Türkiye Evlenme İstatistikleri

Türkiye Evlenme İstatistikleri genel olarak 2015-2001 yıllarını kapsamaktadır. Türkiye’de evlenen kişi sayısı, oranları ve yapılan evlilik sayılarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu tabloları bulabilirsiniz: Ortalama evlilik yaşı, Aya, Eşlerin yaş farkına, Yaş gruplarına ve Önceki medeni duruma göre toplam evlenme sayıları ve Türkiye evlenme oranları.

2015 yılında Türkiye nüfusu 78.741.053 kişi ve gerçekleşen evlenme sayısı 602.982 olmuştur.

Evlenme sayısı
602.982
%0,77
dakikada 1,2 evlenme

Nüfus
78.741.053
%1,35
dünyanın 18. kalabalık ülkesi


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Aya Göre Evlenme

#Evlilik Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak30.3995,0432.4495,4130.2045,0338.2106,3331.7915,3632.1795,5235.6466,02
102Şubat32.9195,4633.9115,6532.8465,4735.8285,9333.4185,6429.9185,1334.5615,84
103Mart35.4085,8733.7785,6334.3745,7334.2575,6734.8585,8834.9756,0037.3176,31
104Nisan48.8128,1048.5748,1046.3217,7244.3307,3444.0727,4343.5947,4843.2627,31
105Mayıs66.24610,9958.0769,6857.0149,5055.9949,2755.7159,4051.6448,8649.6958,40
106Haziran49.9748,2969.08511,5276.09412,6873.39912,1670.34711,8768.51111,7668.67411,61
107Temmuz56.1929,3235.6395,9445.5457,5960.98610,1079.10813,3584.19314,4584.66714,31
108Ağustos83.02713,7787.27614,5571.40611,9052.6618,7234.7165,8641.7927,1757.9729,80
109Eylül60.44710,0268.64011,4569.63611,6070.73111,7271.22912,0257.3709,8543.3717,33
110Ekim60.80710,0853.5548,9354.2129,0349.9608,2752.3568,8355.7939,5757.0239,64
111Kasım43.5047,2142.3457,0645.5417,5948.6308,0547.3157,9841.9767,2037.0366,26
112Aralık35.2475,8536.3776,0736.9456,1638.7656,4237.8506,3940.7707,0042.5187,19
9.999Toplam602.982100,00599.704100,00600.138100,00603.751100,00592.775100,00582.715100,00591.742100,00


Ortalama Evlilik Yaşı

#GrupCinsiyet201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001
281Ort. Evl. YaşıErkek29,1029,0028,9028,8028,6028,5028,3027,9027,7027,7027,5027,6027,5027,5027,10
281Ort. Evl. YaşıKadın25,3025,1025,0024,9024,7024,5024,3024,0023,8023,8023,6023,6023,5023,5022,90
282Ort. İlk Evl. YaşıErkek27,0026,9026,8026,7026,6026,5026,3026,2026,1026,1026,1026,0025,9025,9025,50
282Ort. İlk Evl. YaşıKadın23,9023,7023,6023,5023,3023,2023,0022,9022,8022,8022,8022,8022,7022,7022,20


Eşlerin Yaş Farkına Göre Evlenme

#Yaş Farkı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
250Yaş Eşit51.8958,6150.2068,3749.1038,1848.1877,9846.2837,8144.0197,5543.7617,40
2511 Yaş58.9079,7756.9119,4955.9099,3255.2539,1553.6709,0551.7688,8851.5548,71
2522 Yaş58.6169,7257.6919,6257.4429,5756.5779,3755.4469,3554.1759,3054.5979,23
2533 Yaş56.5089,3755.9309,3355.7949,3055.8979,2654.6749,2254.0349,2754.8109,26
2544 Yaş53.0218,7951.9878,6752.3398,7252.8918,7652.3588,8351.3888,8253.0688,97
2555 Yaş46.6947,7447.0537,8547.8367,9748.8508,0948.4668,1847.6208,1748.1798,14
2566 Yaş39.9266,6240.8666,8141.5296,9242.5347,0442.0387,0942.2957,2643.0417,27
2577 Yaş32.9745,4733.9905,6734.3785,7334.9695,7934.7095,8634.8945,9935.9116,07
2588 Yaş25.5154,2326.3894,4026.8254,4727.5574,5627.4414,6327.5434,7328.3884,80
2599 Yaş19.2393,1919.9283,3220.2543,3720.8553,4520.7793,5121.0523,6121.4283,62
26010 Yaş13.8622,3014.7312,4615.0922,5115.1982,5215.0812,5415.4652,6515.7132,66
26111+ Yaş39.8826,6141.0876,8542.0137,0043.2637,1742.7537,2143.3107,4343.3087,32
262Damat Küçük84.82314,0783.34913,9082.90013,8182.84513,7280.62813,6078.62113,4980.43113,59
263Bilinmeyen21.1203,5019.5863,2718.7243,1218.8753,1318.4493,1116.5312,8417.5532,97
9.999Toplam602.982100,00599.704100,00600.138100,00603.751100,00592.775100,00582.715100,00591.742100,00


İlk Evlenmeye Göre Yaş Grupları

#Yaş GrubuCinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
205Yaş 16-19Erkek11.6411,1312.6031,2313.5321,3114.1891,3714.2031,3914.7971,4616.2191,57
205Yaş 16-19Kadın107.66510,49115.66011,27122.53711,89128.55012,42130.12912,71134.39613,24142.71913,77
206Yaş 20-24Erkek148.41514,46151.53014,77154.09114,96158.57815,32160.77215,70162.35215,99171.03316,51
206Yaş 20-24Kadın205.72020,04205.52720,03205.59519,95208.27520,12207.43220,25206.42420,34210.94020,36
208Yaş 25-29Erkek232.33722,63230.85622,50232.50422,57231.02922,32229.45522,40228.13822,47231.35422,33
208Yaş 25-29Kadın138.99413,54133.20512,98131.14112,73125.96112,17123.43212,05120.12811,83120.12011,59
210Yaş 30-34Erkek90.2378,7988.3978,6286.2188,3785.4318,2581.4947,9675.9997,4973.0667,05
210Yaş 30-34Kadın38.4983,7538.5643,7638.0763,7038.3093,7035.9403,5133.2773,2831.6953,06
211Yaş 35-39Erkek23.4182,2821.4452,0920.2361,9618.9841,8317.4101,7016.8301,6616.4011,58
211Yaş 35-39Kadın12.9791,2612.1011,1811.7291,1411.4361,1010.8601,0610.4351,0310.5611,02
213Yaş 40-44Erkek5.7760,565.4370,534.8780,474.5990,444.1190,403.9510,394.0190,39
213Yaş 40-44Kadın5.0940,504.9470,484.4930,444.2340,413.7000,363.5420,353.4780,34
214Yaş 45-49Erkek1.5940,161.5070,151.4130,141.4740,141.4620,141.3460,131.2490,12
214Yaş 45-49Kadın1.8660,181.8710,181.7980,171.9560,191.8190,181.5890,161.4450,14
216Yaş 50-54Erkek5360,054960,054830,054900,054770,054470,044050,04
216Yaş 50-54Kadın7950,087600,077090,077200,075740,065510,055570,05
217Yaş 55-59Erkek2060,022050,021990,022410,021900,021680,021630,02
217Yaş 55-59Kadın3240,033020,032700,033090,032720,032630,032730,03
218Yaş 60+Erkek1690,021360,011730,021830,021570,021640,021860,02
218Yaş 60+Kadın2990,033010,032860,033180,032650,033050,032310,02
249BilinmeyenErkek0,000,0010,000,000,000,000,00
249BilinmeyenKadın0,000,0010,0010,000,000,000,00
9.991Toplam ErkekErkek514.32950,10512.61249,97513.72849,86515.19849,76509.73949,77504.19249,67514.09549,62
9.993Toplam KadınKadın512.23449,90513.23850,03516.63550,14520.06950,24514.42350,23510.91050,33522.01950,38
9.995Toplam KişiTümü1.026.563100,001.025.850100,001.030.363100,001.035.267100,001.024.162100,001.015.102100,001.036.114100,00


İlk Evlilik Yaş Grubu Ve Eğitim

#Yaş Grubu ve EğitimCinsiyet20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
100116-19 ve BilinmeyenErkek2720,033910,047030,071.0080,101.6970,172.2300,22
100116-19 ve BilinmeyenKadın1.9860,192.7870,274.3210,426.5050,6411.0571,0916.0201,55
100216-19 ve İlköğretimErkek8.8540,8610.1160,9810.1830,989.2380,909.1010,908.7060,84
100216-19 ve İlköğretimKadın68.5566,6886.1878,3689.7348,6782.5928,0683.6408,2480.1717,74
100316-19 ve LiseErkek50,00590,014360,041.0740,107210,071.6940,16
100316-19 ve LiseKadın290,002960,033.8710,3710.3761,015.4140,5311.4491,10
100416-19 ve OkuryazarErkek3.3680,332.7810,272.6050,252.5310,252.8130,282.9100,28
100416-19 ve OkuryazarKadın43.4784,2430.6842,9826.6832,5825.5392,4927.4192,7026.7192,58
100516-19 ve ÜmmiErkek1040,011850,022610,033470,034630,056780,07
100516-19 ve ÜmmiKadın1.6110,162.5830,253.9410,385.1050,506.8550,688.3490,81
100616-19 ve Yüksek Öğr.Erkek0,000,0010,0050,0020,0010,00
100616-19 ve Yüksek Öğr.Kadın0,000,000,00120,00110,00110,00
100720-24 ve BilinmeyenErkek8.9210,8710.8951,0613.8321,3419.0821,8633.0493,2640.6643,92
100720-24 ve BilinmeyenKadın7.2930,719.0950,8811.0391,0712.0191,1715.4361,5218.2351,76
100820-24 ve İlköğretimErkek81.0047,9072.7077,0667.0556,4859.8035,8445.2054,4536.3833,51
100820-24 ve İlköğretimKadın97.3029,4980.1967,7870.6566,8264.9256,3456.8805,6046.1064,45
100920-24 ve İlkokulErkek0,000,001.4550,145.0090,4912.8861,2723.5172,27
100920-24 ve İlkokulKadın0,000,001.1270,114.8430,4713.1471,3025.4432,46
101020-24 ve LiseErkek44.0604,2951.4404,9955.9195,4056.4995,5255.5035,4754.5225,26
101020-24 ve LiseKadın73.7567,1984.7768,2386.0908,3281.0247,9187.5388,6287.1538,41
101120-24 ve OkuryazarErkek14.6011,4213.9341,3512.5761,2110.3671,0110.3751,029.5130,92
101120-24 ve OkuryazarKadın20.4181,9920.0941,9520.5371,9818.8111,8419.8881,9618.5751,79
101220-24 ve ÜmmiErkek1.4840,141.6990,161.6760,161.6260,161.9380,192.1720,21
101220-24 ve ÜmmiKadın4.7120,465.7100,556.6730,647.1130,698.1900,819.3580,90
101320-24 ve OrtaokulErkek0,000,000,000,000,000,00
101320-24 ve OrtaokulKadın20,000,000,000,000,000,00
101420-24 ve Yüksek Öğr.Erkek1.4600,143.4160,336.0650,598.3860,823.3960,334.2620,41
101420-24 ve Yüksek Öğr.Kadın2.0440,205.7240,5612.1531,1718.6971,835.3450,536.0700,59
101525-29 ve BilinmeyenErkek21.2652,0725.7982,5029.3772,8429.4482,8837.0173,6538.3833,70
101525-29 ve BilinmeyenKadın4.4570,434.7470,464.8820,475.4620,538.1550,8010.1780,98
101625-29 ve İlköğretimErkek48.8794,7643.2034,1937.7243,6433.2683,2519.8491,9613.4581,30
101625-29 ve İlköğretimKadın17.3971,7015.5351,5113.5161,3111.2091,096.6520,664.6410,45
101725-29 ve İlkokulErkek7.9430,7713.6971,3320.0271,9325.0972,4536.1693,5643.1094,16
101725-29 ve İlkokulKadın5.6070,559.2960,9013.2561,2816.1931,5820.1071,9822.7262,19
101825-29 ve LiseErkek111.43110,8699.1569,6286.7828,3879.1657,7382.7108,1575.3777,27
101825-29 ve LiseKadın70.9486,9258.0205,6346.8594,5340.6113,9748.4294,7741.1943,98
101925-29 ve OkuryazarErkek8.0980,797.5680,737.2740,707.0680,697.5980,758.2600,80
101925-29 ve OkuryazarKadın5.4830,535.2620,514.9010,474.7480,465.5540,555.7220,55
102025-29 ve ÜmmiErkek1.3690,131.4900,141.6100,161.6710,162.0700,202.4270,23
102025-29 ve ÜmmiKadın2.6880,262.8760,283.1120,303.1800,313.8070,384.8100,46
102125-29 ve OrtaokulErkek0,007500,072.7840,275.7790,5610.5141,0415.4911,50
102125-29 ve OrtaokulKadın30,001730,026890,071.2730,122.3020,233.7150,36
102225-29 ve Yüksek Öğr.Erkek31.8713,1140.8423,9645.4514,3947.9594,6832.2113,1734.8493,36
102225-29 ve Yüksek Öğr.Kadın26.6222,6035.2323,4238.7463,7440.7563,9825.1222,4727.1342,62
102330-34 ve BilinmeyenErkek9.2330,909.0020,878.7650,858.5270,8310.8461,0711.6861,13
102330-34 ve BilinmeyenKadın1.9930,192.1310,212.4080,232.3930,233.0700,303.5230,34
102430-34 ve İlköğretimErkek8.6070,847.6310,747.4790,726.7720,662.3320,237430,07
102430-34 ve İlköğretimKadın3.1660,312.8980,282.8900,282.4550,249330,094320,04
102530-34 ve İlkokulErkek8.5590,839.0230,8810.6191,0311.0091,0713.7621,3615.3471,48
102530-34 ve İlkokulKadın5.8960,576.3270,617.0700,686.8780,677.5730,757.9890,77
102630-34 ve LiseErkek31.1833,0428.2522,7426.5472,5624.6032,4022.9272,2620.1221,94
102630-34 ve LiseKadın11.4131,1110.4681,029.7810,949.1760,908.8770,877.6870,74
102730-34 ve OkuryazarErkek1.6170,161.5970,151.6950,161.6030,161.6870,171.8420,18
102730-34 ve OkuryazarKadın1.4610,141.5770,151.6240,161.4270,141.5110,151.4260,14
102830-34 ve ÜmmiErkek4730,055300,055860,066170,066710,078450,08
102830-34 ve ÜmmiKadın1.1500,111.2230,121.4410,141.3450,131.4300,141.6650,16
102930-34 ve OrtaokulErkek4.5190,445.5340,545.4820,535.1780,514.8350,484.4820,43
102930-34 ve OrtaokulKadın1.0290,101.2450,121.3190,131.1560,111.1810,121.1450,11
103030-34 ve Yüksek Öğr.Erkek24.2062,3624.6492,3924.2582,3423.1852,2618.9391,8717.9991,74
103030-34 ve Yüksek Öğr.Kadın12.4561,2112.2071,1811.7761,1411.1101,088.7020,867.8280,76
103135-39 ve BilinmeyenErkek2.7940,272.9500,292.9020,282.7340,273.3260,333.4530,33
103135-39 ve BilinmeyenKadın8410,088260,088570,088800,091.1300,111.3740,13
103235-39 ve İlköğretimErkek1.7160,171.6270,161.4890,141.4240,142930,03640,01
103235-39 ve İlköğretimKadın8640,087910,088350,087430,071940,021010,01
103335-39 ve İlkokulErkek2.9790,292.9130,283.0910,302.7750,273.8450,384.1950,40
103335-39 ve İlkokulKadın2.7580,272.9290,283.0100,292.9980,293.2620,323.3590,32
103435-39 ve LiseErkek6.2110,615.5410,544.8710,474.4030,433.8350,383.3560,32
103435-39 ve LiseKadın3.1390,312.8700,282.5190,242.2380,222.1090,211.9680,19
103535-39 ve OkuryazarErkek3240,032800,033550,033160,033650,044410,04
103535-39 ve OkuryazarKadın4310,044150,044510,044570,045260,055320,05
103635-39 ve ÜmmiErkek1380,011600,021480,011770,021780,022870,03
103635-39 ve ÜmmiKadın4720,054650,055710,065950,066670,078950,09
103735-39 ve OrtaokulErkek1.2310,121.1740,111.0910,111.0690,101.0930,111.1140,11
103735-39 ve OrtaokulKadın4360,044510,044870,054880,054810,055080,05
103835-39 ve Yüksek Öğr.Erkek6.0520,595.5910,545.0370,494.5120,443.8950,383.4910,34
103835-39 ve Yüksek Öğr.Kadın3.1600,312.9820,292.7060,262.4610,242.0660,201.8240,18
103940-44 ve BilinmeyenErkek1.0000,109650,098570,088300,089150,099640,09
103940-44 ve BilinmeyenKadın3900,043370,033950,043200,034260,044830,05
104040-44 ve İlköğretimErkek4620,054520,043670,043220,03670,0180,00
104040-44 ve İlköğretimKadın3620,043180,033050,032230,02620,0170,00
104140-44 ve İlkokulErkek9670,098760,099210,098810,091.0310,101.1080,11
104140-44 ve İlkokulKadın1.4150,141.3280,131.2920,121.1730,111.1280,111.1690,11
104240-44 ve LiseErkek1.1960,121.0670,109460,097740,087070,076790,07
104240-44 ve LiseKadın1.0700,109460,098040,087120,076320,065680,05
104340-44 ve OkuryazarErkek1040,01830,01880,011000,01670,011230,01
104340-44 ve OkuryazarKadın2370,022230,021950,021600,021880,021620,02
104440-44 ve ÜmmiErkek510,00620,01660,01590,01770,011110,01
104440-44 ve ÜmmiKadın2470,022650,032740,032470,023350,033970,04
104540-44 ve OrtaokulErkek4220,043560,033800,042910,033090,032850,03
104540-44 ve OrtaokulKadın2780,032420,022220,022090,022000,021780,02
104640-44 ve Yüksek Öğr.Erkek1.2350,121.0170,109740,098620,087780,087410,07
104640-44 ve Yüksek Öğr.Kadın9480,098340,087470,076560,065710,065140,05
104745-49 ve BilinmeyenErkek3610,043260,033500,033310,033480,032980,03
104745-49 ve BilinmeyenKadın1630,021870,022270,021870,022070,022230,02
104845-49 ve İlköğretimErkek1050,011010,011050,011020,01200,0010,00
104845-49 ve İlköğretimKadın1040,01880,01970,011000,01180,0030,00
104945-49 ve İlkokulErkek3140,033020,033820,043560,033740,043940,04
104945-49 ve İlkokulKadın6100,065830,066160,065830,065440,054170,04
105045-49 ve LiseErkek2620,032440,022110,022340,022060,021830,02
105045-49 ve LiseKadın3610,043220,033410,033040,032770,032560,02
105145-49 ve OkuryazarErkek280,00360,00350,00500,00370,00470,00
105145-49 ve OkuryazarKadın1060,01890,011340,011260,01830,01870,01
105245-49 ve ÜmmiErkek120,00280,00270,00490,00480,00650,01
105245-49 ve ÜmmiKadın1260,011520,012020,021960,021770,022300,02
105345-49 ve OrtaokulErkek1110,01880,011280,011120,01900,01640,01
105345-49 ve OrtaokulKadın1020,011110,011090,01980,01710,01640,01
105445-49 ve Yüksek Öğr.Erkek3140,032880,032360,022280,022230,021970,02
105445-49 ve Yüksek Öğr.Kadın2990,032660,032300,022250,022120,021650,02
105550-54 ve BilinmeyenErkek1440,011240,011290,011300,011390,011060,01
105550-54 ve BilinmeyenKadın910,01960,011130,01900,011090,011060,01
105650-54 ve İlköğretimErkek230,00270,00220,00220,0020,000,00
105650-54 ve İlköğretimKadın150,00230,00160,00110,0040,0010,00
105750-54 ve İlkokulErkek1190,011040,011360,011500,011260,011220,01
105750-54 ve İlkokulKadın2340,022040,022140,021550,021500,011380,01
105850-54 ve LiseErkek820,01930,01730,01580,01580,01430,00
105850-54 ve LiseKadın1240,011180,01990,01800,01790,01630,01
105950-54 ve OkuryazarErkek110,00150,00150,00140,00120,00200,00
105950-54 ve OkuryazarKadın530,01470,00420,00450,00280,00370,00
106050-54 ve ÜmmiErkek110,00120,00160,00130,00190,00240,00
106050-54 ve ÜmmiKadın1170,01950,011380,01890,01910,011370,01
106150-54 ve OrtaokulErkek290,00290,00300,00240,00250,00220,00
106150-54 ve OrtaokulKadın400,00350,00210,00310,00260,00250,00
106250-54 ve Yüksek Öğr.Erkek770,01790,01690,01660,01660,01680,01
106250-54 ve Yüksek Öğr.Kadın860,01910,01770,01730,01640,01500,00
106355-59 ve BilinmeyenErkek560,01610,01510,00500,00450,00480,00
106355-59 ve BilinmeyenKadın530,01450,00710,01530,01550,01690,01
106455-59 ve İlköğretimErkek40,0070,0090,00100,000,000,00
106455-59 ve İlköğretimKadın30,0040,0040,0060,000,000,00
106555-59 ve İlkokulErkek530,01570,01740,01480,00480,00530,01
106555-59 ve İlkokulKadın780,01750,01750,01670,01660,01560,01
106655-59 ve LiseErkek250,00220,00290,00180,00210,0060,00
106655-59 ve LiseKadın360,00280,00270,00220,00180,00190,00
106755-59 ve OkuryazarErkek90,0070,00110,00110,00100,0080,00
106755-59 ve OkuryazarKadın250,00250,00270,00180,00220,00190,00
106855-59 ve ÜmmiErkek160,0090,00200,00160,00120,00230,00
106855-59 ve ÜmmiKadın700,01650,01750,01840,01770,01840,01
106955-59 ve OrtaokulErkek120,00120,00150,00110,0070,0070,00
106955-59 ve OrtaokulKadın130,0080,0060,0050,00120,0080,00
107055-59 ve Yüksek Öğr.Erkek300,00240,00320,00260,00250,00180,00
107055-59 ve Yüksek Öğr.Kadın240,00200,00240,00170,00130,00180,00
107160+ ve BilinmeyenErkek460,00570,01480,00460,00550,01560,01
107160+ ve BilinmeyenKadın580,01700,01740,01580,01810,01730,01
107260+ ve İlköğretimErkek10,0020,0020,0040,0010,000,00
107260+ ve İlköğretimKadın0,0020,0020,0020,000,000,00
107360+ ve İlkokulErkek300,00440,00430,00280,00400,00300,00
107360+ ve İlkokulKadın560,01460,00500,00480,00340,00300,00
107460+ ve LiseErkek80,00100,00140,00130,0060,0090,00
107460+ ve LiseKadın160,0080,00100,00130,00100,0050,00
107560+ ve OkuryazarErkek140,00150,00230,00150,00230,00220,00
107560+ ve OkuryazarKadın250,00320,00310,00280,00230,00170,00
107660+ ve ÜmmiErkek210,00240,00360,00340,00260,00520,01
107660+ ve ÜmmiKadın1270,011080,011380,01990,011350,01930,01
107760+ ve OrtaokulErkek30,0040,0060,0030,0020,0070,00
107760+ ve OrtaokulKadın50,0060,0060,0090,0080,0060,00
107860+ ve Yüksek Öğr.Erkek130,00170,00110,00140,00110,00100,00
107860+ ve Yüksek Öğr.Kadın140,00140,0070,0080,00140,0070,00
1079Bilinmeyen ve İlköğretimErkek0,0010,000,000,000,000,00
1079Bilinmeyen ve İlköğretimKadın0,000,0010,000,000,000,00
1080Bilinmeyen ve OkuryazarErkek0,000,000,000,000,000,00
1080Bilinmeyen ve OkuryazarKadın0,0010,000,000,000,000,00
9991Toplam ErkekErkek512.61249,97513.72849,86515.19849,76509.73949,77504.19249,67514.09549,62
9993Toplam KadınKadın513.23850,03516.63550,14520.06950,24514.42350,23510.91050,33522.01950,38
9995Toplam KişiTümü1.025.850100,001.030.363100,001.035.267100,001.024.162100,001.015.102100,001.036.114100,00
İlginizi çekebilir:  Balıkesir Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Eğitim Durumu

#Eğitim Durumu20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
850Kadın Bilinmeyen ve Erkek Bilinmeyen7.2611,218.1221,359.3231,5410.4701,7716.6572,8622.6903,83
851Kadın Bilinmeyen ve Erkek İlköğretim9.2171,548.9361,499.1291,519.2551,567.1131,226.0781,03
852Kadın Bilinmeyen ve Erkek İlkokul4.3160,724.6700,786.0181,006.8151,1510.7321,8414.6262,47
853Kadın Bilinmeyen ve Erkek Lise11.0141,8411.1961,8711.6691,9312.1082,0414.4622,4815.4112,60
854Kadın Bilinmeyen ve Erkek Okuryazar2.1930,372.2860,382.6230,432.7720,473.3940,584.0590,69
855Kadın Bilinmeyen ve Erkek Ümmi4760,086240,107430,129360,161.2070,211.6440,28
856Kadın Bilinmeyen ve Erkek Ortaokul1.5410,261.6760,281.8640,312.0720,352.7130,473.3710,57
857Kadın Bilinmeyen ve Erkek Yüksek Öğr.3.9030,654.2090,704.5400,754.6880,794.9490,855.2810,89
858Kadın İlköğretim ve Erkek Bilinmeyen19.2673,2122.0663,6823.6283,9123.4883,9628.3904,8727.1534,59
859Kadın İlköğretim ve Erkek İlköğretim83.84413,9877.39312,9068.09811,2856.3099,5037.7826,4826.1754,42
860Kadın İlköğretim ve Erkek İlkokul10.6631,7813.0542,1816.6932,7618.8333,1823.6014,0526.5214,48
861Kadın İlköğretim ve Erkek Lise64.03610,6861.56610,2657.3959,5151.5968,7045.0837,7437.5806,35
862Kadın İlköğretim ve Erkek Okuryazar10.9711,8310.6301,779.1431,517.3351,246.3931,105.0440,85
863Kadın İlköğretim ve Erkek Ümmi1.1360,191.2690,211.2050,201.1000,199400,168450,14
864Kadın İlköğretim ve Erkek Ortaokul3.2120,543.8210,644.4410,745.0310,855.3580,925.9981,01
865Kadın İlköğretim ve Erkek Yüksek Öğr.9.5441,599.6771,619.7631,629.0181,525.6330,975.0390,85
866Kadın İlkokul ve Erkek Bilinmeyen4.4350,745.2660,886.2831,047.4131,2512.5752,1616.1682,73
867Kadın İlkokul ve Erkek İlköğretim6.8961,157.8471,319.0691,509.8701,676.4801,116.0111,02
868Kadın İlkokul ve Erkek İlkokul9.2461,5410.5731,7612.9762,1514.4302,4322.6123,8830.0945,09
869Kadın İlkokul ve Erkek Lise6.4191,077.4821,258.7511,4510.1751,7212.9482,2215.6792,65
870Kadın İlkokul ve Erkek Okuryazar1.1760,201.3270,221.6480,271.8670,312.5060,433.0800,52
871Kadın İlkokul ve Erkek Ümmi3640,064350,075430,096460,118270,141.0030,17
872Kadın İlkokul ve Erkek Ortaokul2.6000,432.9410,493.5390,593.7200,634.8170,836.0201,02
873Kadın İlkokul ve Erkek Yüksek Öğr.1.4430,241.6410,271.9720,332.2140,372.3320,402.7640,47
874Kadın Lise ve Erkek Bilinmeyen11.4991,9212.7622,1313.8092,2915.1792,5622.5483,8724.5614,15
875Kadın Lise ve Erkek İlköğretim21.3923,5721.5053,5821.4573,5520.8343,5112.9522,2210.9351,85
876Kadın Lise ve Erkek İlkokul5.2250,876.1321,027.1991,198.3721,4111.5081,9713.7182,32
877Kadın Lise ve Erkek Lise97.54416,2788.43814,7479.34113,1471.93112,1378.68513,5071.12312,02
878Kadın Lise ve Erkek Okuryazar1.9320,322.0530,342.0690,342.0560,352.2150,382.2590,38
879Kadın Lise ve Erkek Ümmi2520,042940,053320,053360,063320,063780,06
880Kadın Lise ve Erkek Ortaokul3.4150,574.0410,674.4940,745.0890,865.9911,036.9251,17
881Kadın Lise ve Erkek Yüksek Öğr.36.7536,1338.8226,4737.6006,2335.0065,9131.2325,3631.0585,25
882Kadın Okuryazar ve Erkek Bilinmeyen9.0171,508.6571,449.3631,559.3221,5712.8612,2112.9262,18
883Kadın Okuryazar ve Erkek İlköğretim33.5935,6023.7803,9619.5943,2516.1242,7211.0071,897.6551,29
884Kadın Okuryazar ve Erkek İlkokul4.8010,805.8160,977.3761,228.7881,4812.5572,1514.3992,43
885Kadın Okuryazar ve Erkek Lise12.7742,1310.6041,779.6371,609.3411,5810.4711,809.8901,67
886Kadın Okuryazar ve Erkek Okuryazar10.9691,838.7711,467.5571,256.2601,066.4121,106.0091,02
887Kadın Okuryazar ve Erkek Ümmi1.3840,231.4070,231.3440,221.2580,211.5190,261.5850,27
888Kadın Okuryazar ve Erkek Ortaokul8390,149040,151.0860,181.3060,221.8820,322.2030,37
889Kadın Okuryazar ve Erkek Yüksek Öğr.1.2560,211.2290,201.3350,221.3540,231.2230,211.2590,21
890Kadın Ümmi ve Erkek Bilinmeyen1.8160,302.3150,393.0520,513.5610,605.3980,936.4451,09
891Kadın Ümmi ve Erkek İlköğretim4.1810,704.7140,794.9660,824.9280,833.1760,552.6150,44
892Kadın Ümmi ve Erkek İlkokul2.1120,352.6740,453.7370,624.6020,786.8351,179.1381,54
893Kadın Ümmi ve Erkek Lise1.3530,231.5090,251.8970,311.8780,322.1980,382.4500,41
894Kadın Ümmi ve Erkek Okuryazar2.4270,402.7120,453.1670,523.1690,533.9080,674.5630,77
895Kadın Ümmi ve Erkek Ümmi7350,129630,161.1820,201.3260,221.9770,342.6480,45
896Kadın Ümmi ve Erkek Ortaokul2540,043120,054000,074720,086490,119040,15
897Kadın Ümmi ve Erkek Yüksek Öğr.1510,031500,022020,032360,042000,032270,04
898Kadın Ortaokul ve Erkek Bilinmeyen7370,127640,139220,151.0580,181.4420,251.7870,30
899Kadın Ortaokul ve Erkek İlköğretim9120,158820,151.0160,179790,174510,083940,07
900Kadın Ortaokul ve Erkek İlkokul1.0740,181.1630,191.3220,221.3590,231.9120,332.2740,38
901Kadın Ortaokul ve Erkek Lise1.6300,271.7330,291.9420,322.0420,342.2040,382.4650,42
902Kadın Ortaokul ve Erkek Okuryazar860,011000,021070,021250,021470,032020,03
903Kadın Ortaokul ve Erkek Ümmi220,00180,00300,00350,01410,01520,01
904Kadın Ortaokul ve Erkek Ortaokul6910,127780,138840,158990,158860,151.0350,17
905Kadın Ortaokul ve Erkek Yüksek Öğr.4780,085600,096060,106330,116270,117190,12
906Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Bilinmeyen3.9310,664.5860,765.2530,875.8730,995.9061,016.7951,15
907Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek İlköğretim1.9270,322.2240,372.3610,392.5130,429070,166570,11
908Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek İlkokul9180,151.0220,171.2540,211.3550,231.3230,231.4050,24
909Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Lise21.0893,5223.8883,9825.2994,1926.0694,4015.5262,6614.5792,46
910Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Okuryazar2450,042630,043110,053720,062340,042680,05
911Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Ümmi550,01580,01730,01550,01630,01610,01
912Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Ortaokul8520,148770,159920,161.1250,199210,161.0380,18
913Kadın Yüksek Öğr. ve Erkek Yüksek Öğr.24.2104,0431.9515,3238.1276,3243.3947,3222.8853,9323.8044,02
9999Toplam599.704100,00600.138100,00603.751100,00592.775100,00582.715100,00591.742100,00
İlginizi çekebilir:  Eskişehir Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Yaş Grubu

#Yaş Grubu20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
700Kadın Bilinmeyen ve Erkek Bilinmeyen0,000,000,000,000,0060,000,00
701Kadın 16-19 ve Erkek 16-198.5881,429.2181,549.8341,6410.1781,6910.0731,7010.5051,8011.2781,91
702Kadın 16-19 ve Erkek 20-2453.5478,8856.6779,4558.9929,8361.72910,2262.61710,5664.59111,0869.05111,67
703Kadın 16-19 ve Erkek 25-2937.6276,2441.2886,8844.3607,3946.7037,7447.5478,0249.7148,5352.5328,88
704Kadın 16-19 ve Erkek 30-347.0561,177.5281,268.3091,388.8601,478.8111,498.3511,438.3301,41
705Kadın 16-19 ve Erkek 35-399440,169500,169580,161.0070,171.0030,171.0680,181.1100,19
706Kadın 16-19 ve Erkek 40-441310,021360,021630,031580,031820,031820,031910,03
707Kadın 16-19 ve Erkek 45-49360,01350,01350,01490,01400,01550,01600,01
708Kadın 16-19 ve Erkek 50-54120,0090,00120,00150,00130,00230,00240,00
709Kadın 16-19 ve Erkek 55-5950,0020,0090,0050,00110,0080,00110,00
710Kadın 16-19 ve Erkek 60+30,0040,0050,0020,0050,0050,00140,00
711Kadın 16-19 ve Erkek Bilinmeyen3900,064280,074430,074240,073450,063720,065770,10
712Kadın 20-24 ve Erkek 16-192.5540,422.8600,483.1110,523.2900,543.3390,563.4560,593.9050,66
713Kadın 20-24 ve Erkek 20-2478.27812,9878.08413,0277.91912,9879.35313,1479.78113,4679.65313,6782.47813,94
714Kadın 20-24 ve Erkek 25-29101.14516,77100.22916,71100.34316,72100.99616,73100.26116,9199.87617,14101.39417,13
715Kadın 20-24 ve Erkek 30-3425.6594,2626.1384,3625.9564,3326.0494,3125.3084,2724.3184,1723.7664,02
716Kadın 20-24 ve Erkek 35-394.1130,683.9920,673.8460,643.8530,643.7520,633.7270,643.8750,65
717Kadın 20-24 ve Erkek 40-446940,127050,126820,117080,126520,116380,117890,13
718Kadın 20-24 ve Erkek 45-491530,031810,032020,032050,032360,042520,042070,03
719Kadın 20-24 ve Erkek 50-54550,01630,01640,01760,01690,01880,02860,01
720Kadın 20-24 ve Erkek 55-59180,00150,00230,00320,01230,00290,00290,00
721Kadın 20-24 ve Erkek 60+140,00160,00210,00150,00230,00330,01370,01
722Kadın 20-24 ve Erkek Bilinmeyen9130,158290,148520,149100,158390,148530,159810,17
723Kadın 25-29 ve Erkek 16-193030,053040,053740,064240,074510,084950,086090,10
724Kadın 25-29 ve Erkek 20-2413.8882,3014.0122,3414.3562,3914.3232,3714.8642,5114.8362,5516.0182,71
725Kadın 25-29 ve Erkek 25-2984.54314,0280.64513,4579.31813,2275.18012,4573.39012,3871.37412,2570.62211,93
726Kadın 25-29 ve Erkek 30-3441.0976,8239.4396,5838.2816,3837.6016,2335.9496,0633.9755,8332.6615,52
727Kadın 25-29 ve Erkek 35-399.6331,609.0311,518.9031,488.2971,377.9641,348.1681,408.0821,37
728Kadın 25-29 ve Erkek 40-442.0900,352.1810,361.9880,332.0140,331.9620,332.0390,352.1160,36
729Kadın 25-29 ve Erkek 45-495630,095740,106560,116750,117120,127510,138200,14
730Kadın 25-29 ve Erkek 50-541900,031920,031970,032140,042330,042720,052820,05
731Kadın 25-29 ve Erkek 55-59530,01830,01800,01840,011110,02950,021200,02
732Kadın 25-29 ve Erkek 60+350,01450,01670,01670,01790,011020,021250,02
733Kadın 25-29 ve Erkek Bilinmeyen9020,158490,148170,148160,148250,148450,151.0000,17
734Kadın 30-34 ve Erkek 16-19590,01740,01680,011080,02970,02970,021240,02
735Kadın 30-34 ve Erkek 20-241.6050,271.6600,281.8240,302.0570,341.9330,331.8090,311.9180,32
736Kadın 30-34 ve Erkek 25-2910.7391,7810.9641,8311.1461,8611.3221,8810.9401,8510.4671,809.9701,68
737Kadın 30-34 ve Erkek 30-3422.6673,7622.5903,7721.7053,6221.4683,5619.5283,2917.5013,0015.8852,68
738Kadın 30-34 ve Erkek 35-3912.4722,0711.8751,9811.5311,9211.0901,8410.2241,729.2641,598.6241,46
739Kadın 30-34 ve Erkek 40-444.3660,724.4920,754.0400,674.1260,683.6890,623.4740,603.2420,55
740Kadın 30-34 ve Erkek 45-491.4520,241.5510,261.5640,261.5500,261.6260,271.4950,261.4060,24
741Kadın 30-34 ve Erkek 50-545560,095980,105670,096030,105760,105810,105730,10
742Kadın 30-34 ve Erkek 55-592030,032120,042600,042720,052860,052590,042450,04
743Kadın 30-34 ve Erkek 60+1530,031650,031650,031980,032400,042400,042380,04
744Kadın 30-34 ve Erkek Bilinmeyen5990,106060,105930,106560,116290,116300,116620,11
745Kadın 35-39 ve Erkek 16-19100,00170,00190,00160,00170,00220,00290,00
746Kadın 35-39 ve Erkek 20-243220,053280,053300,053180,053390,063860,073850,07
747Kadın 35-39 ve Erkek 25-291.7340,291.6790,281.6630,281.6290,271.6510,281.6720,291.6380,28
748Kadın 35-39 ve Erkek 30-345.1850,864.6600,784.5450,764.1800,693.9860,673.4760,603.4400,58
749Kadın 35-39 ve Erkek 35-398.1461,357.3281,226.8681,146.5161,085.7510,975.3520,925.1370,87
750Kadın 35-39 ve Erkek 40-445.6300,935.1430,864.8650,814.7210,784.2300,713.9710,683.7900,64
751Kadın 35-39 ve Erkek 45-492.5140,422.5360,422.4030,402.5040,412.3970,402.1740,372.0490,35
752Kadın 35-39 ve Erkek 50-541.0910,181.0640,181.0510,181.1200,191.0610,189590,169820,17
753Kadın 35-39 ve Erkek 55-594630,084810,084820,085110,085920,105280,095270,09
754Kadın 35-39 ve Erkek 60+3640,063570,064160,074470,074430,075390,095830,10
755Kadın 35-39 ve Erkek Bilinmeyen3830,063230,053470,063470,063330,063300,063370,06
756Kadın 40-44 ve Erkek 16-1950,0040,0020,0050,0030,0030,0060,00
757Kadın 40-44 ve Erkek 20-24810,01770,01540,01620,01650,01680,01680,01
758Kadın 40-44 ve Erkek 25-293750,063700,062820,052720,052540,042690,052400,04
759Kadın 40-44 ve Erkek 30-349790,169350,167500,127340,125900,105300,095330,09
760Kadın 40-44 ve Erkek 35-392.0410,341.8100,301.5790,261.4550,241.2810,221.0590,181.0090,17
761Kadın 40-44 ve Erkek 40-443.4220,573.2240,542.8250,472.6420,442.2610,382.0480,352.0780,35
762Kadın 40-44 ve Erkek 45-492.9360,492.8550,482.7160,452.8590,472.5280,432.2320,382.1560,36
763Kadın 40-44 ve Erkek 50-541.8050,301.7340,291.5920,271.4850,251.3610,231.4200,241.2230,21
764Kadın 40-44 ve Erkek 55-598420,148570,148420,149000,157320,127280,127360,12
765Kadın 40-44 ve Erkek 60+7700,137730,138290,147710,137920,138230,148360,14
766Kadın 40-44 ve Erkek Bilinmeyen2030,032120,041610,031980,031720,031460,031800,03
767Kadın 45-49 ve Erkek 16-1910,000,0010,0040,000,000,0010,00
768Kadın 45-49 ve Erkek 20-24210,0050,00160,00120,00180,00140,00130,00
769Kadın 45-49 ve Erkek 25-29550,01600,01470,01590,01630,01510,01620,01
770Kadın 45-49 ve Erkek 30-341480,021590,031460,021320,021300,021240,021020,02
771Kadın 45-49 ve Erkek 35-393160,052950,052690,042690,042340,042200,041890,03
772Kadın 45-49 ve Erkek 40-447050,126230,106100,106680,115540,095070,095410,09
773Kadın 45-49 ve Erkek 45-491.6320,271.6010,271.5600,261.8480,311.6830,281.3790,241.4970,25
774Kadın 45-49 ve Erkek 50-541.7810,301.6510,281.7230,291.9090,321.6940,291.5330,261.4800,25
775Kadın 45-49 ve Erkek 55-591.0720,181.0650,181.0930,181.2190,201.1290,199300,168410,14
776Kadın 45-49 ve Erkek 60+1.1620,191.1660,191.2630,211.2860,211.2460,211.2290,211.2160,21
777Kadın 45-49 ve Erkek Bilinmeyen1030,02850,01760,01730,01970,02700,01860,01
778Kadın 50-54 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,00
779Kadın 50-54 ve Erkek 20-2440,0060,0010,0010,0010,0010,0070,00
780Kadın 50-54 ve Erkek 25-29180,00140,00120,00160,0080,00180,00130,00
781Kadın 50-54 ve Erkek 30-34220,00170,00220,00270,00190,00150,00140,00
782Kadın 50-54 ve Erkek 35-39560,01550,01460,01480,01460,01360,01400,01
783Kadın 50-54 ve Erkek 40-441360,021270,021180,02960,02610,01870,01850,01
784Kadın 50-54 ve Erkek 45-493480,063400,063140,053460,063320,063290,063010,05
785Kadın 50-54 ve Erkek 50-549900,169300,169100,151.1050,189080,158620,158670,15
786Kadın 50-54 ve Erkek 55-591.2020,201.0430,171.1100,181.1840,201.1900,209250,169750,16
787Kadın 50-54 ve Erkek 60+1.4840,251.4720,251.3880,231.4570,241.3420,231.3640,231.3100,22
788Kadın 50-54 ve Erkek Bilinmeyen410,01440,01410,01400,01340,01380,01340,01
789Kadın 55-59 ve Erkek 16-190,000,000,000,000,000,0010,00
790Kadın 55-59 ve Erkek 20-2420,000,000,000,000,0010,0030,00
791Kadın 55-59 ve Erkek 25-2920,0020,0010,0040,0040,0010,0010,00
792Kadın 55-59 ve Erkek 30-3460,0050,0020,0060,0030,0040,0050,00
793Kadın 55-59 ve Erkek 35-39130,0090,00120,0070,0080,0060,0070,00
794Kadın 55-59 ve Erkek 40-44210,00160,00220,00170,00220,00300,01190,00
795Kadın 55-59 ve Erkek 45-49690,01620,01530,01600,01670,01410,01420,01
796Kadın 55-59 ve Erkek 50-541900,032000,031940,032000,032000,032000,031890,03
797Kadın 55-59 ve Erkek 55-596170,105530,096250,107210,127080,125350,095370,09
798Kadın 55-59 ve Erkek 60+1.4340,241.4400,241.4450,241.6060,271.4440,241.3630,231.3190,22
799Kadın 55-59 ve Erkek Bilinmeyen200,00200,00170,0090,0090,00230,00240,00
800Kadın 60+ ve Erkek 16-1910,000,000,000,000,000,000,00
801Kadın 60+ ve Erkek 20-240,0010,000,000,0020,000,0050,00
802Kadın 60+ ve Erkek 25-2930,0010,000,000,0030,0010,0010,00
803Kadın 60+ ve Erkek 30-3410,0040,0010,0010,0020,000,0010,00
804Kadın 60+ ve Erkek 35-3940,0010,0040,0040,0040,0020,0010,00
805Kadın 60+ ve Erkek 40-4450,0070,0010,0030,0040,0070,0050,00
806Kadın 60+ ve Erkek 45-49190,0080,00170,00200,0070,00150,00130,00
807Kadın 60+ ve Erkek 50-54450,01440,01310,01380,01400,01390,01320,01
808Kadın 60+ ve Erkek 55-591570,031520,031450,021820,031640,031230,021520,03
809Kadın 60+ ve Erkek 60+2.1060,351.9350,322.1650,362.2180,372.0520,352.0670,352.0090,34
810Kadın 60+ ve Erkek Bilinmeyen120,00110,00130,00100,0080,00120,0080,00
811Kadın Bilinmeyen ve Erkek 16-191350,021420,021370,021820,032370,042460,042890,05
812Kadın Bilinmeyen ve Erkek 20-242.0190,332.0130,342.0630,342.1790,362.5840,442.4320,422.6170,44
813Kadın Bilinmeyen ve Erkek 25-294.6400,774.3690,734.2900,714.2470,704.4510,754.0310,694.3780,74
814Kadın Bilinmeyen ve Erkek 30-343.8890,643.6200,603.3470,563.3270,553.1860,542.7600,472.7530,47
815Kadın Bilinmeyen ve Erkek 35-392.4850,412.1580,361.9660,331.8900,311.6140,271.3740,241.3950,24
816Kadın Bilinmeyen ve Erkek 40-441.4560,241.3040,221.2230,201.1590,199830,177460,138040,14
817Kadın Bilinmeyen ve Erkek 45-499120,158330,147710,137530,126720,115140,095060,09
818Kadın Bilinmeyen ve Erkek 50-546330,105830,105740,105090,084610,083490,063350,06
819Kadın Bilinmeyen ve Erkek 55-594390,074180,073360,063790,063370,062440,042010,03
820Kadın Bilinmeyen ve Erkek 60+9460,167390,126570,117670,136330,115100,093860,07
9.999Toplam602.982100,00599.704100,00600.138100,00603.751100,00592.775100,00582.715100,00591.742100,00
İlginizi çekebilir:  Ordu Evlenme İstatistikleri


Çiftlerin Önceki Medeni Durumu

#Önceki Medeni Durum20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
930Kadın Bilinmeyen ve Erkek Bilinmeyen10,000,000,0010,000,000,0030,00
931Kadın Bilinmeyen ve Erkek Boşandı1.0030,174.6140,774.1290,694.1830,693.5880,612.9650,513.1140,53
932Kadın Bilinmeyen ve Erkek Eşi Öldü5.1100,857340,126520,117080,127150,125720,103930,07
933Kadın Bilinmeyen ve Erkek Hiç Evlenmedi12.7222,1111.5451,9310.8671,8110.5791,7510.8801,849.7571,6710.1991,72
934Kadın Boşandı ve Erkek Bilinmeyen290,006530,116210,106950,127100,127050,127870,13
935Kadın Boşandı ve Erkek Boşandı1.2930,2140.9876,8340.0606,6840.9756,7937.2066,2833.2585,7132.0485,42
936Kadın Boşandı ve Erkek Eşi Öldü1.4850,254.6840,784.8010,804.9850,834.8740,824.9860,864.8720,82
937Kadın Boşandı ve Erkek Hiç Evlenmedi5980,1019.8113,3018.7953,1317.9632,9816.7122,8215.8332,7214.7112,49
938Kadın Eşi Öldü ve Erkek Bilinmeyen7130,12170,00300,00230,00330,01260,00190,00
939Kadın Eşi Öldü ve Erkek Boşandı4.5790,761.4930,251.4520,241.3790,231.3220,221.2950,221.2460,21
940Kadın Eşi Öldü ve Erkek Eşi Öldü42.5047,051.3130,221.4530,241.4990,251.6220,271.7850,311.6970,29
941Kadın Eşi Öldü ve Erkek Hiç Evlenmedi20.7113,436150,106430,116920,116900,126230,116340,11
942Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Bilinmeyen2.8240,472.7370,462.7080,452.7640,462.5480,432.6220,453.0880,52
943Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Boşandı2.8050,4726.7174,4627.1604,5327.6314,5826.7544,5126.3224,5226.0614,40
944Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Eşi Öldü26.3074,363.1430,523.3440,563.7100,613.6640,623.9870,684.3190,73
945Kadın Hiç Evlenmedi ve Erkek Hiç Evlenmedi480.29879,65480.64180,15483.42380,55485.96480,49481.45781,22477.97982,03488.55182,56
9999Toplam602.982100,00599.704100,00600.138100,00603.751100,00592.775100,00582.715100,00591.742100,00



Türkiye evlilik oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz