Zonguldak Doğum İstatistikleri

Zonguldak Doğum İstatistikleri 2015-2009 yıllarını kapsamaktadır. Zonguldak’ta doğan bebek sayısı ve doğum oranlarıyla ilgili TÜİK’in sunduğu üç istatistiği bulabilirsiniz: Cinsiyete göre, Bebeğin dünyaya geldiği aya göre ve Bebeğin annesinin yaşına göre toplam doğum sayıları ve Zonguldak doğum oranları.

2015 yılında Zonguldak’taki nüfus artışı -2.889 kişi ve doğan bebek sayısı 6.726 olarak gerçekleşmiştir.

Doğum sayısı
6.726
%1,13
Türkiye’de 72.

Nüfus Değişimi
-2.889
-%0,48
Türkiye’de 70.


Tablolar Hakkında
Tablo başlıklarını tıklayarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.
Sütunlardan istediklerinizi gizleyebilir ya da gösterebilirsiniz. 2009 yılına kadar olan sayılar ve oranların tamamı gösterilmemektedir. İstediklerinizi seçerek görünür hale getirebilirsiniz.
İsterseniz tabloyu kopyalayabilir ya da yazdırabilirsiniz.
#: Sıralamayı orjinal haline getirmek için kullanabilirsiniz.
Yıl: O yıla ait rakamları verir
Yıl %: O yıla ait yüzdeyi verir

Cinsiyete Göre Doğum

Cinsiyet20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
Erkek3.38150,273.57350,273.77251,593.89050,544.03251,934.30251,714.49050,80
Kız3.34549,733.53449,733.54048,413.80749,463.73348,074.01748,294.34949,20
Toplam6.726100,007.107100,007.312100,007.697100,007.765100,008.319100,008.839100,00


Aya Göre Doğum

#Doğum Ayı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
101Ocak6109,076068,536328,647099,216748,687198,648079,13
102Şubat5067,525077,135507,526328,215977,696397,686217,03
103Mart5297,876028,475517,546758,776568,457068,497678,68
104Nisan5267,825928,335387,365547,206067,806718,077548,53
105Mayıs5438,075677,986338,666578,545707,347188,637388,35
106Haziran6008,926038,486458,826538,486678,597539,057898,93
107Temmuz6629,846949,777049,637279,457609,797769,338189,25
108Ağustos5898,766459,086939,487169,307619,807458,967958,99
109Eylül5838,676038,486258,556578,546688,607519,037768,78
110Ekim5468,125457,676148,406468,395987,706607,937278,22
111Kasım5187,705527,775527,555457,086057,796027,246217,03
112Aralık5147,645918,325757,865266,836037,775796,966267,08
9.999Toplam6.726100,007.107100,007.312100,007.697100,007.765100,008.319100,008.839100,00
İlginizi çekebilir:  Zonguldak'ta Yaşayanların Memleketleri


Annenin Yaşına Göre Doğum

#Annenin Yaşı20152015 %20142014 %20132013 %20122012 %20112011 %20102010 %20092009 %
203Yaş -1510,0110,0110,0110,010,0030,0440,05
204Yaş 15-193234,803635,113765,144676,075196,685646,786257,07
206Yaş 20-241.44921,541.66723,461.72923,652.03626,452.10227,072.38928,722.70830,64
208Yaş 25-292.20332,752.37633,432.52234,492.62934,162.66334,292.86834,483.08634,91
210Yaş 30-341.76226,201.79325,231.79124,491.75522,801.74522,471.75921,141.68819,10
211Yaş 35-3979911,8874210,447279,946578,546017,746027,245946,72
213Yaş 40-441392,071151,621231,681211,57871,12981,18961,09
214Yaş 45-4980,1230,0450,0740,0520,0350,0640,05
215Yaş 50+20,0320,030,000,0010,010,0010,01
249Bilinmeyen400,59450,63380,52270,35450,58310,37330,37
9999Toplam6.726100,007.107100,007.312100,007.697100,007.765100,008.319100,008.839100,00



Zonguldak doğum oranları sayfaları hazırlanırken TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden faydalanılmaktadır.


Yorum yapılmamış

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz