Tokat Boşanma İstatistikleri

Tokat Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Tokat’ta boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Tokat boşanma oranları.

2015 yılında Tokat nüfusu 593.990 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 637 olmuştur.

Boşanma sayısı
637
%0,11
Türkiye’de 56.

Boşanma / Evlenme Oranı
%15,12
Türkiye’de 57.

Nüfus
593.990
-%0,66
35. kalabalık il


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı30,470,000,000,000,000,0010,15
381Bilinmeyen40,63101,6440,65193,0381,2260,9371,04
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele10,160,000,000,000,000,000,00
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik0,000,000,000,000,000,000,00
384Diğer20,3140,6610,160,000,00111,71233,43
385Geçimsizlik62097,3359096,7260498,3760696,5064598,6262497,0563694,93
386Terk71,1060,9850,8120,3210,1510,1630,45
387Zina0,000,000,0010,160,0010,160,00
9999Toplam637100,00610100,00614100,00628100,00654100,00643100,00670100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az304,71152,46213,42233,66274,13233,58466,87
3011 yıl507,857211,807311,89599,397912,088112,60629,25
3022 yıl538,32487,87619,93436,857411,31457,00588,66
3033 yıl528,16416,72457,33548,60355,35477,31527,76
3044 yıl314,87406,56416,68538,44406,12467,15466,87
3055 yıl345,34345,57416,68396,21426,42426,53334,93
3076 yıl355,49386,23376,03264,14395,96416,38274,03
3087 yıl375,81304,92416,68304,78192,91304,67324,78
3098 yıl406,28223,61264,23172,71263,98203,11253,73
3109 yıl335,18294,75193,09162,55192,91284,35223,28
31110 yıl213,30203,28182,93223,50203,06152,33274,03
31311 yıl203,14152,46182,93264,14274,13192,95213,13
31412 yıl172,67182,95264,23304,78213,21233,58223,28
31513 yıl162,51152,46172,77111,75192,91152,33152,24
31614 yıl152,35172,79213,42223,50111,68233,58142,09
31715 yıl162,51203,2891,47152,39182,75162,49152,24
31916 yıl203,14142,30101,63142,23142,14132,02162,39
32017 yıl121,88182,9581,30111,75223,3681,24172,54
32118 yıl111,73101,6481,30162,55152,29101,56111,64
32219 yıl121,88132,13101,63132,07131,9981,2491,34
32420+ yıl8112,728013,116410,428713,857411,318913,849914,78
350Bilinmeyen10,1610,160,0010,160,0010,1610,15
9999Toplam637100,00610100,00614100,00628100,00654100,00643100,00670100,00
İlginizi çekebilir:  Samsun Boşanma İstatistikleri


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-1910,160,0010,160,000,0020,3120,30
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2471,1040,66111,7960,9671,0781,2491,34
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2971,10111,80142,2830,48131,99111,71101,49
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-340,0030,4910,1620,3220,3120,3171,04
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-390,000,000,000,000,000,000,00
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-440,000,000,000,000,000,000,00
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-490,000,000,000,000,000,000,00
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-540,000,000,000,0010,150,000,00
709Kadın 16-19 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen0,000,0010,160,000,000,000,00
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0020,30
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-24182,83172,79132,12172,71223,36284,35284,18
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29528,16559,027211,73599,396610,09589,026810,15
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-34304,71325,25284,56325,10304,59304,67202,99
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-3971,1020,3340,6550,8020,3120,3120,30
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-4410,1620,330,0010,1610,1510,160,00
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-4910,160,0010,160,0020,310,000,00
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-540,000,0010,1610,160,000,000,00
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+10,1610,160,000,000,000,000,00
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen10,1610,1610,160,0030,460,0020,30
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2420,3130,4940,6520,3230,4630,4750,75
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-29436,75426,89365,86497,80477,19446,84588,66
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-346410,056811,157712,54548,60649,797812,13578,51
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-39335,18284,59213,42325,10263,98182,80253,73
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-4460,9460,9840,6560,9650,7620,3130,45
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-4930,4710,1620,330,0020,3110,1610,15
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-540,0030,4910,160,0010,1510,160,00
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-590,000,000,000,000,000,000,00
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+0,000,000,000,0010,150,0010,15
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,0030,45
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-240,000,000,0010,1610,150,000,00
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-29121,8850,8271,14121,9160,92121,8781,19
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-34426,59345,57497,98436,85314,74304,67578,51
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-39558,63365,90386,19497,80456,88345,29365,37
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-44203,14152,46121,95142,23304,59203,11213,13
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-4920,3120,3340,6540,6440,6181,2430,45
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-540,0010,1610,160,000,0030,470,00
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-590,000,000,0020,3210,1510,1620,30
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+0,000,000,0020,3220,310,0010,15
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen10,160,000,0010,160,0040,6210,15
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-240,0010,160,000,0010,150,000,00
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-290,0020,3310,1650,8020,3120,3110,15
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-34101,5750,82132,1220,3271,0760,93111,64
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-39304,71386,23325,21264,14263,98345,29182,69
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-44253,92355,74243,91335,25385,81253,89294,33
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-49101,57193,1181,30101,59131,99101,56101,49
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-5410,1640,6610,1620,3260,9260,9350,75
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-5930,470,0020,3330,4820,3120,310,00
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+10,1610,1610,1610,1630,4620,3120,30
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-240,000,000,000,000,000,000,00
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-2920,310,0020,330,000,0010,160,00
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-3430,4710,160,0030,4830,4620,310,00
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-3920,3171,1520,3340,6450,7671,0910,15
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-44233,61142,30132,12172,71131,9991,40182,69
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-49132,04121,97132,12193,03101,53182,80202,99
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-5471,10111,8060,9860,9691,3840,62111,64
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-5940,6350,8230,4910,1630,4620,310,00
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+20,3160,9871,1420,3230,4640,6230,45
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-3920,310,000,0010,1610,1510,1620,30
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-4460,9440,6640,6530,4860,9260,9350,75
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-4991,41101,6471,14162,55111,68152,33131,94
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-5481,2671,1581,30142,23101,53132,0291,34
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-5910,1630,4920,3350,8040,6120,3150,75
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+91,4130,4991,4730,4881,2240,6250,75
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,0010,150,000,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-340,000,000,000,000,000,000,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-390,000,000,000,0010,150,000,00
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-4420,310,0010,160,000,000,000,00
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-4910,1620,3310,1620,3220,3140,6220,30
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-5481,2650,8260,9891,4371,0750,78101,49
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-5981,2620,3381,3050,8030,4650,7830,45
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+60,9420,3320,3360,9650,7691,40101,49
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-440,000,000,000,0010,150,000,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-490,000,000,000,0010,150,0010,15
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-5410,1620,3330,4910,1610,1540,6210,15
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-5930,4740,6610,1620,3230,4650,7830,45
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+30,4781,3160,9871,1171,0791,4081,19
807Kadın 60+ ve Erkek 50-540,000,000,000,000,0010,160,00
808Kadın 60+ ve Erkek 55-5920,3130,4920,330,0010,150,0020,30
809Kadın 60+ ve Erkek 60+142,20132,13121,95193,03101,53152,33121,79
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-240,000,000,0010,1610,150,0060,90
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-290,0010,1610,160,000,000,0050,75
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-3430,470,0010,160,0040,6110,1620,30
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-3910,1620,3310,160,0020,3110,1650,75
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-4410,1610,1620,3330,4810,1520,310,00
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-4920,310,0020,330,0010,1530,470,00
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-540,0010,160,000,000,000,000,00
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-5910,1630,490,000,000,000,000,00
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+10,1610,1630,490,000,0030,470,00
9999Toplam637100,00610100,00614100,00628100,00654100,00643100,00670100,00
İlginizi çekebilir:  Tokat Nüfusu 2015


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit365,65325,25325,21416,53304,59416,38345,07
2511 Yaş457,06406,56335,37477,48487,34528,09629,25
2522 Yaş477,386510,66508,14426,69507,65568,716710,00
2533 Yaş548,48498,03558,96558,76548,26599,18578,51
2544 Yaş6510,20386,23487,82568,926810,40528,09568,36
2555 Yaş446,91447,216911,24487,64497,49568,71578,51
2566 Yaş528,16569,18508,14507,96487,34396,07477,01
2577 Yaş396,12518,36365,86579,08446,73385,91395,82
2588 Yaş274,24315,08386,19416,53314,74467,15304,48
2599 Yaş253,92304,92243,91253,98355,35203,11253,73
26010 Yaş253,92254,10193,09172,71253,82182,80152,24
26111+ Yaş8212,876610,826811,07579,088112,396810,586910,30
262Damat Küçük8513,347311,978013,038713,857811,938413,068813,13
263Bilinmeyen111,73101,64121,9550,80131,99142,18243,58
9999Toplam637100,00610100,00614100,00628100,00654100,00643100,00670100,00
İlginizi çekebilir:  Mardin Boşanma İstatistikleri


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az19630,7719531,9717428,3419430,8918728,5925940,2821932,69
4022-4 ay14122,1412720,8213021,1710717,0415022,9411818,3516023,88
4035-8 ay8413,198914,599916,129815,6113320,349614,9311316,87
4049-12 ay6910,838013,117812,707011,15609,17477,31436,42
40513-18 ay609,42457,38477,65619,71568,56446,84466,87
40619-24 ay487,54437,05447,17314,94253,82203,11182,69
40725-35 ay223,45264,26294,72416,53253,82304,67365,37
40836+ ay162,5150,82111,79253,98162,45223,42243,58
409Bilinmeyen10,160,0020,3310,1620,3171,09111,64
9999Toplam637100,00610100,00614100,00628100,00654100,00643100,00670100,00



Tokat boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz