Osmaniye Evlenme İstatistikleri

Osmaniye Evlenme İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Osmaniye’de evlenen kişi sayısı, oranları ve yapılan evlilik sayılarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Ortalama evlilik yaşı, Aya, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Önceki medeni duruma göre toplam evlenme sayıları ve Osmaniye evlenme oranları.

2015 yılında Osmaniye nüfusu 512.873 kişi ve gerçekleşen evlenme sayısı 3.969 olmuştur.

Evlenme sayısı
3.969
%0,77
Türkiye’de 29.

Nüfus
512.873
%1,20
42. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Aya Göre Evlenme

#Evlilik Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak2606,552756,862666,342937,122525,892485,872936,80
102Şubat2225,592546,342475,892626,372706,312295,422916,76
103Mart2576,482646,592666,342295,562596,052836,692906,73
104Nisan40410,1841010,233718,853548,603828,923758,873478,06
105Mayıs44911,313869,6343310,334039,7943910,254109,703658,48
106Haziran2887,263939,804139,8541910,184139,6545510,7644310,29
107Temmuz3599,052596,462957,043478,433848,974199,9143210,03
108Ağustos42010,5845311,3042210,063668,893327,752936,933147,29
109Eylül43711,0145011,2248211,504049,8245810,7049911,803828,87
110Ekim3719,353869,6343710,4246511,3049411,543929,2743810,17
111Kasım2676,732887,183207,633318,043658,523658,633758,71
112Aralık2355,921914,762415,752435,902345,462606,153367,80
9999Toplam3.969100,004.009100,004.193100,004.116100,004.282100,004.228100,004.306100,00


Ortalama Evlilik Yaşı

#GrupCinsiyet201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001
281Ort. Evl. YaşıErkek28,6028,6028,8028,7028,4028,3027,9027,8027,7027,8027,6027,8027,9028,1027,60
281Ort. Evl. YaşıKadın24,7024,4024,4024,4024,2023,9023,8023,7023,6023,8023,5023,6023,7023,6023,10
282Ort. İlk Evl. YaşıErkek26,6026,6026,7026,5026,4026,4026,2026,2026,3026,2026,3026,1026,5026,5026,10
282Ort. İlk Evl. YaşıKadın23,6023,4023,4023,3023,3023,1023,0023,0023,1023,2023,1023,1023,2023,2022,70


Eşlerin Yaş Farkına Göre Evlenme

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit3338,393037,563057,273237,853217,502956,983177,36
2511 Yaş3789,523659,103658,703328,073788,833548,373417,92
2522 Yaş3969,983729,283789,023749,093598,383678,683618,38
2533 Yaş3829,623729,283488,303729,043608,413578,443949,15
2544 Yaş3769,473438,563528,393267,923658,523387,993598,34
2555 Yaş2967,463258,113147,493217,803458,063337,883638,43
2566 Yaş2646,652736,813137,463187,733137,312967,003207,43
2577 Yaş2085,242756,862505,962606,322616,102906,862806,50
2588 Yaş1774,461884,692546,062245,442165,042225,252305,34
2599 Yaş1303,281373,421684,011944,711734,041794,231583,67
26010 Yaş1042,621523,791303,101303,161433,341232,911373,18
26111+ Yaş3198,043408,484089,733518,533869,0142710,103788,78
262Damat Küçük55413,9650212,5254112,9054913,3461214,2960514,3161414,26
263Bilinmeyen521,31621,55671,60421,02501,17420,99541,25
9999Toplam3.969100,004.009100,004.193100,004.116100,004.282100,004.228100,004.306100,00


İlk Evlenmeye Göre Yaş Grupları

#Yaş GrubuCinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
205Yaş 16-19Kadın79911,4093813,371.05614,381.08114,861.13314,861.12814,821.20415,38
205Yaş 16-19Erkek931,33650,93680,93821,13841,10931,22971,24
206Yaş 20-24Erkek1.08415,471.08215,421.12915,371.12515,471.26116,541.23516,231.34617,20
206Yaş 20-24Kadın1.50521,481.45220,701.44319,641.42419,581.47219,311.52420,031.55719,90
208Yaş 25-29Kadın85312,1781111,5678510,6977210,6184711,1180810,6282410,53
208Yaş 25-29Erkek1.58322,591.61122,961.66822,711.67623,041.68622,111.71822,581.70021,72
210Yaş 30-34Erkek5297,555337,605707,765387,405547,275617,375416,91
210Yaş 30-34Kadın2283,251962,792393,252493,422483,252453,222423,09
211Yaş 35-39Kadın721,03851,211111,51791,09991,301051,381011,29
211Yaş 35-39Erkek1442,061021,451441,961041,431111,46911,201001,28
213Yaş 40-44Erkek210,30350,50280,38240,33310,41230,30230,29
213Yaş 40-44Kadın440,63590,84510,69540,74390,51320,42470,60
214Yaş 45-49Kadın170,24230,33200,27250,34300,39200,26150,19
214Yaş 45-49Erkek70,1060,0980,11120,1670,09140,18120,15
216Yaş 50-54Erkek40,0620,0310,0150,0750,0740,0520,03
216Yaş 50-54Kadın70,10100,1490,1290,1270,0930,0480,10
217Yaş 55-59Kadın50,0730,0460,0820,0330,0410,0110,01
217Yaş 55-59Erkek30,0410,0130,0410,0120,030,0050,06
218Yaş 60+Erkek30,0410,0110,0140,0520,0310,0110,01
218Yaş 60+Kadın60,0910,0160,0870,1030,0440,050,00
9991Toplam ErkekErkek3.47149,543.43849,003.62049,283.57149,103.74349,093.74049,153.82748,90
9993Toplam KadınKadın3.53650,463.57851,003.72650,723.70250,903.88150,913.87050,853.99951,10
9995Toplam KişiTümü7.007100,007.016100,007.346100,007.273100,007.624100,007.610100,007.826100,00
İlginizi çekebilir:  Aksaray Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Yaş Grubu

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-19671,69501,25561,34581,41621,45681,61661,53
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-243949,9342810,6846010,9747211,4752712,3148211,4058413,56
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-292776,983719,2544610,6446911,3944810,4646811,0746910,89
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-34581,46832,07892,12731,77872,031012,39701,63
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-3960,1580,20140,33100,24120,28100,24150,35
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-4410,0310,0210,0230,0710,020,000,00
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,0010,020,0010,020,0020,050,00
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-540,000,000,0010,020,000,000,00
710Kadın 16-19 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen0,0020,050,000,0010,0210,0210,02
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-19210,53130,32100,24200,49190,44200,47260,60
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2458314,6955013,7254913,0954813,3159313,8559914,1759913,91
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2974818,8571417,8170916,9170517,1367615,7972217,0873116,98
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-341704,281934,812105,011724,182034,741964,641994,62
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-39401,01220,55260,62280,68270,63320,76300,70
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4430,08100,2570,1750,1260,1480,1970,16
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-4920,050,0020,050,0010,0230,0720,05
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-5410,030,0020,050,000,0020,0510,02
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,0010,020,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,0020,0530,070,0020,0510,020,00
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-1940,1020,0510,0230,070,0020,0520,05
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-241072,70952,371002,38892,161202,801373,241413,27
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-2952413,2051012,7246511,0947611,5650311,7547211,1644810,40
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-342105,292315,762265,392345,692265,282074,902154,99
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-39651,64421,05681,62501,21531,24471,11451,05
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-44120,30140,35150,36100,24210,49100,24150,35
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4970,1840,1040,1060,1530,0750,1250,12
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-5450,1320,0530,070,0010,0240,0910,02
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,000,0020,050,0020,0530,0730,07
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,0020,0540,0910,02
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen10,0310,0210,0230,0730,070,0060,14
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-1910,030,000,000,0010,0210,0210,02
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-2490,2390,22170,41220,53180,42190,45220,51
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-29591,49561,40781,86691,68811,89912,15751,74
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-341353,401112,771082,581132,751262,941052,481122,60
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39691,74531,32711,69631,53521,21420,99491,14
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-44220,55280,70190,45260,63230,54170,40170,39
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4960,15110,2780,1940,1090,21120,2890,21
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5440,1020,0540,1030,0730,0740,0930,07
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,0020,0540,1040,1010,0240,0960,14
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+20,0510,0210,0220,0540,0950,1220,05
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen10,0320,0540,1010,0210,0210,0230,07
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-2410,0360,1540,1010,0250,1210,0250,12
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-2940,1090,22150,36170,41160,37170,40250,58
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-34260,66210,52310,74250,61220,51350,83270,63
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39501,26360,90431,03250,61410,96190,45300,70
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44270,68340,85270,64130,32260,61310,73170,39
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-49120,3060,15240,57140,34120,28140,33150,35
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5470,18120,3060,14110,2760,14100,24100,23
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-5950,1370,1750,1280,1960,1450,1260,14
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+30,0820,0560,1490,2290,2150,1260,14
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen10,030,0030,070,000,0010,0210,02
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,0010,0220,0510,0210,020,0010,02
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2940,1010,0230,0710,0220,050,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3450,1350,1260,1460,1560,1440,0940,09
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3960,15100,25120,29140,3480,1990,2170,16
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44160,40320,80160,38170,41130,30140,3350,12
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-49140,35220,55180,43180,44110,2650,1280,19
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-54130,3390,22130,3190,22120,28100,24140,33
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5950,1390,22130,31140,3460,1430,07140,33
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+90,23130,32120,29100,24120,28180,43100,23
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
768Kadın 45-49 ve Erkek 20-240,000,0010,020,000,000,000,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,0020,0510,020,000,0010,02
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-3420,0510,020,000,0010,0210,020,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3920,0520,0510,020,0040,0910,0220,05
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4460,1540,1020,0550,1250,1220,0540,09
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4940,10100,2540,10110,27110,2670,1780,19
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5470,18110,2770,17110,27120,28100,2480,19
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5980,2080,20120,29120,2970,1660,1490,21
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+90,23130,32130,31150,36130,3090,2190,21
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
778Kadın 50-54 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,02
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-290,000,000,000,0010,020,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,0010,020,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-440,0010,020,000,000,0010,020,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-4930,0810,0210,0230,0710,0210,0220,05
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5450,1330,0750,1260,1530,0730,0780,19
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-59110,2890,2260,1470,1730,0720,0550,12
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+80,20140,35110,2690,22180,42100,24110,26
788Kadın 50-54 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0010,020,00
791Kadın 55-59 ve Erkek 25-290,000,0010,020,000,000,000,00
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-390,000,0010,020,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-4410,0310,020,0010,020,0010,020,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,0010,020,0010,020,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-5410,0320,0520,050,000,0020,050,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5930,080,0010,0230,0740,0910,0210,02
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+100,2570,1770,1790,2280,1990,2140,09
799Kadın 55-59 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,020,000,000,000,00
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,0010,020,000,0010,020,000,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,000,0020,0510,020,000,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+180,4560,15150,36280,68140,33150,3540,09
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-190,000,0010,0210,0230,0720,0510,02
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-2440,1080,20100,2460,1590,2160,1450,12
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-29110,28190,47130,31100,24130,30130,31170,39
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-34120,30100,25130,31110,27110,2670,17100,23
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-3980,20100,2580,1950,1240,0950,1260,14
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-4440,100,0030,0720,0510,020,0020,05
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-4930,0840,1010,0210,020,0020,0510,02
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-5420,0530,0710,0210,0210,0220,0510,02
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-5910,030,0010,0210,020,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+40,1010,0240,100,0010,020,000,00
9999Toplam3.969100,004.009100,004.193100,004.116100,004.282100,004.228100,004.306100,00
İlginizi çekebilir:  Bolu Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Önceki Medeni Durumu

#Önceki Medeni Durum20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
931Kadın Bilinmeyen ve Erkek Boşandı50,13150,37100,24110,2780,1970,1750,12
932Kadın Bilinmeyen ve Erkek Eşi Öldü160,4030,0760,140,0010,020,000,00
933Kadın Bilinmeyen ve Erkek Hiç Evlenmedi320,81380,95390,93280,68340,79300,71380,88
934Kadın Boşandı ve Erkek Bilinmeyen10,030,0040,100,0020,0520,0540,09
935Kadın Boşandı ve Erkek Boşandı110,282325,792225,291924,662064,811503,551343,11
936Kadın Boşandı ve Erkek Eşi Öldü70,18441,10461,10441,07390,91501,18300,70
937Kadın Boşandı ve Erkek Hiç Evlenmedi60,15761,901132,691082,62872,03892,11721,67
938Kadın Eşi Öldü ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,020,000,000,000,00
939Kadın Eşi Öldü ve Erkek Boşandı461,1690,22100,24130,3270,16120,2840,09
940Kadın Eşi Öldü ve Erkek Eşi Öldü2135,37120,30110,26150,36140,33160,38160,37
941Kadın Eşi Öldü ve Erkek Hiç Evlenmedi962,4220,0550,1230,0730,0720,0540,09
942Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Bilinmeyen20,0570,1770,1740,1050,1230,0770,16
943Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Boşandı340,862035,062115,032125,152074,832014,752104,88
944Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Eşi Öldü1634,11461,15451,07541,31501,17471,11691,60
945Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Hiç Evlenmedi3.33784,083.32282,863.46382,593.43283,383.61984,523.61985,603.71386,23
9999Toplam3.969100,004.009100,004.193100,004.116100,004.282100,004.228100,004.306100,00
İlginizi çekebilir:  Hasanbeyli Nüfusu 2015 - Osmaniye



Osmaniye evlilik oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz