Sinop Boşanma İstatistikleri

Sinop Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Sinop’ta boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Sinop boşanma oranları.

2015 yılında Sinop nüfusu 204.133 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 333 olmuştur.

Boşanma sayısı
333
%0,16
Türkiye’de 33.

Boşanma / Evlenme Oranı
%24,11
Türkiye’de 26.

Nüfus
204.133
-%0,19
72. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı10,3020,670,000,000,000,000,00
381Bilinmeyen82,4051,67113,91114,1831,2772,4172,43
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele0,000,0010,360,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer0,0010,3331,0772,6641,6920,6910,35
385Geçimsizlik32196,4028896,0026192,8824492,7822695,7627795,1927194,10
386Terk30,9010,3331,0710,3820,8541,3782,78
387Zina0,0031,0020,710,0010,4210,3410,35
9999Toplam333100,00300100,00281100,00263100,00236100,00291100,00288100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az92,70103,33124,2762,2872,97103,4482,78
3011 yıl216,31268,67238,192810,652711,44279,283010,42
3022 yıl226,61227,33269,25134,94187,63186,19196,60
3033 yıl298,71206,67196,76228,37166,78237,90217,29
3044 yıl206,01103,33113,91124,56145,93237,90165,56
3055 yıl185,41186,00155,34166,08135,51196,53124,17
3076 yıl144,20134,33196,76145,32166,78155,15175,90
3087 yıl185,41155,0093,20114,1883,39134,47124,17
3098 yıl185,41186,00103,56124,56145,9393,09186,25
3109 yıl175,11124,00144,98155,70135,51124,12124,17
31110 yıl164,80113,6762,14124,56114,66165,5082,78
31311 yıl92,70103,33113,9131,1441,69124,1251,74
31412 yıl41,20113,67124,2772,6652,1293,0962,08
31513 yıl133,9072,33124,27124,5683,3982,7551,74
31614 yıl51,50103,33113,9151,9093,8162,0631,04
31715 yıl113,30103,33103,5631,1462,54113,78124,17
31916 yıl72,10124,0062,1472,6652,1282,75124,17
32017 yıl82,40113,6782,8572,6672,9762,0662,08
32118 yıl61,8051,6720,7193,4252,1220,69124,17
32219 yıl92,7031,00103,5672,6631,2731,0382,78
32420+ yıl5817,424615,333512,464115,592510,594114,094515,63
350Bilinmeyen10,300,000,0010,3820,850,0010,35
9999Toplam333100,00300100,00281100,00263100,00236100,00291100,00288100,00
İlginizi çekebilir:  Mardin Boşanma İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,35
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2441,2020,6720,7131,140,0041,3710,35
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2910,3020,670,0010,3852,1220,6972,43
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-3410,300,0010,360,000,0031,0320,69
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,0010,3410,35
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,380,000,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-1910,3010,330,000,000,0010,3410,35
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-24113,30113,6782,8572,6631,2751,7272,43
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29185,41165,33176,05197,22187,63227,56279,38
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3461,80134,33124,2772,66135,51124,1282,78
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-390,0020,670,0010,3852,1241,3720,69
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,300,0010,360,0010,420,000,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,000,000,000,0010,340,00
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0020,710,000,0010,3410,35
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-240,0031,0020,7120,7620,8520,6910,35
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29185,41144,67176,05197,22145,93165,50196,60
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-344112,31268,67238,19269,892711,443010,31237,99
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-39154,50113,6741,42103,80114,66103,4472,43
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4410,3041,3331,070,0020,8551,7251,74
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4910,300,000,0010,380,000,000,00
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,000,000,000,0010,4220,6910,35
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,0010,35
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,0010,340,00
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0020,690,00
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,000,0010,420,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2951,5051,6731,0793,4231,2762,0641,39
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34216,31248,00258,90155,70145,93103,44155,21
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39298,71186,003010,68176,46145,93196,53196,60
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-4461,8082,67134,6362,28125,08113,78113,82
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4930,9031,0010,3620,7620,8531,0331,04
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-5410,3010,330,000,000,0010,3410,35
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,0010,3610,380,000,000,00
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,0010,3310,360,000,000,000,00
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,3610,380,000,0020,69
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,000,000,0010,380,000,0020,69
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-3420,6031,0051,7810,3820,8520,6931,04
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39175,11155,00176,05124,56156,36124,12113,82
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44164,80186,00155,34124,56104,24113,78165,56
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-4961,80103,3372,4993,4252,1210,3441,39
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-540,000,0010,3620,760,0020,6920,69
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-5910,300,0010,360,0020,850,0010,35
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+0,0010,3320,710,0010,4210,340,00
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen10,300,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2910,300,000,000,000,000,000,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3410,3010,330,000,0010,4210,340,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3930,9020,6710,3620,7610,4231,0310,35
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44144,2072,3362,14134,9452,12144,81134,51
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-4992,70248,00113,91134,9462,5472,4193,13
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5441,2031,0041,4220,760,0010,3410,35
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5910,3020,6710,3620,7610,4210,3410,35
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+0,0020,6731,0720,760,0020,6920,69
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,0010,380,000,000,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-290,000,000,000,000,000,0010,35
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,0010,380,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3910,3010,330,000,000,000,000,00
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4451,500,000,0020,7610,4262,0631,04
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4982,4051,6751,7820,7652,1272,4172,43
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-54123,6062,0072,4931,1420,8551,7251,74
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5910,3010,3320,7151,9010,4231,0320,69
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+20,6031,0010,3620,7620,8531,0341,39
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen10,300,000,000,000,000,000,00
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-290,000,0010,360,000,000,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-4420,600,000,000,0010,4210,3410,35
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-490,0041,3320,710,0010,420,0010,35
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5482,4051,6751,7831,1431,2731,0351,74
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5951,5041,3310,3620,7641,6941,3731,04
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+10,3041,3320,7120,7631,2772,410,00
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-5410,3010,3310,360,0020,850,000,00
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5910,3041,3310,3610,3810,4241,3741,39
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+72,1020,6731,0741,5231,2710,3431,04
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,000,000,0010,380,000,0010,35
808Kadın 60+ ve Erkek 55-590,0010,330,0010,3810,4220,690,00
809Kadın 60+ ve Erkek 60+164,8051,6772,4962,2862,5441,3762,08
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,000,0010,420,000,00
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,000,0010,360,000,0031,0320,69
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-340,0010,330,0010,380,0041,3720,69
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-390,000,000,0020,7620,8510,340,00
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-440,000,000,0020,760,000,0020,69
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-4910,300,0010,3620,760,0010,340,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,000,000,000,000,000,000,00
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-590,000,000,0010,380,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+10,300,000,000,000,000,000,00
9999Toplam333100,00300100,00281100,00263100,00236100,00291100,00288100,00
İlginizi çekebilir:  Aydın Boşanma İstatistikleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit123,60217,00196,76155,70198,05196,53206,94
2511 Yaş298,71206,67124,27207,60208,47165,50206,94
2522 Yaş3510,51248,00289,96207,60125,08227,56279,38
2533 Yaş278,11227,33258,90259,51208,47186,19237,99
2544 Yaş3711,11299,67196,76186,84166,78237,90279,38
2555 Yaş3510,51299,673211,39217,98198,05258,59269,03
2566 Yaş267,81237,67186,41186,84145,93155,15227,64
2577 Yaş195,71186,00155,34186,84145,93206,87186,25
2588 Yaş133,90134,33196,76114,18177,20103,4472,43
2599 Yaş144,2093,00103,56134,9462,54186,1962,08
26010 Yaş92,7072,3372,4993,4293,8172,4172,43
26111+ Yaş257,513812,673211,39259,513313,984415,124114,24
262Damat Küçük4814,414615,334014,233914,833414,414214,433512,15
263Bilinmeyen41,2010,3351,78114,1831,27124,1293,13
9999Toplam333100,00300100,00281100,00263100,00236100,00291100,00288100,00


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az10230,637926,335820,645119,396627,978529,219031,25
4022-4 ay5616,826321,005619,934818,255523,316421,995318,40
4035-8 ay5416,225317,676322,425420,533715,685819,935719,79
4049-12 ay4312,913511,673512,462911,032410,17299,973211,11
40513-18 ay329,613210,67269,25238,75198,05186,19175,90
40619-24 ay257,51144,67186,41238,7572,9793,0972,43
40725-35 ay82,40124,00196,76249,13187,63124,12144,86
40836+ ay103,00103,3351,78103,8093,8182,75103,47
409Bilinmeyen30,9020,6710,3610,3810,4282,7582,78
9999Toplam333100,00300100,00281100,00263100,00236100,00291100,00288100,00
İlginizi çekebilir:  Sinoplular'ın Yaşadığı İller



Sinop boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz