Kırşehir’de Yaşayanların Memleketleri

Kırşehir İkametgah İstatistikleri 2015-2007 yıllarını kapsamaktadır. Kırşehir’de en çok hangi ilden insan yaşıyor? Kırşehir’de yaşayan kişilerin memleketlerine göre dağılımını gösteren ve TÜİK’in sunduğu istatistiği bulabilirsiniz. Toplam il nüfusu ve ilde yaşayan diğer illerden kişi sayıları birbirinden farklı olabilir.

 

 


Tablo Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Kırşehir’de en çok hangi ilden insan yaşıyor

Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
Adana8120,367230,336950,316140,285750,265150,234670,213710,173620,16
Adıyaman3690,173350,153060,142920,132180,102120,101720,081680,081480,07
Afyonkarahisar2430,112270,102260,102200,101910,091710,081300,061400,061310,06
Ağrı5330,245500,255240,244750,224120,193920,184060,183320,153040,14
Aksaray3.3431,503.0851,402.9291,322.7001,232.4371,112.2981,042.2211,001.9400,871.8710,84
Amasya2840,132590,122520,112480,112400,112700,122790,132600,122370,11
Ankara1.9240,861.6870,761.6790,761.6990,771.5700,711.5390,701.6120,721.4160,641.4760,66
Antalya1360,061500,071610,071680,081320,061250,061210,05920,041130,05
Ardahan4290,194520,204650,214550,214380,204570,214390,204340,194790,21
Artvin3810,173590,163280,153280,153360,153380,153400,153230,153230,14
Aydın1360,061190,051380,061420,061170,051270,061090,051090,051060,05
Balıkesir1250,061130,051160,051060,051030,051180,051150,05900,04890,04
Bartın360,02320,01360,02370,02390,02310,01520,02520,02500,02
Batman2380,111980,092040,091700,081760,081750,081690,081620,071720,08
Bayburt400,02340,02410,02450,02390,02410,02440,02410,02320,01
Bilecik340,02490,02380,02410,02450,02480,02350,02360,02440,02
Bingöl1520,071790,081530,071450,071300,061450,071260,06970,04980,04
Bitlis1850,081630,071380,061230,061100,05940,04900,04940,041030,05
Bolu1290,061110,051210,051230,061160,051050,051110,05870,04920,04
Burdur850,04850,04800,04840,04760,03560,03500,02540,02690,03
Bursa1240,061300,061270,061150,051060,05990,041360,061090,051000,04
Çanakkale510,02540,02620,03640,03570,03600,03450,02480,02580,03
Çankırı3650,163290,153450,163420,163060,142890,132730,122410,112200,10
Çorum9070,418510,398650,398600,398340,388260,378300,377200,327820,35
Denizli1380,061450,071630,071510,071250,061180,051220,05930,04870,04
Diyarbakır6080,275330,244950,224410,204520,214050,183860,173210,142770,12
Düzce370,02430,02420,02390,02250,01330,01450,02400,02380,02
Edirne510,02460,02460,02500,02380,02360,02320,01330,01310,01
Elazığ3620,163370,153080,143010,143120,142790,132520,112290,102430,11
Erzincan690,03600,03730,03690,03760,03710,03750,03720,03870,04
Erzurum1.4050,631.3810,631.3820,621.3570,621.3250,601.3380,601.3130,591.2810,581.3280,60
Eskişehir1630,071490,071520,071680,081400,061640,071700,081670,071690,08
Gaziantep3280,152950,132840,132620,122430,112390,111790,081390,061580,07
Giresun1580,071420,061280,061260,06970,041230,061000,041000,04910,04
Gümüşhane7670,347250,337640,357210,336670,306690,306160,285720,265370,24
Hakkari230,01270,01230,01160,01150,01130,0180,0040,0030,00
Hatay4510,204120,193940,183190,152890,132670,122610,121960,091960,09
Iğdır370,02440,02470,02380,02520,02490,02590,03310,01580,03
Isparta1030,05990,041040,051060,05930,041000,051060,05910,04960,04
İstanbul1720,081840,081800,081680,081560,071360,061530,071340,061630,07
İzmir1690,081680,081850,081650,081580,071750,081770,081550,071300,06
Kahramanmaraş1.6520,741.6090,731.5310,691.4770,671.3630,621.3260,601.2340,551.1180,501.1540,52
Karabük630,03620,03740,03650,03720,03660,03650,03440,02510,02
Karaman1080,051090,051170,051030,05830,04950,04990,04790,04760,03
Kars4860,224450,204370,204140,194100,193720,173690,173210,142980,13
Kastamonu1830,081750,081860,081690,081510,071360,061490,071250,061440,06
Kayseri2.9571,332.7081,232.7271,232.5681,172.3901,082.4051,092.2621,021.9480,871.9370,87
Kilis770,03560,03570,03490,02410,02420,02380,02360,02400,02
Kırıkkale2.5131,132.3941,082.3611,072.3941,092.2591,022.2411,012.2501,012.1240,952.0570,92
Kırklareli260,01300,01290,01240,01280,01270,01270,01220,01330,01
Kırşehir172.58777,57173.40278,52174.58478,90175.33979,71178.34680,90180.37981,49182.91982,14186.14583,59187.11783,86
Kocaeli290,01390,02420,02450,02300,01280,01280,01320,01330,01
Konya1.0100,459800,449580,439400,437730,357460,347230,325870,266100,27
Kütahya1180,05990,041090,05890,04720,03730,03590,03580,03890,04
Malatya4990,224640,214430,204420,204060,183820,173590,163180,143330,15
Manisa1750,081670,081740,081670,081630,071460,071160,05970,041280,06
Mardin1.4430,651.3730,621.3000,591.1360,529920,459320,428740,397880,356080,27
Mersin5470,255270,245340,244750,223960,183730,173590,162650,122430,11
Muğla830,04900,041160,05880,04870,04890,04720,03660,03680,03
Muş5030,235140,234970,224650,214160,193860,173780,173870,173460,16
Nevşehir8.2883,737.9623,617.6873,477.3823,367.1553,256.8753,116.5602,956.2672,816.0942,73
Niğde5520,255170,235200,234670,214310,204480,204000,183420,153440,15
Ordu3320,153040,142830,132760,132250,101960,092200,102030,092090,09
Osmaniye4080,183590,163670,173540,163370,153180,142800,132340,112170,10
Rize1080,05710,03760,03840,04810,04730,03640,03570,03790,04
Sakarya1340,061410,061590,071640,071740,081500,071580,071580,071480,07
Samsun3860,173520,163750,172950,132770,132760,122900,132560,112670,12
Şanlıurfa1.0540,471.0520,488350,386610,306460,295510,254460,204530,203480,16
Siirt990,04930,04950,041020,05610,03510,02600,03490,02330,01
Sinop680,03650,03740,03740,03510,02520,02500,02420,02670,03
Şırnak760,03640,03560,03580,03580,03420,02340,02280,01220,01
Sivas7170,326790,316220,286230,285520,255570,255490,254760,214900,22
Tekirdağ220,01300,01260,01310,01260,01240,01280,01190,01250,01
Tokat5690,265440,255670,265450,255440,255270,244960,224400,204100,18
Trabzon3800,173750,173910,183710,173880,183800,173530,163190,143420,15
Tunceli700,03660,03700,03570,03610,03540,02610,03480,02410,02
Uşak630,03680,03710,03620,03570,03560,03520,02430,02400,02
Van2860,132540,122270,102200,101830,081680,081630,071440,061250,06
Yalova70,0070,0060,0080,0080,0050,0010,0030,0060,00
Yozgat7.5903,417.4393,377.5953,437.5173,427.5123,417.5133,397.5693,407.4373,347.2453,25
Zonguldak1120,05920,041020,05840,04770,03570,03570,03440,02540,02
Nüfusa Kayıtlı Olunan İl20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %20082008 %20072007 %
∑ = 222.482
İlginizi çekebilir:  Mucur Nüfusu 2015 - Kırşehir



Kırşehir ikametgah bilgileri sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz