,0190,01150,01210,02
Bingöl1490,101520,101160,081130,08860,07560,04560,04280,02180,01
Bitlis1280,091190,08840,06620,05380,03470,04300,02130,01110,01
Bolu860,06640,04570,04440,03350,03270,02300,02260,02240,02
Burdur810,05750,05620,04520,04640,05470,04390,03240,02360,03
Bursa2580,172620,181900,141810,131210,09860,07850,07880,07780,06
Çanakkale660,04700,05630,04630,05530,04340,03330,03430,03430,03
Çankırı1330,091350,09970,071150,091120,09860,07570,04560,04650,05
Çorum3880,263400,232660,192140,161810,141440,111290,101460,111170,09
Denizli1530,101610,111420,101310,10950,07930,07780,06570,04430,03
Diyarbakır5210,354520,313700,263500,263190,242630,202010,15650,05470,04
Düzce960,06770,05610,04520,04440,03350,03280,02420,03410,03
Edirne350,02320,02350,02280,02370,03430,03430,03380,03250,02
Elazığ3480,233310,232860,202120,161760,131630,131300,10950,07790,06
Erzincan6890,467610,526330,455340,405350,413810,304300,334130,313820,29
Erzurum1.0760,721.0960,759540,688880,666400,495630,445340,414630,354400,34
Eskişehir980,07980,07740,05690,05530,04560,04800,06850,061060,08
Gaziantep4490,303000,212230,161830,141690,13970,081000,08830,06710,05
Giresun1.3670,911.3540,931.4031,009540,718240,637860,617880,608100,626650,51
Gümüşhane121.88981,16119.59882,26118.48484,30115.28285,70115.57987,74115.91589,99118.68691,04120.81691,97120.46492,09
Hakkari840,06660,05590,04380,03430,0360,0050,0020,0020,00
Hatay3670,243450,242890,212440,182190,171400,111350,10880,07840,06
Iğdır3080,212850,202910,212860,212420,181980,151650,131610,121420,11
Isparta1370,091100,08880,06830,06840,06600,05580,04640,05420,03
İstanbul6450,437230,506220,445380,404450,343950,313680,283610,272710,21
İzmir2420,162570,182250,162030,151960,151550,121570,121800,141710,13
Kahramanmaraş7440,505950,414480,324260,323190,242090,161630,131190,09990,08
Karabük950,06990,07820,06660,05620,05500,04460,04420,03510,04
Karaman1390,09910,06720,05540,04500,04390,03310,02220,02270,02
Kars3200,212300,162000,141750,131360,101230,10980,08700,05750,06
Kastamonu1710,111500,101460,101470,111080,08900,07790,06680,05650,05
Kayseri4190,283940,273190,232580,192590,202050,161390,11880,07810,06
Kilis760,05600,04510,04510,04430,03310,02310,02160,0180,01
Kırıkkale1930,131650,111310,091150,091030,08780,06720,06770,06760,06
Kırklareli470,03410,03410,03290,02260,02260,02290,02310,02360,03
Kırşehir1740,121440,101400,101210,09910,07910,07920,07830,06720,06
Kocaeli1760,121590,111260,091190,09780,06620,05620,05450,03630,05
Konya5570,375350,374510,323930,293360,262760,212230,172160,162000,15
Kütahya1430,101170,08780,06620,05550,04440,03500,04560,04550,04
Malatya4680,313790,263180,232430,182170,161510,121280,10840,06870,07
Manisa1980,131810,121670,121420,111230,091070,081210,091110,08640,05
Mardin2710,182560,181980,141570,121220,09810,06760,06500,04370,03
Mersin7190,485110,354200,303670,272630,201970,151410,111050,081110,08
Muğla850,06770,05940,07700,05710,05630,05560,04530,04340,03
Muş1930,131830,131450,10990,07770,06570,04480,04370,03520,04
Nevşehir1200,081200,08950,071020,08790,06470,04420,03510,04650,05
Niğde1670,111650,111410,101020,081040,08730,06750,06640,05650,05
Ordu7730,516800,475960,425610,424670,353780,293160,242600,202140,16
Osmaniye3100,212540,172230,161830,141530,121180,09860,07630,05650,05
Rize3970,264130,283570,252550,192330,182010,161720,131490,111420,11
Sakarya1800,121890,131550,111250,09830,06530,04690,05650,05540,04
Samsun1.2880,861.1160,779450,677430,556410,494820,374130,323860,293820,29
Şanlıurfa4820,323570,252310,161850,141280,10920,07820,06780,06430,03
Siirt1130,081790,12930,07530,04540,04250,02340,03140,01100,01
Sinop1200,081150,081060,08900,07660,05630,05430,03410,03280,02
Şırnak930,06790,05520,04440,03340,03150,01150,0140,0010,00
Sivas5450,365020,354560,323470,262790,212110,162000,151440,111580,12
Tekirdağ390,03420,03370,03300,02140,01190,01290,02290,02310,02
Tokat4670,313750,262970,212640,202140,161820,141680,131490,111000,08
Trabzon4.1702,784.1192,833.6202,583.2842,443.1402,382.4991,942.2581,732.2331,702.1231,62
Tunceli780,05780,05670,05710,05520,04340,03280,02260,02240,02
Uşak540,04530,04610,04480,04370,03290,02300,02250,02230,02
Van5240,353100,212660,192350,172290,17680,05660,05510,04520,04
Yalova210,01180,01170,01160,01100,01140,0180,01120,01160,01
Yozgat3680,253250,222680,192350,172060,161700,131490,111200,09910,07
Zonguldak3220,211520,101410,101350,101170,091070,08970,07980,07980,07
Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
∑ = 150.178
İlginizi çekebilir:  Çanakkaleliler'in Yaşadığı İller



Gümüşhane ikametgah bilgileri sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz