Türkiye Boşanma İstatistikleri

Türkiye Boşanma İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Türkiye’de boşanma sayı ve oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Sebebe göre, Evlilik süresine göre, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Dava süresine göre toplam boşanma sayıları ve Türkiye boşanma oranları.

2015 yılında Türkiye nüfusu 78.741.053 kişi ve gerçekleşen boşanma sayısı 131.830 olmuştur.

Boşanma sayısı
131.830
%0,17
dakikada 0,3 boşanma

Boşanma / Evlenme Oranı
%21,86
Türkiye ortalaması

Nüfus
78.741.053
%1,35
dünyanın 18. kalabalık ülkesi


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Sebebe Göre Boşanma

#Boşanma Sebebi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
380Akıl Hastalığı570,04610,05400,03520,04580,05420,04380,03
381Bilinmeyen2.0861,582.4661,882.1031,681.8991,542.5062,093.5973,033.9763,48
382Cana Kast Ve Pek Fena Muamele380,03310,02310,02300,02350,03320,03290,03
383Cürüm Ve Haysiyetsizlik350,03360,03370,03260,02350,03370,03420,04
384Diğer1.1490,871.2800,981.1490,921.0500,859570,801.4141,191.1561,01
385Geçimsizlik128.15297,21126.73296,81121.62797,06119.92197,24116.15396,70113.03995,34108.56095,09
386Terk2100,162000,152380,192760,222880,243170,272850,25
387Zina1030,081070,08800,06710,06850,07900,08760,07
9.999Toplam131.830100,00130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00


Evlilik Süresine Göre Boşanma

#Evlilik Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
3001 yıldan az4.8143,654.7273,614.3853,504.0803,314.2743,563.9673,354.0203,52
3011 yıl13.0739,9213.22210,1012.4559,9411.0758,9810.8819,0610.5598,9110.4399,14
3022 yıl10.3687,8610.4017,949.8157,839.2457,509.2877,739.2957,849.1748,04
3033 yıl9.0136,848.5446,538.4216,728.8667,198.7427,288.6347,288.0957,09
3044 yıl7.7535,887.7065,897.9076,318.1856,648.0446,707.8216,607.3796,46
3055 yıl6.8685,217.2175,517.4965,987.4266,027.0895,907.0015,906.6965,87
3076 yıl6.4424,896.8655,246.8455,466.6905,426.1185,096.1755,215.6474,95
3087 yıl6.2254,726.2554,786.0184,805.9164,805.4594,545.2104,395.0044,38
3098 yıl5.8404,435.7334,385.2674,205.1144,154.6833,904.6443,924.7604,17
3109 yıl5.1733,925.1133,914.6903,744.3583,534.2083,504.6473,924.4013,86
31110 yıl4.7043,574.6293,544.1183,294.0663,304.2883,574.2643,604.0673,56
31311 yıl4.3583,313.9483,023.7442,994.0733,303.8923,243.9043,293.9493,46
31412 yıl3.6752,793.5382,703.7643,003.8353,113.6443,033.8833,273.6133,16
31513 yıl3.4302,603.6912,823.5392,823.5182,853.7073,093.6763,103.1402,75
31614 yıl3.4332,603.4312,623.2392,583.5732,903.3602,803.1412,652.9632,60
31715 yıl3.3802,563.3792,583.4102,723.2262,623.1692,642.9242,472.9632,60
31916 yıl3.2522,473.3462,563.0212,413.0162,452.7792,312.8302,392.7102,37
32017 yıl3.1982,433.1572,412.7842,222.6642,162.7802,312.6622,252.3682,07
32118 yıl2.8492,162.6922,062.4981,992.5952,102.4212,022.3822,012.2701,99
32219 yıl2.5771,952.4741,892.4451,952.3461,902.3331,942.1941,852.2181,94
32420+ yıl21.18316,0720.57515,7219.19015,3119.15115,5318.63615,5118.36515,4917.86015,64
350Bilinmeyen2220,172700,212540,203070,253230,273900,334260,37
9.999Toplam131.830100,00130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00


Yaş Grubuna Göre Boşanma

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
700Kadın Bilinmeyen ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,000,000,00
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-191070,081240,091230,101110,091190,10900,081110,10
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-249510,729770,759670,779350,768850,748880,758460,74
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-291.1530,871.2040,921.1080,881.0010,811.0660,891.0320,879680,85
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-343020,233360,262690,213180,262640,222630,222120,19
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-39480,04560,04550,04390,03460,04460,04410,04
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-44100,01100,01130,01120,01120,01170,01100,01
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-4930,0030,0020,0030,0040,0050,0010,00
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-5410,0010,0020,000,0030,0020,0020,00
709Kadın 16-19 ve Erkek 55-590,000,000,000,0010,000,0010,00
710Kadın 16-19 ve Erkek 60+0,000,000,000,000,000,0010,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen180,01230,02210,02120,01150,01170,01300,03
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-19470,04620,05580,05630,05670,06760,06690,06
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-242.9352,233.0032,292.9612,362.9482,393.0432,532.9612,502.9622,59
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-297.6525,807.6925,887.9056,317.8066,337.8066,507.7826,567.8606,88
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-344.0453,074.1663,184.1643,324.2393,444.1563,463.9283,313.6343,18
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-391.0060,769240,718590,698040,658090,678470,717750,68
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-441850,141990,151840,151830,151800,151780,151970,17
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-49430,03540,04550,04570,05790,07670,06600,05
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-54120,01150,01200,02150,01160,01170,01200,02
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-5920,0050,0050,0080,0170,0180,0180,01
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+50,0070,0190,0150,00120,0120,00160,01
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen870,07910,071030,081130,091010,081440,121670,15
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-190,0070,0160,0050,0090,0160,0170,01
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-245040,385440,425760,465630,465580,466450,547030,62
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-297.3075,547.4735,717.2655,807.2975,927.1785,987.5516,377.4506,53
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-3410.6408,0711.0428,4311.3649,0711.1009,0011.0449,1910.6018,9410.2328,96
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-394.5333,444.5573,484.2873,424.3733,554.3793,654.3573,674.2843,75
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-441.0270,781.0480,801.0050,809800,799740,811.0130,859860,86
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-492420,182790,212580,212440,203170,263350,282700,24
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-54690,051010,08750,06970,08940,081090,091050,09
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-59250,02290,02330,03370,03340,03410,03520,05
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+180,01200,02210,02330,03240,02370,03350,03
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen1350,101390,111230,101310,111410,122280,192890,25
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-1910,0010,0030,000,0020,0040,0010,00
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-241050,081140,091170,091050,091250,101140,101280,11
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-291.5091,141.6121,231.5481,241.6451,331.6601,381.6091,361.5351,34
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-349.0616,879.4107,199.2017,349.0237,328.4737,057.7696,557.2766,37
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3910.5818,0310.1817,789.9787,969.6627,839.2227,688.9387,548.2937,26
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-444.2653,244.2173,223.9343,143.8773,143.7123,093.4172,883.2092,81
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-491.0240,781.0660,811.0350,839880,801.0530,889580,818980,79
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-543170,243810,292790,222960,242990,253260,272810,25
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-591150,091180,091310,101050,091150,101140,10970,08
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+680,05820,06690,06910,07830,07930,08880,08
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen1360,101500,111590,131440,121410,122280,192400,21
745Kadın 35-39 ve Erkek 16-190,0020,0020,0010,000,0010,000,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-24460,03420,03380,03280,02370,03420,04450,04
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-293430,263260,253050,243100,253260,273430,293510,31
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-341.8951,441.8711,431.7241,381.6371,331.5871,321.5761,331.4261,25
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-397.3655,597.1325,456.5585,236.2315,056.0365,036.0535,115.6544,95
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-448.0686,127.6895,877.1295,696.8875,586.5115,426.3075,326.1975,43
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-493.0502,312.9612,262.7612,202.9522,392.8962,412.6312,222.4142,11
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-548460,648010,617180,577350,607340,616930,586150,54
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-592770,212560,202670,212470,202540,212100,181730,15
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+1760,132000,152070,171900,151990,171870,161620,14
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen1110,081300,101380,111370,11960,081910,161980,17
756Kadın 40-44 ve Erkek 16-190,000,000,0010,000,000,0020,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-2450,0090,01110,01160,01180,0190,01180,02
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-29920,071180,09780,06840,07920,08820,071060,09
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-344340,333370,263480,283550,293050,252990,252560,22
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-391.5561,181.3791,051.3081,041.2200,991.1800,981.1630,981.1120,97
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-445.3394,055.2193,994.5783,654.3903,564.0063,343.9753,353.9583,47
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-495.2193,965.1863,964.6193,694.4223,594.4763,734.3413,664.0023,51
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-542.1641,642.0101,541.8091,441.7651,431.5551,291.5761,331.4681,29
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-595880,455020,384950,404990,404500,373540,303630,32
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+3880,293610,283400,273550,292830,242890,242800,25
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen1030,08860,07820,07930,08760,061550,131250,11
767Kadın 45-49 ve Erkek 16-190,0010,000,0010,000,000,000,00
768Kadın 45-49 ve Erkek 20-2440,0050,0070,0130,0050,0070,0150,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-29240,02280,02280,02230,02240,02390,03390,03
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-341000,08950,07860,07850,07940,08950,08960,08
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-392630,202390,182440,192300,192500,212580,222530,22
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-441.0160,779570,738620,698570,699370,788590,728930,78
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-493.0682,332.9592,262.9032,322.9692,413.0072,502.9092,452.8242,47
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-543.0902,343.0582,342.8892,312.7472,232.7462,292.8692,422.6582,33
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-591.1940,911.1520,881.0360,831.0140,821.0760,909550,818670,76
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+5850,446060,465410,435270,435580,465280,454890,43
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen400,03490,04640,05600,05630,05650,05740,06
778Kadın 50-54 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
779Kadın 50-54 ve Erkek 20-2410,0010,0010,000,0010,0030,0050,00
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-2970,0180,0140,0070,0160,00140,0190,01
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-34330,03210,02230,02260,02250,02350,03340,03
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-39580,04530,04590,05540,04570,05600,05640,06
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-441840,141710,131550,121290,101520,131690,141600,14
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-496390,486660,516010,486210,505880,495910,505420,47
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-542.0121,531.8981,451.8111,451.7061,381.6091,341.7111,441.6711,46
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-591.8351,391.7401,331.6121,291.6051,301.5141,261.4431,221.4321,25
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+1.0540,801.0750,829480,769010,738440,708700,737990,70
788Kadın 50-54 ve Erkek Bilinmeyen360,03320,02290,02300,02290,02360,03370,03
789Kadın 55-59 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
790Kadın 55-59 ve Erkek 20-240,000,000,000,0010,0030,0020,00
791Kadın 55-59 ve Erkek 25-2920,0010,0010,0010,0020,0010,0050,00
792Kadın 55-59 ve Erkek 30-34110,0150,0030,0060,0070,0180,0130,00
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-39130,01120,0180,01110,01150,01100,01150,01
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-44430,03390,03440,04310,03330,03360,03430,04
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-49980,07800,06800,06970,081110,09980,081080,09
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-543810,293650,283310,263790,313570,303700,313270,29
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-591.0870,821.0280,799570,761.0570,869460,798380,718220,72
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+1.5561,181.3981,071.3231,061.3111,061.2421,031.1590,981.1110,97
799Kadın 55-59 ve Erkek Bilinmeyen220,02170,01120,01190,02170,01230,02160,01
800Kadın 60+ ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,000,00
801Kadın 60+ ve Erkek 20-240,0010,000,000,0020,0040,0030,00
802Kadın 60+ ve Erkek 25-2910,0010,000,000,0010,0030,0020,00
803Kadın 60+ ve Erkek 30-3430,0030,0020,0030,0050,0040,0050,00
804Kadın 60+ ve Erkek 35-3980,0170,0150,0040,0050,0020,0090,01
805Kadın 60+ ve Erkek 40-44100,01110,0170,01110,01110,01220,02160,01
806Kadın 60+ ve Erkek 45-49160,01290,02300,02250,02310,03270,02290,03
807Kadın 60+ ve Erkek 50-54730,06620,05590,05570,05620,05770,06750,07
808Kadın 60+ ve Erkek 55-592660,202430,192390,192220,182590,221830,152140,19
809Kadın 60+ ve Erkek 60+2.1061,602.0291,551.8571,481.8421,491.7291,441.6601,401.5481,36
810Kadın 60+ ve Erkek Bilinmeyen120,01130,01120,01160,01160,01120,0190,01
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-1910,0020,0080,0150,0090,0160,01120,01
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-24940,071100,081380,111290,101640,141760,152530,22
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-294260,324680,364570,364960,404810,407660,659340,82
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-345400,415960,465950,476420,525390,458220,698530,75
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-394800,364430,344790,384370,353290,275430,465930,52
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-443190,243350,263100,253160,262450,203530,303580,31
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-492200,172250,172230,182070,171710,142240,192120,19
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-541540,121610,121250,101530,121170,101120,091040,09
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-591140,091030,08770,061100,09550,05660,06550,05
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+1720,131720,131550,121200,101250,101040,091000,09
9.999Toplam131.830100,00130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00
İlginizi çekebilir:  Aydın Boşanma İstatistikleri


Yaş Farkına Göre Boşanma

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit8.7406,638.5116,508.2116,558.0806,557.7706,477.5536,377.3476,44
2511 Yaş10.3877,8810.5208,049.9557,949.7737,929.5237,939.0547,648.8067,71
2522 Yaş11.4558,6911.3788,6910.7978,6210.8158,7710.2108,5010.1868,599.7318,52
2533 Yaş11.7118,8811.5208,8011.2508,9810.8298,7810.6368,8510.4268,7910.0528,81
2544 Yaş11.5708,7811.2448,5911.0428,8110.6188,6110.4598,7110.4108,789.7318,52
2555 Yaş10.6178,0510.5698,0710.2148,1510.0048,119.9298,279.7098,199.3168,16
2566 Yaş9.5867,279.3797,169.3327,458.9967,298.7057,258.4017,098.1627,15
2577 Yaş8.2066,228.2096,277.7016,157.6736,227.6066,337.1296,016.9046,05
2588 Yaş6.4394,886.4464,926.2344,986.2235,056.1455,125.9545,025.5784,89
2599 Yaş5.2243,965.0553,864.8373,864.8153,904.5853,824.6033,884.1633,65
26010 Yaş3.8852,953.8242,923.6682,933.5642,893.4762,893.3432,823.0852,70
26111+ Yaş12.5909,5512.8109,7911.8749,4811.7729,5511.5989,6611.2019,4510.6629,34
262Damat Küçük18.20013,8118.10313,8316.88013,4716.79313,6216.54513,7716.32813,7715.96613,99
263Bilinmeyen3.2202,443.3452,563.3102,643.3702,732.9302,444.2713,604.6594,08
9.999Toplam131.830100,00130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00
İlginizi çekebilir:  Mardin Boşanma İstatistikleri


Eğitim Durumuna Göre Boşanma

#Eğitim Durumu20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
850Kadın Bilinmeyen ve Erkek Bilinmeyen3.8052,913.7963,034.0213,263.4232,8510.9939,2712.80811,22
851Kadın Bilinmeyen ve Erkek İlköğretim1.8081,381.6171,291.6301,321.4571,216940,594400,39
852Kadın Bilinmeyen ve Erkek İlkokul1.5661,201.5691,251.6081,301.5981,332.6522,243.0582,68
853Kadın Bilinmeyen ve Erkek Lise2.0891,602.0291,622.0431,661.9281,612.0491,732.0971,84
854Kadın Bilinmeyen ve Erkek Okuryazar3020,232990,243060,252920,243290,283110,27
855Kadın Bilinmeyen ve Erkek Ümmi870,071060,08960,081200,101470,121610,14
856Kadın Bilinmeyen ve Erkek Ortaokul5850,456080,495850,476370,537820,667910,69
857Kadın Bilinmeyen ve Erkek Yüksek Öğr.8930,688350,678460,697750,657710,657930,69
858Kadın İlköğretim ve Erkek Bilinmeyen2.7462,102.5372,022.2191,802.1121,761.4711,241.1541,01
859Kadın İlköğretim ve Erkek İlköğretim8.9656,857.6866,136.6855,425.7894,821.9741,668110,71
860Kadın İlköğretim ve Erkek İlkokul4.3473,324.2003,354.1693,384.3293,602.7862,352.0351,78
861Kadın İlköğretim ve Erkek Lise6.9765,336.2635,005.6544,585.0004,162.6812,261.7491,53
862Kadın İlköğretim ve Erkek Okuryazar6550,505630,454500,363330,282300,191700,15
863Kadın İlköğretim ve Erkek Ümmi980,07980,081000,08960,08470,04270,02
864Kadın İlköğretim ve Erkek Ortaokul2.0941,602.0711,652.1101,712.2231,851.0980,937950,70
865Kadın İlköğretim ve Erkek Yüksek Öğr.1.0760,821.0010,809590,788120,684330,372690,24
866Kadın İlkokul ve Erkek Bilinmeyen1.4981,141.4401,151.6181,311.6971,413.0212,553.7313,27
867Kadın İlkokul ve Erkek İlköğretim5.1353,924.9393,945.1334,165.2214,351.3321,124640,41
868Kadın İlkokul ve Erkek İlkokul10.6038,1010.5528,4210.7728,7311.3059,4117.88115,0818.73416,41
869Kadın İlkokul ve Erkek Lise4.5583,484.5473,634.5333,684.5183,764.7614,024.7124,13
870Kadın İlkokul ve Erkek Okuryazar4090,314200,344020,334270,366380,546820,60
871Kadın İlkokul ve Erkek Ümmi1620,121730,141990,161980,162880,243340,29
872Kadın İlkokul ve Erkek Ortaokul3.1162,383.1962,553.3032,683.4492,873.7683,183.7323,27
873Kadın İlkokul ve Erkek Yüksek Öğr.8460,658760,709590,789410,789270,789430,83
874Kadın Lise ve Erkek Bilinmeyen2.4061,842.3261,862.3481,902.2911,913.0462,573.2692,86
875Kadın Lise ve Erkek İlköğretim4.0163,073.8633,083.4682,813.2672,721.2871,096590,58
876Kadın Lise ve Erkek İlkokul3.0822,352.9472,353.0382,462.9532,464.1563,514.0553,55
877Kadın Lise ve Erkek Lise15.37911,7514.67711,7114.35711,6413.73611,4412.03210,1510.6509,33
878Kadın Lise ve Erkek Okuryazar2920,223160,252280,182620,223060,262560,22
879Kadın Lise ve Erkek Ümmi670,05570,05430,03390,03410,03440,04
880Kadın Lise ve Erkek Ortaokul2.9302,242.8072,243.0162,453.1642,632.8382,392.6262,30
881Kadın Lise ve Erkek Yüksek Öğr.6.5054,976.3595,076.0114,875.7334,775.0524,264.5073,95
882Kadın Okuryazar ve Erkek Bilinmeyen6850,525940,475240,424820,406330,536920,61
883Kadın Okuryazar ve Erkek İlköğretim1.4081,081.1150,899550,778010,673200,271210,11
884Kadın Okuryazar ve Erkek İlkokul1.3171,011.1920,951.2150,991.2211,021.6501,391.8561,63
885Kadın Okuryazar ve Erkek Lise8630,667700,616720,545320,446460,546170,54
886Kadın Okuryazar ve Erkek Okuryazar3970,303430,273250,263530,294460,384590,40
887Kadın Okuryazar ve Erkek Ümmi1100,081000,08820,07900,071370,121340,12
888Kadın Okuryazar ve Erkek Ortaokul3170,242910,233220,263230,273640,313980,35
889Kadın Okuryazar ve Erkek Yüksek Öğr.1560,121440,111270,101140,091320,111120,10
890Kadın Ümmi ve Erkek Bilinmeyen2110,162080,172530,212530,214080,344450,39
891Kadın Ümmi ve Erkek İlköğretim4310,333390,273310,273000,25990,08370,03
892Kadın Ümmi ve Erkek İlkokul9200,708930,719460,771.0750,891.5611,321.7341,52
893Kadın Ümmi ve Erkek Lise1580,121820,151420,121570,131850,161380,12
894Kadın Ümmi ve Erkek Okuryazar2700,212130,172170,182520,213330,283810,33
895Kadın Ümmi ve Erkek Ümmi2320,182080,172220,182600,224480,384910,43
896Kadın Ümmi ve Erkek Ortaokul1270,101220,101170,091300,111850,161860,16
897Kadın Ümmi ve Erkek Yüksek Öğr.310,02170,01250,02270,02320,03300,03
898Kadın Ortaokul ve Erkek Bilinmeyen3100,243360,273440,283590,305940,507040,62
899Kadın Ortaokul ve Erkek İlköğretim9080,698840,719690,799340,782060,17700,06
900Kadın Ortaokul ve Erkek İlkokul1.3391,021.3351,071.3561,101.3851,151.9001,601.9971,75
901Kadın Ortaokul ve Erkek Lise2.0691,582.1061,682.1431,742.2431,871.9371,631.7661,55
902Kadın Ortaokul ve Erkek Okuryazar560,04470,04420,03490,04670,06860,08
903Kadın Ortaokul ve Erkek Ümmi100,01130,01160,01180,01220,02280,02
904Kadın Ortaokul ve Erkek Ortaokul1.7231,321.6861,351.6941,371.7931,491.6471,391.6301,43
905Kadın Ortaokul ve Erkek Yüksek Öğr.5150,395440,435270,435410,454760,404800,42
906Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Bilinmeyen1.0570,811.0250,821.0120,829680,811.1310,951.1981,05
907Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek İlköğretim5710,444640,374520,374490,371530,13720,06
908Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek İlkokul4750,364490,364810,394320,365440,465290,46
909Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Lise4.9043,754.5963,674.5513,694.2953,583.5362,983.1052,72
910Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Okuryazar720,05840,07700,06570,05470,04420,04
911Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Ümmi140,01160,01180,01140,01170,01200,02
912Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Ortaokul4690,364420,355000,415320,444480,384580,40
913Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Yüksek Öğr.9.6927,409.7747,809.7667,929.5537,957.7536,547.2796,38
9.999Toplam130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00
İlginizi çekebilir:  Ordu Boşanma İstatistikleri


Dava Süresine Göre Boşanma

#Dava Süresi20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
4012 aydan az45.62334,6143.95933,5839.31131,3737.23130,1934.92329,0734.73829,3027.92824,46
4022-4 ay29.60722,4628.92822,1027.59922,0325.79820,9229.89724,8929.25424,6730.71926,91
4035-8 ay18.80914,2719.09714,5919.55615,6119.15615,5320.48517,0520.11416,9621.83819,13
4049-12 ay12.5279,5012.8739,8312.4199,9111.4739,3010.9379,1110.7549,0710.7189,39
40513-18 ay10.5277,9911.0848,4710.2458,1810.1458,238.7087,258.2556,968.0647,06
40619-24 ay6.3104,796.5154,986.4955,187.0115,684.7883,994.6283,904.2223,70
40725-35 ay5.4314,125.0313,845.8634,687.9466,445.9724,975.9104,985.4634,79
40836+ ay2.6682,022.9212,233.4122,724.4183,583.6483,043.5603,003.5763,13
409Bilinmeyen3280,255050,394050,321470,127590,631.3551,141.6341,43
9.999Toplam131.830100,00130.913100,00125.305100,00123.325100,00120.117100,00118.568100,00114.162100,00



Türkiye boşanma oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz