Osmaniye Boşanma İstatistikleri

Osmaniye Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Osmaniye’de boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Osmaniye boşanma oranları.

2015 yılında Osmaniye nüfusu 512.873 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 578 olmuştur.

Boşanma sayısı
578
%0,11
Türkiye’de 55.

Boşanma / Evlenme Oranı
%14,56
Türkiye’de 58.

Nüfus
512.873
%1,20
42. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı0,000,0010,1510,1410,170,0020,38
381Bilinmeyen396,75498,1991,37537,54172,8971,16142,69
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,0010,1510,140,0010,170,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,0020,280,0010,170,00
384Diğer0,000,0010,1520,280,00193,1571,35
385Geçimsizlik53792,9154691,3064097,7164191,1856495,7656894,2049495,00
386Terk10,170,0020,3110,1450,8571,1620,38
387Zina10,1730,5010,1520,2820,340,0010,19
9999Toplam578100,00598100,00655100,00703100,00589100,00603100,00520100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az162,77213,51162,44172,42264,41315,14305,77
3011 yıl8314,369015,0510415,8810214,516911,71609,956111,73
3022 yıl508,65538,86538,09699,826210,536410,61458,65
3033 yıl396,75477,86527,94618,68528,836210,28509,62
3044 yıl264,50416,86477,18567,97437,30498,13254,81
3055 yıl315,36244,01375,65425,97427,13365,97254,81
3076 yıl213,63406,69335,04233,27233,90335,47346,54
3087 yıl406,92345,69446,72375,26315,26294,81224,23
3098 yıl295,02284,68294,43283,98233,90193,15254,81
3109 yıl254,33223,68253,82192,70254,24132,16224,23
31110 yıl295,02172,84111,68273,84254,24193,15203,85
31311 yıl183,11162,68182,75253,56122,04203,32234,42
31412 yıl152,6091,51152,29202,84152,55152,49101,92
31513 yıl172,94142,34131,98121,71183,06193,15112,12
31614 yıl172,94152,51101,53223,13111,87142,3271,35
31715 yıl61,04111,84253,82233,27132,21101,66101,92
31916 yıl152,60193,18152,29111,5691,53121,9991,73
32017 yıl132,25111,84131,98111,56122,04101,66152,88
32118 yıl91,5681,3481,22111,5691,53111,8281,54
32219 yıl81,3871,1781,2281,1471,19101,6691,73
32420+ yıl7112,287011,717711,767911,246110,366610,955811,15
350Bilinmeyen0,0010,1720,310,0010,1710,1710,19
9999Toplam578100,00598100,00655100,00703100,00589100,00603100,00520100,00
İlginizi çekebilir:  Osmaniye Evlenme İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-190,000,000,0010,140,000,000,00
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2420,35101,67101,53101,4291,5361,00101,92
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-29111,90111,84162,44131,8591,53121,9950,96
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-3420,3520,3350,7620,2830,5140,6620,38
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-3920,350,0010,150,0010,170,000,00
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,0010,19
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-190,000,000,000,0010,170,000,00
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-24183,11193,18274,12283,98162,72193,15152,88
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29488,30498,19446,72547,68549,17589,625811,15
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-34335,71254,18274,12456,40345,77386,30295,58
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3981,3871,1750,7671,00101,7061,0071,35
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,1710,1720,3110,1410,1720,3330,58
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,0010,1510,140,000,0010,19
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,0010,1410,170,0010,19
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,0010,140,0010,170,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,0010,19
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2420,3540,6740,6150,7140,6840,6661,15
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29325,54376,19416,26578,11589,85396,47305,77
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-34447,616711,20639,62578,116811,54508,29519,81
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-39264,50274,52274,12344,84223,74213,48254,81
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-44101,7371,17101,5350,71152,5581,3371,35
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4910,1730,5010,150,000,0030,5030,58
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,0010,170,000,000,0020,3320,38
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,000,0020,310,000,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,0010,170,000,000,000,0010,19
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen10,170,000,000,000,0010,170,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,0010,1730,4610,1410,170,0010,19
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-29142,4281,34121,83141,9981,36132,1681,54
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34437,44376,19477,18415,83355,94487,96295,58
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39437,44437,19416,26567,97396,62386,30326,15
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-44162,77193,18213,21223,13193,23182,9991,73
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4940,6920,3381,2291,2850,8571,1640,77
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5410,1710,1720,3130,4310,170,0010,19
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,0020,310,0010,1720,330,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+10,1710,1720,3120,2810,1710,1710,19
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0010,170,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,0010,170,000,0010,170,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-2930,5220,3320,3140,5710,1761,0020,38
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-34101,73142,34121,8381,1491,5330,5081,54
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39295,02244,01314,73273,84142,38243,98193,65
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44356,06325,35223,36243,41254,24284,64234,42
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4971,2161,00162,44172,42101,7091,49101,92
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5471,2130,5060,9240,5771,1940,6610,19
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-5910,1710,1720,310,0010,1720,330,00
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+10,1740,6720,3130,4310,1730,5030,58
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen0,0010,170,0010,140,000,000,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-290,0020,330,000,0010,1710,1710,19
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-340,0030,5020,3110,1410,170,0010,19
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3971,2130,5050,76111,5610,1730,5050,96
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44142,42142,34162,44223,13101,70111,8271,35
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-49122,08183,01203,05202,84142,38203,32132,50
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5471,210,0030,4640,5740,6840,6620,38
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5930,5220,3320,3140,5730,5120,3320,38
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+30,5210,1720,3120,2820,3420,3330,58
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,0010,170,000,000,000,000,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,0010,170,00
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,0020,310,0010,170,0010,19
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3910,1710,170,0010,1410,1710,1710,19
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4471,2150,8430,4640,5750,8520,3340,77
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4981,38101,6771,07141,99101,70121,99112,12
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-54111,9061,0050,76121,7161,0271,1650,96
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5930,5271,1740,6120,2850,8550,8310,19
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+30,5230,5040,6171,0050,8510,1730,58
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-290,0010,170,000,000,000,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,0010,150,000,000,0020,38
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,0020,3310,19
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-4410,170,0010,150,0020,3420,3310,19
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0050,8450,7660,8510,1710,1710,19
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5461,0471,1740,6160,8540,6871,1671,35
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5961,0450,8491,3740,5740,6830,5081,54
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+10,1730,5060,9220,2810,1750,8320,38
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-4410,170,000,000,000,000,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,0020,310,000,000,0020,38
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,0020,3330,460,000,000,0020,38
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5971,2140,6730,4620,2820,3420,3330,58
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+30,5261,00101,5371,0030,5140,6640,77
799Kadın 55-59 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
801Kadın 60+ ve Erkek 20-240,000,000,000,000,0010,170,00
805Kadın 60+ ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,0010,1710,150,000,000,0020,38
808Kadın 60+ ve Erkek 55-5920,3510,1710,1510,1410,1720,3310,19
809Kadın 60+ ve Erkek 60+122,0891,51121,8381,14132,21101,6650,96
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,0010,140,0020,330,00
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-2910,1710,1710,150,000,0020,3330,58
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-340,0020,3310,1510,1420,3430,5030,58
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-3920,3520,3320,3120,2810,1710,1710,19
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-440,0010,170,0010,140,0010,1710,19
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-4910,170,000,000,0010,170,0010,19
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,000,000,000,000,0010,1710,19
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-590,0010,170,000,000,0010,170,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+0,000,0010,150,000,000,000,00
9999Toplam578100,00598100,00655100,00703100,00589100,00603100,00520100,00
İlginizi çekebilir:  Türkiye Boşanma İstatistikleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit335,71457,53456,87405,69325,43376,14244,62
2511 Yaş437,44427,02538,09567,97305,09376,14346,54
2522 Yaş386,57376,19335,04567,97549,17508,29377,12
2533 Yaş488,30335,52375,65578,11518,66416,80519,81
2544 Yaş559,52538,86568,55466,54416,96508,29417,88
2555 Yaş396,75477,86578,70547,68467,81416,80326,15
2566 Yaş427,27437,19436,56375,26447,47538,79448,46
2577 Yaş386,57427,02456,87537,54508,49406,63356,73
2588 Yaş305,19355,85324,89324,55284,75396,47346,54
2599 Yaş325,54284,68324,89385,41355,94254,15295,58
26010 Yaş152,60183,01213,21385,41142,38193,15112,12
26111+ Yaş7112,287412,3710215,578411,958614,607612,606011,54
262Damat Küçük8915,409215,389414,3510615,087412,568213,607714,81
263Bilinmeyen50,8791,5150,7660,8540,68132,16112,12
9999Toplam578100,00598100,00655100,00703100,00589100,00603100,00520100,00
İlginizi çekebilir:  Merkez Nüfusu 2015 - Osmaniye


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az18331,6622737,9626840,9227438,9822137,5222737,6518735,96
4022-4 ay15025,957712,888112,379313,2311319,1912620,9011722,50
4035-8 ay7312,639716,229614,6612217,3512421,0511619,249117,50
4049-12 ay457,797813,048112,377510,67467,81548,96519,81
40513-18 ay6611,42589,70568,55436,12355,94355,80275,19
40619-24 ay335,71284,68406,11436,12213,57121,99112,12
40725-35 ay213,63183,01233,51314,41162,72182,99244,62
40836+ ay40,69101,6771,07192,70101,70111,8271,35
409Bilinmeyen30,5250,8430,4630,4330,5140,6650,96
9999Toplam578100,00598100,00655100,00703100,00589100,00603100,00520100,00



Osmaniye boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz