Siirt Boşanma İstatistikleri

Siirt Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Siirt’te boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Siirt boşanma oranları.

2015 yılında Siirt nüfusu 320.351 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 85 olmuştur.

Boşanma sayısı
85
%0,03
Türkiye’de 77.

Boşanma / Evlenme Oranı
%3,53
Türkiye’de 76.

Nüfus
320.351
%0,62
58. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı0,000,000,000,000,000,000,00
381Bilinmeyen22,3511,1911,120,0023,1311,6723,23
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,000,000,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer11,180,0011,120,000,000,000,00
385Geçimsizlik8296,478398,818595,5185100,006296,885896,676096,77
386Terk0,000,0011,120,000,0011,670,00
387Zina0,000,0011,120,000,000,000,00
9999Toplam85100,0084100,0089100,0085100,0064100,0060100,0062100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az55,8889,5244,4911,1834,6935,0011,61
3011 yıl1112,9489,521617,9867,0669,38610,00812,90
3022 yıl33,5355,9577,871112,9469,3846,6758,06
3033 yıl89,4178,3366,741011,7657,8158,3346,45
3044 yıl22,35910,71910,1167,0611,561220,0034,84
3055 yıl67,0644,76910,1155,88710,9458,3358,06
3076 yıl78,2422,3866,7455,8846,25610,0069,68
3087 yıl1011,7644,7633,3778,2446,2511,6734,84
3098 yıl33,5355,9555,6255,8857,8123,3334,84
3109 yıl44,7167,1422,2522,3523,1311,6723,23
31110 yıl33,5311,1933,3722,3511,5623,3358,06
31311 yıl55,8844,7633,3722,3523,130,000,00
31412 yıl22,350,0033,370,0011,560,0011,61
31513 yıl22,3533,5733,3722,350,0023,3311,61
31614 yıl0,0044,7611,1211,1811,5623,3334,84
31715 yıl33,5322,3822,2511,1823,1311,6746,45
31916 yıl22,3533,570,0033,5311,560,0023,23
32017 yıl0,0033,570,0022,3523,130,0023,23
32118 yıl0,000,000,0022,3511,5646,670,00
32219 yıl0,000,0022,2522,3511,5611,670,00
32420+ yıl89,4167,1455,62910,59812,5035,0046,45
350Bilinmeyen11,180,000,0011,1811,560,000,00
9999Toplam85100,0084100,0089100,0085100,0064100,0060100,0062100,00
İlginizi çekebilir:  Osmaniye Boşanma İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-190,000,0011,120,000,000,000,00
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2422,3522,380,0011,180,0011,670,00
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2922,3522,3833,370,0011,560,0011,61
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-3411,180,000,000,000,000,0011,61
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2422,3567,1444,4922,3523,1311,6746,45
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-2978,2467,141314,61910,5946,2558,3369,68
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3433,5367,1433,3767,0646,2558,3346,45
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-390,000,0022,2522,3523,1311,6711,61
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-440,000,000,000,0011,560,000,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,0011,190,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,0011,190,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-240,000,0044,490,000,0023,3311,61
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29910,5955,9555,6255,8834,69711,67914,52
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-341214,1289,5277,87910,591421,88610,0069,68
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-3911,1822,3811,1222,3523,1323,3311,61
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4422,3511,1911,1211,180,000,000,00
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4911,1811,190,000,000,0011,670,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,000,0011,120,000,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,0011,180,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,0011,1911,1211,180,000,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-290,0022,3866,7422,3511,5623,3311,61
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-3467,0655,95910,1167,0646,2511,6723,23
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3989,4155,9555,6244,7146,2558,3346,45
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4433,5344,7644,4944,710,0046,6734,84
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4911,180,000,000,000,0011,670,00
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-540,000,000,0011,180,000,000,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,0011,670,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,0011,6711,61
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3422,350,0011,1244,710,0011,6723,23
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39910,5944,7622,2511,1834,6935,0034,84
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-4433,5355,9533,3733,5334,6911,6711,61
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4911,1811,1944,4911,180,0011,6711,61
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-540,000,0011,120,000,000,000,00
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-590,0011,190,000,000,000,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-340,0011,190,0022,350,000,000,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-390,0011,190,0011,1811,5623,3311,61
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-4422,350,000,0055,8811,5611,6723,23
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-490,0022,3822,250,0023,1311,670,00
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5411,180,000,0011,180,000,000,00
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-590,0011,190,000,000,000,000,00
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+11,180,000,0011,1811,560,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-440,0011,190,000,0011,5611,6711,61
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-490,0022,3811,1211,1823,130,0023,23
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5411,180,0011,120,000,0011,6711,61
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-590,000,000,000,0011,560,000,00
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+0,0011,190,0022,350,000,0011,61
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0022,380,0011,180,000,000,00
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-540,0011,190,000,000,000,000,00
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,0011,6711,61
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+22,350,000,000,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,0011,190,000,000,000,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,0011,120,000,000,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-540,000,000,000,0023,130,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-590,000,000,0011,1811,560,000,00
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+0,000,000,0022,350,0011,670,00
805Kadın 60+ ve Erkek 40-440,000,000,000,0011,560,000,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-5911,180,0011,120,0011,560,000,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+11,1811,190,0033,5311,560,000,00
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,000,0011,560,000,00
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,000,0011,120,000,000,000,00
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3411,1811,190,000,000,000,0011,61
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+0,000,0011,120,000,000,000,00
9999Toplam85100,0084100,0089100,0085100,0064100,0060100,0062100,00
İlginizi çekebilir:  Merkez Nüfusu 2015 - Siirt


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit44,7167,1433,3755,8846,2535,0046,45
2511 Yaş910,5911,1966,741011,7657,8158,3346,45
2522 Yaş910,5989,521011,2455,8846,2558,3358,06
2533 Yaş67,0655,9533,3778,24710,9435,0069,68
2544 Yaş67,0644,7677,8755,88710,9423,3358,06
2555 Yaş89,4155,9566,74910,5946,25813,3346,45
2566 Yaş78,24910,7177,870,0046,2546,6734,84
2577 Yaş55,881011,901112,3655,8857,8135,0034,84
2588 Yaş67,0633,5733,3755,8823,1335,0023,23
2599 Yaş44,7144,760,0033,5334,6935,0046,45
26010 Yaş11,1833,5733,3744,7123,1335,0011,61
26111+ Yaş910,5989,5288,991112,94812,50610,0069,68
262Damat Küçük1011,761619,052022,471618,82812,501220,001422,58
263Bilinmeyen11,1822,3822,250,0011,560,0011,61
9999Toplam85100,0084100,0089100,0085100,0064100,0060100,0062100,00


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az2832,943136,903033,712934,122335,941423,331727,42
4022-4 ay1416,472023,811314,611011,761117,191626,672235,48
4035-8 ay1618,82910,711213,481416,471218,751423,33711,29
4049-12 ay89,411214,291213,4889,41812,5046,6769,68
40513-18 ay910,5955,95910,111011,7669,38813,3334,84
40619-24 ay11,1867,1466,7467,0623,130,0011,61
40725-35 ay67,0611,1955,6267,060,0035,0058,06
40836+ ay22,350,0011,1211,1823,1311,670,00
409Bilinmeyen11,180,0011,1211,180,000,0011,61
9999Toplam85100,0084100,0089100,0085100,0064100,0060100,0062100,00
İlginizi çekebilir:  Tillo Nüfusu 2015 - Siirt



Siirt boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz